Kolimbia
Zrecenzowano: 23 lipca 2019

Świetne pokoje, pyszne jedzenie, bardzo sympatyczna obsługa hotelu :) Wszystko tip-top. Dostęp do bezpłatnego wifi, zaplanowania sobie atrakcji w okolicy hotelu. Do plaży z hotelu nie było daleko, kilka minut spacerkiem :)

Dziękujemy, Aleksandra Z
Zrecenzowano: 4 czerwca 2019

W hotelu o nazwie Niriides Hotel na greckiej wyspie Rhodos spędziliśmy urlop od 23 do 30 maja 2019.
Zakupiliśmy pobyt All inclusive. Zamieszkaliśmy w miejscowości Kolimbia, dużej wiosce oddalonej około 40 minut jazdy z lotniska ze stolicy wyspy Rhodos.
Niriides Hotel jest oddalony ok. 300 m od centralnej ulicy o nazwie Eukaliptus ze sklepami i lokalami rozrywkowymi oraz przystankiem autobusowym.

Hotel jest odrestaurowanym, czystym ośrodkiem wypoczynkowym, oddalonym od zgiełkliwych ulic..
Spodobała nam się
- czystość panująca w tym hotelu
- miły, czasami wręcz serdeczny personel hotelowy (ukłony dla pani pracującej w barze przy basenie i dla pani Katarzyny, recepcjonistki)
- znajomość języków recepcjonistek: angielski, niemiecki, polski i grecki
- smaczne, urozmaicone jedzenie
- wygodny, duży a przede wszystkim chłodny pokój nr. 36 z tarasem
- spokój w porze nocnej
- duży basen o głębokościach od 0,5 m do 3 metrów
- wystarczająca ilość leżaków i parasoli słonecznych

Nie spodobało się nam, że:
- w pobycie z opcją All inclusive trzeba było za niektóre napoje w bufecie przy basenie oraz przy wieczorowym bufecie w głównym budynku jednak płacić.

WiFi był w każdym zakątku hotelu zadowalający. W pokoju mieliśmy klimatyzację oraz płaski telewizor, niestety bez programu polskiego. Po zapytaniu w recepcji o polskojęzyczne programy zainstalowano nam kanał Polonia 1, reklama od rana do wieczora.
Niedaleko hotelu znajduje się Biuro Podróży Niko Travel, z którego kupiliśmy przejazd luksusowym transporterem do stolicy wyspy, Rodos w cenie 10 € od osoby tam i z powrotem. Zwiedzaliśmy Rhodos w dzień i wieczorem, polecam!

Inną atrakcją miejscowości jest mały port jachtowy i oferowane bezpośrednio przez kapitanów jachtów zakupy rejsów.
My wybraliśmy rejs stateczkiem Magellanus z portu jachtowego w Kolymbii do miasteczka Lindos i z powrotem. Cena od osoby była 25 € za rejs do miasteczka i trzech różnych kąpielisk. Wyprawa trwała w sumie 7 godzin.
Zwiedziliśmy urocze miasteczko i ruiny zamku bez przewodnika, który właściwie nie był potrzebny. Zamek jest przez miejscowych nazywany Akropol. Do ruin zamku nie wchodziliśmy, ponieważ według innych opublikowanych opinii wstęp 12 € był nie adekwatny do oferowanych wrażeń.
Cena za tę samą wycieczkę u organizatora pobytu w hotelu kosztowałaby ok. 60 €.

W hotelu nie było wieczorków tanecznych i animacji na basenie. Może w pełni sezonu są takie organizowane.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokój nr. 36 jest położony na parterze, od strony północnej, nie nagrzewa się, posiada taras ze stoliczkiem. Grecja, wyspa Rhodos, Niriides Hotel, korzystny i sokojny hotel w miejscowości Kolimbia.
Termin pobytu: maj 2019
Dziękujemy, ZdzislawK
Zrecenzowano: 14 listopada 2018

Hotel fajny, obsługa miła, jedzenie dobre nie bardzo monotonne. W sezonie mnóstwo ludzi i oczywiści leżaki zajmowane ręcznikami już od 7 rano. Basen całkiem fajny nie za duży, ale obok 3 fajne plaże na których można odpocząć.Ogólne wrażenie czysto i schludnie, bez szał, bez robactwa :) Pokoje czyste, sprzątane codziennie, łazienka czysta , ręczniki wymieniane codziennie. Hotel cichy nie ma animacji, ale obok w centrum mnóstwo knajp z muzyka na żywo. Polecam dla osób mało wymagających i nie tylko spędzających czas w hotelu. Ogólnie w sezonie hotel na 4+

Wskazówka dotycząca pokoi: Część pokoi z widokiem na basen inne z widokiem na ulice lub trawnik.
Termin pobytu: lipiec 2018
Dziękujemy, Megi-MZ
Zrecenzowano: 20 września 2018

Czysto, spokojnie i przyjemnie. Brak animacji traktuję jako plus, zwłaszcza że w miasteczku wszystko jest na wyciągnięcie ręki, a do najbliższej plaży pięć minut spacerem. Kolymbia jest dobrą bazą wypadową do podróży po wyspie.
Posiłki dobre, może śniadania nieco monotonne dla tych, którzy mniej lubią słodkie. Dziwi wino podawane w szklankach i brak możliwości uzupełniania wody w butelkach na potrzeby turystyki pieszej (pozostaje kranowianka). Obsługa miła, czystość na bardzo wysokim poziomie, a wszędobylskie koty robią świetną atmosferę (no, chyba że komuś nieco sierści przeszkadza).

Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, krzysiek_krzysiek
Zrecenzowano: 3 września 2018

Hotel w porządku, byliśmy razem z mężem w sierpniu 2018. Pokoje sprzątane codziennie, przestronne, suszarka w łazience. Duży basen do głębokości ok. 3 m. W bliskiej lokalizacji 2 plaż, tawern itp. Hotel dla osób ceniących ciszę i spokój, nie oferuje animacji (wyjątkiem jest wieczór grecki w niedziele), przy basenie w ciągu dnia nie leci żadna muzyka i nic się nie dzieje. Jedzenie słabe, oceniam 3/6, a nie jestem jakąś wybredną osobą, niby jest wybór ale jak co do czego przyjdzie to nie zachęca, mały wybór owoców i warzyw. Herbata tylko do śniadania. Soki z automatu niesmaczne.

Termin pobytu: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Ania K