Zrecenzowano: 4 września 2019

Na wakacje wybraliśmy się z 3 dzieci.

Hotel lata świetności ma już za sobą, choć jest czysto.

Dużym plusem był basen, dostępny nawet w godzinach wieczornych.

Niestety, było sporo drobnych, choć denerwujących niedociągnięć:
- brak normalnych łóżek dla wszystkich, zamiast tego rozkładana kanapa i łóżko polowe, pomimo że wybraliśmy pokój rodzinny - 6 osobowy,
- częsty brak talerzy, szklanek, sztućców podczas posiłków,
- ograniczona ilość jedzenia - trzeba przychodzić wcześniej, wybór niewielki,
- pory posiłków dosyć krótkie, pomiędzy obiadem kończącym się o 14.30 a kolacją rozpoczynającą się o 18.30 restauracja była zamknięta, brak jakichkolwiek przekąsek czy owoców w tym czasie,
- brak butelkowanej wody, którą można by było zabrać do pokoju,
- niewystarczająca ilość leżaków, materacy na leżaki i ręczników basenowych, co znacząco utrudniało korzystanie z basenu, warto zabrać własne ręczniki,
- bardzo słabe animacje dla dzieci (tylko wieczorne mini - disco, na które zresztą nie ma miejsca), klubik nieciekawy i bardzo duszny,
- plaża publiczna, czysta, ale wszelkie udogodnienia są dodatkowo płatne (jest dosyć drogo - wypożyczenie leżaka 30 lew, drink w barze 10 lew).

Pogoda i klimat bardzo przyjazne, ciepło, słonecznie.
Hotel nie jest w mojej opinii wart swojej ceny.

Dziękujemy, Marta M
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

To był nasz pierwszy pobyt w Bułgarii - wróciliśmy zachwyceni. Sam kraj - wiadomo, zależy czego kto oczekuje - palm jest mało :) . Dla nas porównanie do Grecji, Hiszpanii czy Włoch wyszło bardzo pozytywnie.
PLUSY HOTELU:
- czystość oraz profesjonalna obsługa
- udogodnienia - bezpłatny wynajem ręczników basenowych, pełna obsługa hotelowa
- wyżywienie - mega, mega plus tego hotelu! Ale uwaga - dla smakoszy, nie dla osób, które patrzą jedynie na ilość jedzenia wystawianego w bemarach, ale nie mają zdolności przewidywania co dzieje się z niewykorzystywanymi posiłkami ;) Jechaliśmy pełni obaw po przeczytanych opiniach - nie ma się czego bać. Śniadania - standard w każdym hotelu. Jak ktoś pisze, że monotonne to raczej nie ma porównania. W większości hoteli śniadania są szablonowe - dla każdego coś dobrego. Obiady i kolacje - pyszne, różnorodne - zazwyczaj do wyboru: drób/ryba/wege/wół lub wieprz. Dodatki - 4 rodzaje sałatek, bufet sałatkowy z 4 rodzajami sosów, Ryż/frytki/pieczone ziemniaczki, pizza. Ok 5 rodzajów ciast i deserów. Lody ( do samodzielnego nakładania, różne smaki ) , owoce - zawsze jabłka, gruszki, śliwki + wingrona/arbuzy/melony/banany/pomarańcze. Zawsze personel donosił na bieżąco. Pierwszy raz spotkałam się z tak dobrymi jakościowo wędlinami ( nie codziennie) - szynka dojrzewająca wołowa, dobrej jakości salami, chorizo. Przepyszne sery bułgarskie - duży wybór. Oraz niespodzianki - małże, jagnięcina, baranina, rekin. Zaskakująco dobra kawa - jako kawosze nie musieliśmy pić kawy w kawiarniach poza hotelem. Hotelowa, dostępna cały dzień, w zupełności wystarczyla. I ostatnia rzecz - ale jakże ważna ;) - alkohol...
Piwo bułgarskie lane ( sprawdziliśmy - nie różni się zbyt od butelkowanego, po prostu Bułgarzy piją ciut słabsze i mniej intensywne ;) ) Wino białe - klasa. Do tego drinki na bazie popularnych alkoholi ( barmani nie żałują :) ) - tequila, whisky, wódka, rum- czyli np Tequila Sunrise, Cuba Libre, Sex on the Beach. Wiadomo - nie jest to niebieski Johnnie Walker, ale .. chyba większość umie liczyć ;) Jedzenie poleca również mój mąż - kucharz z 20-letnim stażem.
- hotel opanowany przez PL - podczas naszego pobytu rodacy trzymali dobry poziom, jedynie zajmowanie leżaków ręcznikami :( ale to chyba jest silniejsze od rozsądku...
- animacje - obsada tak pozytywna, że każdy w końcu skusił się na udział. Ale absolutnie bez nagabywania.
- baseny - jeden na zewnątrz, drugi kryty - uwaga- przez większość czasu pusty (!), można pływać do woli
- siłownia - klasa
- bezproblemowy personel - przymykał oko na większość "zakazów" - nocne kąpiele w basenie były na porządku dziennym, owoce brane z restauracji na basen też nie stanowiły dla nich problemu.
- duże pokoje, z lodówką, balkonem, klimą i porządnym wifi
- rezydent TUI - Ala - same plusy. Nie skupiał się tylko na sprzedaży wycieczek, ale na bieżąco pomagał we wszystkim. Zaangażowanie na 6+. TUI - premia mu się należy ;)
MINUS - dla nas, dla innych może to być plus lub rzecz niezauważalna:
- morze ( plaża jest owszem super, ale te fale... ) - 90% naszego pobytu to flaga żółta ( ratownicy nie wpuszczają do morza z materacami i dmuchańcami ) lub czerwona ( można wchodzić do kolan max). Ogólnie kąpiel z dużymi, niebezpiecznymi falami. Chyba, że mieliśmy pecha - nasz pobyt trwał 12 dni. Ale jest alternatywa - Plaża Złota Rybka ( 3-4 km, taxi ok 10 lewa). Koło hotelu czerwona flaga - a na Złotej Rybce zawsze zielona, bardzo łagodne wejście do morza, fale delikatne - idealnie dla dzieci. Na każdej plaży są free zone, gdzie można plażować z własnym parasolem - ręczników nie można rozkładać przed płatnymi leżakami ( komplet ok 25 lewa) .
- Sozopol, szczególnie stare miasto, wieczorem to masa ludzi, straganów, dźwięków. Przy hotelu jest parę głośnych restauracji, z muzyką na żywo. Nie usłyszysz szumu morza i odgłosów natury, Chyba że śmiejące się o 5 rano mewy...

Ogólnie pobyt na ogromny plus! Bułgarię pokochaliśmy, pogoda - idealna ( 27-30 w dzień, ok 24 w nocy i morska bryza ). Polecamy zwiedzanie zamku w Ravadinowo ( uwaga - nie dla historyków ;) oraz Nesebaru - z hardkorową podróżą szybkim statkiem z portu w Sozopolu ( fastferry) - doroadzamy dolny pokład.

Dziękujemy, gosiak312
Zrecenzowano: 25 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel fajnie położony, blisko plaża, Stare Miasto, Sklepiki, bary, restauracje itd. Pokoje przestronne, przynajmniej apartament APX1, w którym my mieszkaliśmy. Obsługa hotelu ok z wyjątkiem Pani sprzątającej, która szła po najmniejszej linii oporu...
Jedzenie to jakieś przykre nieporozumienie!! Pies pomielony z budą to delikatne określenie, a nie jesteśmy francuskimi paskami. Kucharz bez wyobraźni... W ofercie hotelu można przeczytać, że jest menu dla dzieci... Jakoś nie spotkaliśmy osoby która by tak uważała.
Wyjazd z małymi dziećmi raczej odradzamy ze względu na brak miejsca do zabaw (plac zabaw), zbyt głęboki basen dla dzieci,bo 60 cm no i nędzne jedzenie.
Podsumowując hotel ok, ale jedzenie to żenada.

Więc jak ktoś ma miejsce w walizce to niech zabiera grilla, bo każdy będzie lepszy od tamtego kucharza

Dziękujemy, Kasia_Mimas
Zrecenzowano: 13 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel przede wszystkim blisko plaży. Pokoje duże, 2 pomieszczeniowe z aneksem kuchennym. Wszystko czego potrzebowaliśmy było zorganizowane wzorowo.Na uwagę z pewnością zasłguje urokliwa starówka gdzie warto się wybrać. Jedyny minus który nam trochę doskwierał to dyskoteka przy plaży a nasz apartament był od ogrodu więc było trochę głośno tym bardziej jak jest się z 3 małych dzieci...poza tym hotel oceniam na bardzo dobry

Termin pobytu: marzec 2018
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, MartaC5204
Zrecenzowano: 24 września 2018

Muszę przyznać że czytając recenzje innych użytkowników którzy byli w tym samym okresie co ja z żoną i dwuletnim dzieckiem, to trudno mi uwierzyć że nie są one pisane na zamówienie. No chyba że ktoś miał jakiś VIP Service, lub po prostu nie miał wobec hotelu żadnych oczekiwań. Ale po kolei. Najpierw pozytywy.

1. Hotel przyjemny, dobrze położony. Blisko do starego miasta - 15 minut spacerem dla dorosłych; z dzieckiem bez wózka 3x tyle :P Blisko do głównej arterii/bulwaru gdzie są zlokalizowane sklepiki ze wszystkim i z niczym i rożnego rodzaju sklepiki i restauracje oraz klub HEDON z którego rozbrzmiewała fajna muzyczka.
Przy ulicy fajne knajpy. Jedna to Barrakuda, gdzie nie udało nam się wejść bez dzieciaka, ale co tam przechodziliśmy wieczorem to trudno o miejsce było a i w niektóre dni była muzyka na żywo na fajnym poziomie.
2. Windy są i działają. Przynajmniej w budynku nr 4
3. Serwis pokojowy codziennie ale bez szału. Jak się zostawi parę groszy to nawet Pani pozmywała naczynia w zlewie, co moja żona przyjęła z zachwytem :) Ale bez szału, posprzątane tyle o ile - mogliby chociaż co kilka dni pozamiatać albo odkurzyć z piasku. Wiem że pokoje są duże (60-80 m2) ale po kilku dniach ilość piasku naniesiona z plaży zaczęła się gdzieniegdzie odkładać.
4. Leżaki przy basenie są i nie widziałem przypadku by dla kogoś nie było. Nie widziałem też sytuacji rezerwowania ręcznikami. Materace na leżak drewniany do pobrania od ratownika a ręczniki w recepcji (bez ograniczeń) tylko na podpis.
5. Bardzo wygodne łóżko. Tak dobrze, od pierwszego dnia, nie pamiętam żeby mi się spało kiedykolwiek w innym hotelu tak dobrze.
6. Łóżeczko dla dziecka zastaliśmy w pokoju zgodnie z naszą prośbą.

Minusy:
1. Najgorsze AI ever. Śniadania to dzień w dzień to samo.
2. Zero, absolutne zero owoców morza. Tradycyjne owoce to pokrojony arbuz i melon oraz banany: raz podane w skórce przekrojone na pół, a następnego dnia obrane ze skórki i polane jakimś zielonym sosem. Nie cieszyły się wzięciem więc zakładam że to te same banany na dwa dni. do tego na platerze do wzięcia nektarynki, zielone jabłka i brzoskwinie.
3. Brak napojów Coca-Cola, tylko ichniejsze zamienniki, dobre o tyle że zimne
4. Brak soków dla dzieci - wyłącznie jakieś napoje smakowe i nektary sztucznie słodzone
5. Wybór alko w AI w barach bardzo słaby. Obraz ten pogarszają niestety w większości nieudolni barmani. Wyglądało to jakby byli z łapanki. Słabo z angielskim. Piwo to jakiś żart.
6. Posiłek pomiędzy śniadaniem a obiadem to jakiś przykry żart. Tylko lody dobre.
7. Obiad słaby. Pierwszy raz się spotkałem aby nie było choć raz czegoś w stylu "wieczór bułgarski" itd. Poprzedni pobyt w hotelu w Obzorze, dwa lata temu, pod tym względem to dzień do nocy. Jedzenie monotonne. Sposób podania niektórych potraw zniechęcał z daleka do ich próbowania.
8. Kolacja. Sam nie wiem jak to skomentować bo zasadniczo w mojej ocenie kolacja niczym nie różniła się od obiadu. Nie było zasadniczo do zjedzenia nic lekkiego. Potrawy inne, ale tak samo ciężkie jak na obiad.
9. co najgorsze: w tym hotelu nie ma - PRZYNAJMNIEJ WE WRZEŚNIU, jakichkolwiek animacji i w ogóle sensownej infrastruktury dla dzieci. Sprzedawanie przez TUI tej oferty jako hotel dedykowany dla dzieci jest ciężkim nieporozumieniem. Ale po kolei:
- brodzik ma stałą głębokość około 50 cm
- nie ma żadnego placu zabaw,
- to co się działo w mini klubie to trudno ocenić, ale odniosłem wrażenie że Pani od animacji nie była za bardzo zainteresowana swoją rolą. Mini disco to dwie Pani przebrane chyba jedna za jakiegoś klauna i tańczenie - widziałem to ze trzy razy i zawsze ta sama sztampa, do muzyki z magnetofonu.
10. Ping-pong płatny chyba 4 lewa za 30 minut.
11. Brak możliwości wyjścia z hotelu przez bramę po 21 w kierunku plaży i tego bulwaru ze sklepami. Brama zamykana na klucz, trzeba było dymać na około hotelu.
12. Plaża. Na plaży "prywatne strefy paid zone" przy samym morzu. Tylko czemu obsługa tych stref przepędza ludzi którzy chcą się nawet nie rozłożyć tylko usiąść z dzieckiem na odcinku za ostatnimi parasolami a wodą?
13. Ogólnie bardzo zaniedbane miasteczko. WIele rozwalających się ruder przy tej głównej ulicy. Znaleźć tam śmietnik - mission impossible. Idąc tym bulwarem śmierdzi jak z rynsztoku: chyba większość tych prowizorycznych budek i barów nie ma podłączenia do kanalizacji (o ile jest). Taki siermiężny PRL.
14. Pokój ogromny i te ich malutkie bułgarskie telewizorki. Ale jest progres do poprzednich wczasów w BUłgarii o tyle że TV to już nie tradycyjna bańka, tylko LCD o wymiarach małego monitora komputerowego. Wrażenie przekomiczne widzieć ten stojący przy wielkiej ścianie. Jeden program po polsku: tv polonia.
15. Na sam koniec kamyczek do ogródka TUI. Po odebraniu nas punktualnie spod hotelu po dojeździe na lotnisko okazało się że mamy co najmniej 4 i pół godziny opóźnienia. Z informacji uzyskanych na lotnisku wynikało że z powodu mgły panującej w poznaniu rano , wszystkie samoloty latały do innych lotnisk, przez co cała siatka wylotów się posypała. Skoro wiedzieli, a na pewno wiedzieli, że jest takie opóźnienie to po co zabierali nas z hoteli. Dorośli sobie poradzą, ale małe dzieci niekoniecznie. Z hotelu zabrali nas o 16:30, na lotnisku około 17:20, wylot miał być 19:20 a wylecieliśmy o 0:15 Więc można sobie wyobrazić jak się zachowywały niektóre małe dzieci przez tyle godzin w warunkach lotniska. Tym bardziej że istniało bardzo duże zagrożenie że w ogóle nie polecimy, bo po wejściu na pokład kapitan przywitał turystów komunikatem że wracamy "dzisiaj" tylko i wyłącznie dzięki ich (tj załogi) dobrej woli które poświeciła jakieś tam swoje godziny. Z komunikatu wynikało że specjalnie po nas przylecieli i gdyby tego nie zrobili to ciekawe co by zrobił TUI.... już widzę te info na pasku w TVN o kolejnej grupie turystów koczujących na lotnisku.

Generalnie, hotel nie wart 4* i zapłaconych pieniędzy.

Wskazówka dotycząca pokoi: To nie jest generalnie hotel dla rodzin z dziećmi. Warto chyba dopłacić parę groszy i wziąć te pokoje z widokiem na morze.
Termin pobytu: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Kamil G