Jambiani
Zrecenzowano: 8 września 2019

Hotel w stylu afrykańskim, o niezwykłym klimacie, nie można złego słowa powiedzieć. Pokoje czyściutkie sprzątane codziennie przez przemiłe i zawsze uśmiechnięte Panie. Cała obługa zasługuje na medal, wszyscy uśmiechnięci pomocni, Mieliśmy tylko śniadania więc na obiady spacerowaliśmy oceanem do Jambiani (jak był przypływ zamawialiśmy taksówkę 10 dolarów w jedną stronę) i był to strzał w dziesiątkę, ponieważ jako fani owoców morza i spacerów po przecudnych plażach za nieduże pieniądze zajadaliśmy się świeżutkimi potrawami w przypadkowych knajpkach. Polecamy w Jambiani Coco Jambo na plaży oraz Okalę. Z wycieczek korzystaliśmy u miejscowych chłopców a dokładnie u Khamis Sms oraz Abu , znajdziecie ich na facebooku, chłopaki mówią po polsku ( starają się) , oferowane przez nich wycieczki to super przygoda , bardzo się starają żeby zadowolić kazdego, na każdej wycieczce mnóstwo świerzych owoców i ciepły posiłek. Bardzo szybko się zaprzyjażniliśmy ( jak ktoś się wybiera można im zabrać słownik angielsko polski będą bardzo wdzięczni). Hotel to spokojne miejsce, każdy znajdzie coś dla siebie. Położenie super do zwiedzania wyspy. My byliśmy zachwyceni, hotelem , obsługą ludzmi, jak i całym Zanzibarem. Napewno kiedyś tam wrócimy.
Agnieszka i Tomasz

Wskazówka dotycząca pokoi: Cichy, piękne widoki, na uboczu
1  Dziękujemy, TomaszS1332
Zrecenzowano: 5 sierpnia 2019

Jak na warunki afrykańskie hotel skromny ale bardzo dobry .Obsługa w całym hotelu zawsze uśmiechnięta i bardzo sympatyczna. Pokoje codziennie sprzątane. Jedzenie- szału w wyborze nie ma ale to co było, było smaczne i głodny człowiek nie chodził.Drinki oraz inne napoje ok.
Hotel położony bezpośrednio przy plaży. W okolicy nie ma nic, cisza spokój. Za hotelem po prawej stronie (przez nas nazwana GALERIA HANDLOWA) parę szopek
udających sklepy. Można było w nich kupić prawie wszystko, czego nie mieli to załatwili na drugi dzień.
Polecam hotel na ciche i spokojne wakacje.

Dziękujemy, Andrzej G
Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019

Obiekt na uboczu, to jak dla mnie zdecydowanie na plus :) Do najbliższej miejscowości Jambiani chyba 6 km Paje 14 km. Wszędzie można podjechać taxi, rowerem czy przejść się spacerkiem jest naprawdę bezpiecznie.Hotel to nawet sporawy obiekt jest jeden niewielki choć wystarczający basen o raz brodzik. Na wielki plus zasługuje jetty bar. Pokoje spore czyste codziennie sprzątane jak i codziennie wymieniane ręczniki, jedyny minus pokoju to chyba łazienka w stylu afrykańskim (brak kafelek, i nie zbyt przyjemny zapach) ale czysto itd.Posiłki jak na afrykańską kuchnię spełniły moje oczekiwania, skromnie ale smacznie.Drinki jak i reszta alkoholi oki :) Jedynym minusem jest plaża oraz pływanie w oceanie, niestety przy samym hotelu wejście do wody nawet w butach do kąpieli to wyzwanie, bardzo ostra rafa śliskie kamienie itd nie polecam. Lecz jak dla mnie to nie problem fajna plaża jest w Jambiani a piękna w Paje koszt taxi między 5-10 dol i cieszymy się piękną plażą, Co do wycieczek polecamy Omara wycieczki po Polsku można go znaleźć na FB Super wycieczki Omar super mówi po Polsku, bardzo polecam. Generalnie hotel godny polecenia!!!

Wskazówka dotycząca pokoi: 155 1 piętro z centralnym widokiem na basen/ocean
Dziękujemy, Paweł C
Zrecenzowano: 25 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Właśnie wróciłam z tego hotelu. Byliśmy 12 dni. Hotel bardzo fajny, choć luksusu w nim nie odnajdziecie. All inclusive też nie jest typowo europejski ale wystarczy. Luksusowa jest za to okolica. Przepiękna plaża, cudowne widoki. W hotelu prawie codziennie możecie spotkać małpy czerwone, które są przyjaźnie nastawione do ludzi. Obiekt ochraniają wspaniali Masajowie. Animatorzy są rewelacyjni. Świetnie się bawiliśmy podczas animacji. Jedzenie jest bardzo dobre choć nie ma jakiegoś ogromnego wyboru. W pokojach jest bardzo czysto ale skromnie. Panie sprzątające bardzo dbają o gości. Rano sprzątają a wieczorem przygotowują pokoje do snu. W hotelowym sklepie ceny są kosmiczne. Na zakupy gorąco polecam wybrać się plażą na prawo poza obiekt. Są tam stoiska z pamiątkami u Masajòw. Ceny mają przyzwoite. Masajowie są bardzo uczciwi i uczynni. Łatwo się z nimi zaprzyjaźnić. Chętnie opowiadają o swoim życiu w Tanzanii, na lądzie. Ta wiedza jest bezcenna. Basen jest już wybudowany i zalany wodą ale jeszcze nieczynny. Stary funkcjonuje normalnie. Z całego serca polecam ten obiekt na wakacje. Ale ostrzegam- tydzień to za mało. Piękne miejsce plus wspaniali ludzie tworzą niepowtarzalną atmosferę. Prośba do menadżera i szefa hotelu. Nie wyganiajcie miejscowych ludzi z plaży. Nie robią nikomu krzywdy i są ogromną atrakcją dla turystów. Zwłaszcza masajowie.

4  Dziękujemy, iwonat279
Zrecenzowano: 15 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel położony w zacisznym miejscu, nic dookoła nie ma-spokój, szum fal, spacery w głąb Oceanu podczas odpływów. Najbliższa wypożyczalnia skuterów/samochodu paje lub jambiani (ok 12 km od hotelu). Jeśli nie planujecie takich ruchów-śmiało można spędzić tam wakacje na plaży z typowym all inclusive pakietem. Dwa bary,(wieczorami po 21 raz jeden bar czynny raz drugi) drinki podają naprawdę smaczne. Animacje wieczorami są krótkie(45min) i ciekawe. W ciągu dnia trochę z tym gorzej, namawiający animator do zabawy czasami trochę bardzo napiera i nie rozumie, że nie każdy ma ochotę na skorzystanie z usług animatora. Muzyka monotonna-wrecz lepiej czasem jakby jej nie było. Podczas areobiku wodnego prowadzący w swojej ekscytacji zajęciami podgłaśnia z przesterami i ile fabryka dała na niskiej jakosci kolumnach muzykę nie do wytrzymania. Z pewnością delfiny płaczą jak słyszą ;) Jedzenie nie było wyborne, ale smaczne-polecamy łykać probiotyk i nifuroksazyt by uniknąć rewelacji. Zawsze trzech kucharzy gotujacych na zywo( rano:nalesniki,jajka w kazdej postaci, obiad/kolacja: makaron z sosem pomidorowym/carbonara). Trzeci kucharz to wydawacz owoców, który wzbudza poczucie winy gdy chcesz nałożyć więcej owoców, niż powinienes-oczywiscie mozna sie tym nie przejmowac i poprosic o wiecej (podac dokladna ilosc owocow ktorą planujesz wcisnac w siebie), ale jest to lekka przesada by formula all inclusive posiadała „kucharza” od podziałki owoców. Jako hotel 3gwiazdkowy nie ma co wymagać za wiele, ale naprawdę należą im się te gwiazdki:)! Pokoje bardzo czyste, codziennie sprzątane a wieczorami opryskują pomieszczenie na ewentualne robale. Ogólne wrażenia-super! Plaża skromna, sporo skałek, bez obuwia nie polecamy! Po odpływach sporo alg morskich, które skutecznie uprawiają kobiety na Oceanie. Oblegana przez beach boyów od ktorych kupisz taniej wycieczki, zwykle połowę mniej. Sklepik hotelowy fajny, ale droższy nie pobliskie stanowiska w szałasach należących do masajów. Targować się ile wlezie, ceny początkowe zaporowe.
Podsumowując, wielkie zaskoczenie czystością i miejscem. Na podróż poślubną mieliśmy miłe niespodzianki na łóżku. Polecamy z czystym sumieniem dla osób szukających spokoju. Na plaże z wiekszym rozmachem polecamy Paje(taksówką lub busem).

2  Dziękujemy, Anne M