Vanilla House ma już długą historię i od czasu jego powstania wiele się tam zmieniło. Miewał lepsze i gorsze chwile, ale ostatnio przeżywa prawdziwy rozkwit.
Piękny taras z widokiem na ocean, aż po krańce rafy na których załamują się fale, a na dole przestronne patio, gdzie cały dzień można wypoczywać w cieniu.
W tym domu można poczuć się jak członek lokalnej społeczności, w przeciwieństwie do atmosfery wielkich hoteli all inclusive. Zawsze ktoś wpadnie pogadać, rano można zrobić zakupy w lokalnym sklepie jeśli ktoś ma ochotę, a potem godzinami spacerować po bezkresnej plaży.
Wieczorem ognisko, bębny, śpiewy, widok gwiazd na niebie. Cisza i spokój.
Taki mały kawałek raju.

Typ podróży: Podróż w pojedynkę
Dziękujemy, KarlCarlosPL

Byliśmy pierwszy raz na Zanzibarze, pierwszy ale nie ostatni. Mamy już zaplanowany wyjazd na styczeń 2020.
Dom Pani Doroty Katende ma wyjątkowy klimat, w każdym jego zakątku czuć akcent Afryki. Jego położenie w pierwszej linii brzegowej oceanu to olbrzymi atut.Podczas przypływu można w zasadzie wskoczyć do niego wprost z tarasu i rozkoszować się kąpielą w bezkresie indyjskiego akwenu.
Sama willa ma wspaniały taras zarówno na parterze jak i na piętrze. Widoki zapierające dech w piersiach na długo pozostaną w pamięci.
Pani Dorota zawsze dyspozycyjna i pomocna,tak jak i obsługa domu.
Doświadczenie Właścicielki, która spędziła tam kilkanaście lat, daje nam poczucie swobody ale i bezpieczeństwa.
Organizuje mnóstwo wycieczek, dzieląc się swoją wiedzą, dużo opowiadając.
Dzięki temu mamy pełen obraz tego pięknego miejsca,które prócz malowniczych widoków, kryje w sobie wiele fantastycznych doznań.
Posiłki smaczne, dopasowane do życzeń gości.
Serdecznie polecam ten obiekt!
My już odliczamy dni do stycznia!
Tomasz

Termin pobytu: styczeń 2019
Dziękujemy, Denis_Rodman

Chętnie wracam do Vanilla House, gdzie czuję się bardzo odprężona. Spokój i kameralny charakter połączone z magicznym widokiem na ocean prosto z ganku są unikatowe!
Przed śniadaniem kąpiel w oceanie, świeże lokalne produkty i przyjazna obsługa. Jestem weganką i na życzenie dostawałam świeżo wyciskane mleko kokosowe do kawy.
W pobliżu wiele barów i hoteli gdzie można wyjść na drinka albo wypożyczyć kite'a, jednocześnie nie będąc otoczynym turystycznym zgiełkiem. Czego chcieć więcej

Wskazówka dotycząca pokoi: Pierwsze piętro jest cichsze i ma taras.
Termin pobytu: marzec 2019
Dziękujemy, zoolita
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2018

od powrotu z Vanilla House marzę aby kiedyś tam powrócić. Bliskość Oceanu ,położenie domu,przemiła atmosfera włąścicielki i obsługi.Jeżeli szukasz takich klimatów to jest to miejsce na super wypoczynek. Dla szukających luksusu pozostają wypasione resorty w innych częściach wyspy .

Wskazówka dotycząca pokoi: Widok i bliskość Oceanu -fantastyczne, mieszkanie wręcz na plaży
Termin pobytu: styczeń 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, Jolanta P
Zrecenzowano: 13 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Odwiedziłam Vanila House po prawie półroczbej podróży po Afryce. Chciałam odpocząć przed powrotem do domu. Nie mogłam sobie wymsrzyć lepszego miejsca. Przytulny dom na samej plaży. Przemiła właścicielka i obsługa. Pyszne jedzenie. Taras, na którym można spędzsć całe dnie obserwując przypływy i odpływy oceanu zmieniające kompletnie wygląd plaży. Oczywiście po za tarasem jest jeszcze ciekawej. Jambiani jest spokojną, rybacką wioską. Tutejsze kobiety trudnią się zbieraniem alg , które potem malowniczo susza się na sznurkach. Można skorzystać z licznych wycieczek, ktore właścicielka Vanila hause pomoże zorganizować. Nurkowanie, oglądanie delfinów, kitesurfing itd. Zaprzyjaźnieni Masaje urządzają ogniska i pokazy tradycyjnego tańca. Można skorzystać też z pomocy w zorganizowaniu podróży po różnych miejscach w Tanzanii. Na przykład pojechać z Dorotą Katende do Masajskiej do zaprzyjaźnionej masajskiej wioski.
Jestem pewna, że każdy kto raz odwiedził Vanilla hause marzy o tym , żeby tu powrócić. ❤

Termin pobytu: lipiec 2018
Typ podróży: Podróż w pojedynkę