Hotel Tsampika w Faliraki na wyspie Rodos jest miejscem fajnym ponieważ zawiera wszystko co potrzebuje zwykły urlopowicz czyli dobre i rozmaite posiłki które są w wersji all insclusive, blisko znajduje się centrum miasta jak również morze. W hotelu pracują niezwykłe animatorki które umilają czas pobytu. Pani rezydent również okazała się osobą z dużym uosobieniem jak i ogromnymi kwalifikacjami opowiadając o okolicy wycieczkach i służyła pomocą na każdą prośbę. Polecam gorąco odwiedzić ten hotel bo czas spędzony w nim zostanie w pamięci na długo jak i na fotografiach które są wieczne. !!!!! P.S
Właściciele obiektu jak i pracownicy są wiecznie uśmiechnięci,. służą wszelaką pomocą, pytają co u ciebie jak mija urlop a nawet trochę mówią po polsku więc rozumieją język polski.

Wskazówka dotycząca pokoi: Każdy pokój posiada w sobie urok i wiadomo że widok jest ładniejszy od basenu.
Dziękujemy, Grzegorz O
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

Czytając opinie o hotelu Tsampika nie ukrywam miałam pewne obawy. Po niedawnym pobycie kompletnie nie rozumiem skąd te negatywne, wręcz krzywdzące opinie. Dla nas hotel naprawę ok, nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Przede wszystkim wyjeżdżając spędzamy czas głównie zwiedzając a nie okupujac basen, ale jak kto lubi. Pokój superior ładny, czysty choć niewielki nie było problemu z rozpakowaniem walizek,sporo wieszaków. Pokoje sprzątane, ręczniki wymieniane codziennie. Jedzenie nam smakowało,zawsze można było zjeść coś smacznego. Obsługa również była miła i uczynna, szczególnie Pan barman, który witał nas zawsze wieczorem z uśmiechem oraz jedna z kelnerek, która codziennie pytała jak się mamy, co dziś zwiedzalismy i co będziemy zwiedzać jutro. Właściciel który obrósl już legendą także bardzo sympatyczny, zagaduje gości. Lokalizacja hotelu również na plus, trochę na uboczu jest spokojnie ale jednocześnie blisko do centrum miasta i plaży. Jedyne co tak naprawdę zaklocało nam spokój to chalaśliwe i męczące animacje serwowane przez Rainbow.

Dziękujemy, Karolina R
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019

Hotel 3*, do wyboru są trochę droższe odnowione pokoje (superior) lub tańsze starsze (standard), ale nie są najgorsze. W tych starszych da się poczuć klimat PRL-u. Dla tych, którzy wybierają się po raz pierwszy ważna uwaga, że greckie standardy są niższe niż w Polsce, tzn. jeśli wybieramy hotel 5* w Grecji to standard jest porównywalny do 4* w Polsce. Zatem standard Tsampiki można porównać do 2* hotelu polskiego. Hotel przystosowany to polskich gości (zasady są napisane w języku polskim). Polskie animacje. W związku z tym w hotelu większość gości to Polacy. Tutaj taka uwaga dla gości, że warto nauczyć się podstawowych słówek po angielsku, ponieważ obsługa mówi w języku angielskim i greckim. Żenujące jest patrzeć jak Janusz i Grażyna nie są w stanie przywitać się i podziękować. No i to jest minus dla ludzi, którzy chcą odpocząć od codzienności. W takim środowisku nie czuć tego że jest się za granicą.

Pokój:
My wybraliśmy pokój typu standard. Mieliśmy małe obawy, gdyż jest dużo negatywnych opinii, ale nie jest źle. Dużym plusem są wygodne łóżka, klimatyzacja, suszarka do włosów i lodówka w pokoju, a to jeśli chodzi o nocleg na wakacjach jest najważniejsze. Dużym minusem było brak kotarki lub szyby pod prysznicem, może się wydawać że jeśli się ostrożnie będzie myło to się nie zaleje łazienki, ale niestety jest to nie możliwe! Ręcznik podłogowy nie był stanie wchłonąć tej ilości wody a niestety woda nie spływała do odpływu w podłodze. No i zapach z łazienki też był nie przyjemny, śmierdziało starością ale dało się wytrzymać. Pokoje sprzątane codziennie poza niedzielą. Niby jest zasada, że jak chce się zmiany ręcznika to należy położyć na podłodze, ale czasem wymieniali nawet jak widział na drążku. Na balkonie stolik i krzesełka, nie ma szynków ani suszarki na pranie.

Obsługa hotelowa:
Właściciel hotelu to bardzo sympatyczny człowiek, jest codziennie w recepcji i można go spotkać chodzącego po terenie hotelu. (Czasem śpi na kanapie w recepcji :D) Lubi zagadywać do ludzi. Na pożegnanie wyszedł żeby się z nami pożegnać i pomachać na odjazd co było bardzo miłe. Fakt jeśli nie podoba mu się czyjeś zachowanie to zwraca uwagę, ale robi to w sympatyczny sposób.

Sprzątaczki różne. Była jedna Pani, która się przykładała do sprzątania, po jej sprzątaniu czuło się odświeżenie w pokoju i łazience. Ale niestety były też takie, które sprzątały byle jak i z wielką łaską. Jak spotkały lokatora i się pytały czy sprzątnąć pokój to liczyły na odpowiedź „nie trzeba”.

Najgorzej oceniam obsługę w jadalni. All inclusive miało być od 10 do 22, z tym bywało różnie czasem o 11 zamykali jadalnię w celu sprzątnięcia i trwało to do 12-13. Kelnerzy spisywali się super, ale 1-3 osób stało przy barze przyglądając się ludziom na jadalni. Najpierw myślałam, że w celu doglądania czy nikomu nic nie brakuje, niestety z dnia na dzień coraz bardziej uświadamiali że stoją w celu pilnowania gości. Miało się wrażenie że pilnują czy ktoś czasem za dużo sobie nie nakłada, czy przy stoliku nie siedzi za dużo osób, no i czy kelnerzy szybko sprzątają stoliki. To nie było miłe, jadalnia nie jest za duża i odczuwało się ich wzrok na sobie. Najgorsza była jedna kelnerka (młoda, czasem nosi okulary), o 19 miała zaczynać się kolacja jak podeszłam zobaczyć jakie jedzenie wykładają (a była godzina 18:55) to mnie obstawiła że nie mogę brać, że jeszcze poczekać 10-15 minut, a ja tylko patrzyłam. Innym razem podeszła do pana, który z automatu z napojami nalewał picie do butelki ze specjalnym ustnikiem dla małej córki, miała pretensje że nalewa ten napój skoro jest zakaz nalewania napojów do butelek. Żenada, rozumiem gdyby nalewał do zwykłej butelki, a to było ewidentnie dla dziecka, które nie umie pić ze szklanki. Miał dziecku kupować dodatkowo picie w sklepie czy też miał przelewać przy stoliku ze szklanki do butelki? :/

Wyżywienie:
Wyżywienie niby All inclusive, raczej w wersji soft. Śniadania jak w sanatorium, tania wędlina, ser, warzywa, kawa herbata … wszystko. Obiady i kolacje już lepiej. Najlepsze były niedziele, na kolację była kuchnia grecka, dania były pyszne szkoda że kuchnia grecka była tylko raz w tygodniu. Inne dania obiadowo-kolacyjne też były bardzo smaczne. Owoce tylko jeden rodzaj, zazwyczaj arbuz albo melon, na 10 dni pobytu po razie trafiły się pomarańcze śliwki i banany. Alkohol w opcji All inclusive piwo ,słabe wino i ouzo, podawane przez barmana. Napoje to oszustwo, miały być coca cola, sprite itd., niestety były podróbki tych napojów i to słabej jakości podróbki, w Biedronce są lepsze :P

Położenie i okolica:
Hotel w dobrej lokalizacji, bardzo blisko do plaży, ulicy turystycznej, supermarketu AB i przystanków. Plaża jest żwirowa, można wypożyczyć leżaki i parasol, bezpłatny prysznic. Niedaleko jest biuro z wycieczkami fakultatywnymi powadzonymi w języku polskim. Warto skorzystać z oferty, ponieważ mają dużo niższe ceny i ciekawsze. „Naturalne perełki i stolica wyspy Rodos” tą wycieczkę gorąco polecam.

Sport i rozrywka:
W hotelu w sezonie są prowadzone animacje. Z alkoholu w All inclusive można korzystać tylko do 22 (tylko piwo, wino i ouzo). Inne drinki są płatne 1,5€. Nie ma bilardu tak jak opisane w ofercie. Wieczór grecki jest raz w tygodniu w niedzielę ale nie ma dodatkowych atrakcji poza kolacją i grecką muzyką z youtube w czasie kolacji). Animacje też nie zawsze się odbywają. Animatorki często wyjeżdżają na wycieczki i w tedy goście zostają bez animacji. A niby wg planu tylko jeden dzień w tygodniu jest bez animacji. Ale jak już były animacje to były super prowadzone.

Wskazówka dotycząca pokoi: W pokojach od wschodniej strony jest spokojniej, nie przeszkadzają animacje,muzyka i ludzie bawiący się do późna.
Dziękujemy, Nela_K92
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019

Hotel ten jest ofiarą krzywdzących opinii. Wcześniej miałem okazję przeczytać wiele negatywnych wypowiedzi na jego temat. Prawda jest zupełnie inna. Pokoje (nie superior) są naprawdę w porządku. Wyżywienie również stoi na wysokim poziomie. Obsługa miła i uczynna. Właściciel (o którym krążą już legendy) to osoba której naprawdę zależy na tym miejscu. Basen ma najlepsze lata świetności już za sobą, ale jest czysty i to jest chyba najważniejsze. Lokalizacja hotelu również jest zaletą. Nie znajduje się on w centrum, tylko trochę na uboczu. Blisko na przystanek autobusowy, sklepów, restauracji i samego centrum Faliraki. Na plaże też nie jest daleko - 10 minut spokojnego spaceru. Polecam dla rodzin z dziećmi - animacje.

Dziękujemy, sarkomp
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Hotel czysty, skromny. pokój superior (102) ładny, sprzątany codziennie poza ostatnimi dwoma dniami tj niedziela i poniedziałek(wylot). Mały pokoik i miniaturowa łazienka, brak zasłony w prysznicu, łazienka zalana w czasie kąpieli...

Basen czysty, średniej wielkości, dużo leżaków, parasoli czasem brakowało.

Nie polecam jedzenia! Śniadania codziennie takie same: tosty, płatki, francuskie mini drożdżówki, jajka, parówki, jeden rodzaj wędliny i sera , pomidory, ogórki, jeden owoc (arbuz, melon, banan, śliwki, winogrona, pomarańcze), kawa nie smaczna. Obiady i kolacje monotonne, nie różniły się od siebie niczym, jeden owoc, jedno ciasto(nie zawsze), ryba 4 razy, w tym 2 razy przesolona i w konsystencji bardziej przypominająca pure, brak owoców morza, 2 razy trafiłam na zepsutą sałatkę, na kolacji powtarzało się często to co na obiedzie tylko w innej formie, czasem makaron, mięso wątpliwej jakości, ziemniaki w różnej formie, ryż, warzywa, oliwki. Jeden raz na 7 dni właściciel rozpalił grilla. Napoje z automatów to podróbki coca-coli, fanty itp., mega słodkie... w barze oryginalne pepsi ( gdy poprosiłam w barze pepsi, skierowano mnie do automatów...).

Właściciel miły ale jak nie miał humoru to to pokazywał, raz krzyknął do dzieci, że biorą za dużo pomarańczy i nie będzie dla innych! Szok!

Najbliższa okolica hotelu nie ładna, ale 10 minut spacerkiem i jesteśmy na pięknej, szerokiej i dłuuugiej plaży (leżaki 10 euro za 2), czyste, piękne morze, łagodne, dość długie zejście, sporty wodne na plus! :)
Blisko sklep, przystanki autobusowe, my byliśmy w mieście Rodos, i w przeciwnym kierunku Lindos, polecam zwiedzić na własną rękę.
Hotel niedaleko centrum miasta Faliraki, gdzie są sklepy, restauracje itp.

Podsumowując hotel polecam tylko do spania, jedzenie i atrakcje we własnym zakresie! ;)

Dziękujemy, Justyna11212