Zrecenzowano: 6 lipca 2018

Pobyt w tym hotelu rezerwowaliśmy już w styczniu, dwie rodziny pobyt na prawie dwa tygodnie z trzema posiłkami. Poprosiliśmy w mailu o pokoje obok siebie. Pokoje dostaliśmy w zupełnie innych skrzydłach hotelu na innych piętrach. W recepcji powiedziano nam, że nie otrzymali naszej prośby. Po pokazaniu wysłanego do hotelu maila, usłyszeliśmy - przepraszamy za niedopatrzenie, ale nic się nie da zrobić. Przy odrobinie dobrej woli by się dało, bo pokoje obok nas zwalniały się, ale jak widać ze strony hotelu tej dobrej woli zabrakło. Szkoda...

Nasz pokój (duży, wygodny) nie był przygotowany dla 3 osób. Brakowało jednego kompletu ręczników i pościeli. Po interwencji na drugi dzień wszystko zostało uzupełnione. Mini lodówka w pokoju, fajna strawa, ale z naszej ciągle wyciekła na podłogę woda. Na łóżkach prześcieradła podszyte folią/ceratą. W nocy to szeleści, człowiek się prawie przykleja - mało komfortowe.

I ostatni minus, na karcie z posiłkami, którą dostaliśmy przy zameldowaniu w recepcji brakowało ostatniego lunchu, który mieliśmy opłacony. Po zwróceniu uwagi recepcjonistka szybko to poprawiła i uzupełniła.

Plusów jest znaczenie więcej. Przede wszystkim bardzo smaczne posiłki. Różnorodne, dobrze doprawione. Codziennie life cooking i na gorącej płycie krewetki tygrysie i inne owoce morza, łosoś, ryby, różne mięsa. Były też bio warzywa, mleka roślinne, świeżo wyciskane soki do śniadania, robione lemoniady, produkty bezglutenowe, bez laktozy, stewia zamiast cukru, więc nawet ci na diecie coś dla siebie znajdą. Do śniadania hotel oferował też wino musujące i białą wódkę. Pierwszy raz się spotkaliśmy z takim dziwnym zwyczajem - wódka do śniadania. Był do niej podawany kawior czarny i czerwony, więc amatorów takiego śniadania trochę było....

Drugą zaletą hotelu są animacje. Dla dzieci i dorosłych. Strzelanie, łucznictwo, darty, siatkówka wodna, aqua step, kręgle itd.Team animatorów stawał na głowie (czasami zbyt nachalnie) żeby ludzi rozruszać. Za udział i wygraną w aktywnościach goście otrzymywali bony na darmowe drinki. Wieczorem mini disco dla dzieci i koncerty lub występy artystów - flamenco, akrobaci, czasami animatorzy w rolach tancerzy i wokalistów. Hotel posiada własną kameralną salę, w której odbywają się występy.

Hotel położony jest blisko stacji kolejki. Łatwy dojazd do Barcelony, lub w drugą stronę do Banes. Na peronie są automaty do sprzedaży biletów. Z pokoju boczny widok na morze lub na góry. Niduży balkon nie oddzielony od sąsiadów żadnym przepieżeniem, więc zero intymności - jak sąsiedzi palą papierosy wieczorkiem przy drinku, to ty razem z nimi palisz i słyszysz o czym rozmawiają ;) Plus wygodna suszarka na balkonie na ręczniki. Przy dużym obłożeniu (głównie weekend) kolejki do restauracji. Trzeba było chwilę poczekać, aż ktoś zje i zwolni stolik. Na szczęście nie był to zbyt długi czas oczekiwania i obsługa doskonale sobie z tym radziła. Za napoje do kolacji i obiadu płaci się przy wyjściu z sali. Można zarówno gotówką jak i kartą. Ręczniki plażowe można wypożyczyć w hotelu za kaucją 10e. Jest również przechowalnia bagażu, oraz prysznice to dla tych, którzy mają późny wylot, a pokój muszą opuścić o g. 10.00.

Ważna informacja - w pokojach, których balkony wychodzą na sąsiedni Hotel Montemar Maritim (tych najbliżej basenu) w nocy jest bardzo głośno. Nie pomagają szczelnie zamknięte okna. W hotelu tym wieczorne animacje zaczynają się pod koniec czerwca i odbywają się na dworze. Głośniki stoją bardzo blisko i muzyka dudni do 2-3 w nocy. Dla rodzin z dziećmi może to być uciążliwe.

Plaża jest blisko hotelu (przejście tunelem), ale na tej najbliższej plaży nie ma żadnej infrastruktury - toalet, natrysków itd. Żeby np. opłukać się ze słonej wody trzeba iść dosyć daleko na plażę miejską. Plaża żwirkowa, strome zejście do wody - bardzo szybko robi się głęboko. Dla małych dzieci może być niezbyt bezpiecznie.

Podsumowując, mimo niewielkiego bałaganu w recepcji, hotel ten polecam zarówno rodzinom z dziećmi jak i osobom starszym.

Wskazówka dotycząca pokoi: Unikać pokoi od strony hotelu Montemar Maritim - głośne animacje i koncery do późnych godzin nocnych.
Termin pobytu: czerwiec 2018
1  Dziękujemy, Lena_wawa
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: AquaHotelGrup, Dep. Atención al Cliente , Aqua Hotel Onabrava & SpaOdpowiedź udzielona 11 lipca 2018

Dear Lena,

First of all I would like to thank you for your review and thank you for choosing our hotel.

Unfortunately there was a computer problem with your reservation that we deeply regret. We appreciate very much that you value very positively the subsequent solution by our reception team.

To compensate you for the inconvenience, we gave you 2 upgrade to Premium Superior rooms, one next to each other and because the hotel was full, we give you another single room in the same area.

Kind regards,

Aqua Hotel

Zrecenzowano: 5 listopada 2017 z urządzeń przenośnych

Moi drodzy wszystko oczywiście zależy od nastawienia mój wyjazd był udany ale tylko i wyłącznie ze względu na ekipę i zwiedzanie poza hotelem i nie mówię o santa suzanna bo jest mała chociaż bardzo urocza
Hotel pozostawił niesmak
Opłata za napoje do lunchu i kolacji
Dolewanie chloru do basenu, jacuzzi z karnistra tak na oko podczas gdy ludzie z tego korzystają
Brak jakichkolwiek rozrywek a co śmieszne muzyki na basenie
Nie miła obsługa oprócz jednej jedynej kelnerki o imieniu Marija
Obsługa zna słabo język angielski szkoda...
Spa a raczej jego brak
Brak miejsc na masaż jak się później okazało brak masażystów
Szkoda bo hotel posiada super predyspozycje

Termin pobytu: listopad 2017
1  Dziękujemy, Gosia P
Zrecenzowano: 8 października 2017

Ładny, nowoczesny i czysty hotel. Podobno najlepszy w Santa Susanna. Rezerwację robiliśmy rok wcześniej, chyba polacy nie są mile widziani gdyż jest mały przydział miejsc. Rzeczywiście w październiku 2017 r. byliśmy jedynymi polakami w pełnym hotelu. Pokoje czyste, standart raczej 3 polskie gwiazki. Śniadania malo rozmaite-szczególnie jak przebywa się tu dłużej niż 5 dni, do śniadania codziennie podawane jest prosecco, kolacje bardzo obszerne dużo ryb (raz był nawet rekin), owoców morza, wódka z kawiorem, krwawa mery, fontanna czekolady (moim osobistym zdaniem ochydna bo sztuczna czekolada, ale dzieci szcześliwe). O czym nie wiedzieliśmy i co mnie bardzo zdenerwowało - wszelkie napoje podawane do kolacji sa płatne i to nie mało. TUI niestety nigdzie nie podaje tej informacji. Zreszta jeszcze nigdy nie spotkałam sie w 4 czy 5 gwiazdkowych hotelach w PL zeby płacić chociażby za wode. Hotele o tak wysokim standarcie nie pobierają zazwyczaj tego typu opłat, jest to wrecz bulwersujące. TUI ma oferte na sniadania i obiadokolacje, jednak sa to kolacje gdyz zaczynaja sie o 19.00 . Obiady hotel równiez oferuje od godziny 13.00. blisko hotelu stacja kolejowa skąd można zwiedzić Blanes, Barcelone (1,5h drogi), carrefour i Lidl. W pazdzierniku wiekszosc gosci to emeryci z niemiec, ale to chyba poza sezonem wszedzie tak. Przemiła obługa restauracji do dzieci, szczególnie polka Ilona z Polski oraz Maria z Dominikany. Mały miniklub czynny 10-13.00 oraz 15-18.00 z przesympatyczna animatorka która mówi w kilku językach. Wieczorem o 21.00 pół godziny tańców dla dzieci. Basen zewnetrzny nie podgrzewany wiec w pazdzierniku mimo goracej pogody mozna zapomniec o kapieli, woda lodowata. Basen wewnetrzny jest owszem, ale płatny i to bagatela 7EUR za godzine plus 1,5 EUR za recznik plus jeszcze jakies eur za cos tam - o czym Tui niestety nie informuje w swojej ofercie, wiec przezylismy duży zawód dzieci. W pokojach zdziwiło mnie jedno, nie ma kołder tylko przescieradło i na to koc...pokoje posiadaja klimatyzacje, pewnie w lato działa.

Termin pobytu: październik 2017
2  Dziękujemy, wiki r
Zrecenzowano: 28 lipca 2017

Pobyt rodzinny (2+1), 25 czerwca do 2 lipca 2017, pokój 336 :-) Rezerwację robiliśmy w październiku 2016. Mimo, że opłaciliśmy pokój standard otrzymaliśmy pokój premium z pięknym widokiem na basen, morze i góry, za co bardzo dziękujemy recepcji hotelowej. Hotel przepiękny, nowoczesny, czysty, z przyjaznym i profesjonalnym personelem. Największym pozytywnym zaskoczeniem były posiłki. Mieliśmy wykupione śniadania i obiadokolacje. Posiłki naprawdę przepyszne i urozmaicone. Świeże soki z egzotycznych owoców, fontanna czekolady (syn zachwycony ! ), pyszne wyroby cukiernicze i kuchnia europejska, regionalna i ukierunkowane diety (np bezglutenowa). Pokoje ładnie urządzone, klimatyzowane, zasłony w oknach termiczne - zaciemniające, lodówka bez dopłaty. WiFi również dostępne w całym hotelu i na basenie, wystarczające. W łazience suszarka do włosów, zestaw kosmetyków do mycia, czepek, grzebień a nawet mini zestaw do szycia. Jeśli ktoś lubi hotele na uboczu to Onabrava będzie dobrym wyborem bo do "serca" kurortu jest około 700m a do popularnej dyskoteki 1km. Praktycznie przed samym hotelem stacja kolejowa (ale nieuciążliwa), skąd można w godzinkę dojechać do Barcelony. W czasie naszego pobytu wieczorne show hotelowe odbywało się wewnątrz budynku, w specjalnej sali ze sceną, co uważamy za zaletę. W innych hotelach do późna był hałas i głośna muzyka ze wszystkich stron. Z pobytu jesteśmy baaaardzo zadowoleni i chętnie odwiedzimy ten hotel ponownie.

Termin pobytu: czerwiec 2017
Dziękujemy, Kasia K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: AquaHotelGrup, Director de Recepción, Aqua Hotel Onabrava & SpaOdpowiedź udzielona 29 lipca 2017

Dear client,

We would like to thank you for your extensive and positive feedback as it will surely help future guests to get an overall idea of our hotel.

We are looking forward to your next stay.

Kind regards,

Pascale Gerardts

Zrecenzowano: 15 lipca 2017 z urządzeń przenośnych

Hotel ładny, czysty, miła obsługa, duży basen, duże czyste pokoje, darmowe leżaki przy basenie, duża restauracja, niby duży wybór potraw ale cały czas się powiela, przy 2 tyg pobycie było to już dosyć uporczywe, śniadania typowo dla brytoli, jajka, fasolka i boczek, dzien w dzien to samo, z obiadokolacja bylo lepiej, ale ja miały być owoce moża to nie dało się wyjść na balkon bo smród był straszny. Co kilka dni przy basenie organizowane są jakieś występy, ogólnie ok, gdyby nie ta przesadzona cena.

Termin pobytu: lipiec 2017
Dziękujemy, Przemysław P