Cudne miejsce, piękne molo, możliwość zanurzenia w morzu w Tauchgondel

Zrecenzowano: 22 lipca 2019
Mrjwr
Polska
Zaskakujący efekt

Zrecenzowano: 7 sierpnia 2018
nina092
Wrocław

Zrecenzowano: 22 lipca 2019

Widoki jak w Sopocie. Dojście do molo szeroką aleją ze sklepami, po bokach można parkować. Parkowanie w automacie 1 euro za godzinę. Są tez inne parkingi na ulicach dojazdowych. Zejście na plażę bardzo strome i jest bardzo dużo schodów. Na dół i w górę można wyjechać płatną kolejka jak na Gubałówkę tzw. Schrägbahn, cena chyba 1 euro za 1 przejazd. Nie ma bezpłatnego przejazdu dla inwalidów.
Molo bezpłatne bez biletów wstępu. Pięknie, piękne kolory, piękne morze. Kawiarnia, z boku schodów płatna toaleta 50 centów.
Na końcu molo szczerze polecam możliwość zanurzenia się w Tauchgondel – gondoli do nurkowania. Jest to całkowicie 100% bezpieczne. Dzwon zanurza się na 4 metry pod wodę, a 2 metry nad wodą wystaje druga część dzwonu. Wewnątrz jest przejście z dołu na górę nad wodę włazami i nic się nie może stać, czyli nie utopimy się.
Samo przebywanie pod wodą i obserwowanie wody z meduzami było dla nas ogromnym przeżyciem. Nie widać dużo, zieloną wodę z brudami (przepraszam, nie brudami tylko białkiem pływającym w morzu – jak się dowiedzieliśmy z projekcji filmu : ) Podczas zanurzenia oglądamy film 3d o życiu w Bałtyku i kapitan opowiada. Film i prelekcja jest po niemiecku. Z ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, ze Bałtyk był pierwotnie słodkowodny i jest morzem mieszanym – słodko i słonowodnym jednocześnie.
Cena jest wysoka, chyba 9 euro za osobę. Zanurzenie mniej więcej co godzinę, jest zegar przy wejściu pokazujący, kiedy następne Abtauchen. Warto przepuścić jedno zanurzenie i stanąć jako pierwszy w kolejce i zająć jedno z 8 miejsc przy oknie.
Nie warto się zanurzać wieczorem, bo nie będzie nic widać. W gondoli kołysze pod wodą. Nie nadaje się dla osób z klaustrofobią. Do srodka wchodzi ok. 30 osób, nie ma długich kolejek.
Nie nadaje się dla osób, które na Hawajach nurkowały i głaskały rekiny po nosie hehehe , to nie jest Safari, tylko Juliusz Verne i Kapitan Nemo.

Dziękujemy, Mrjwr
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2018

Zbliżając się do stromego nabrzeża trudno nie zawołać: "Wow!"...Zaskoczy nas widok pięknie położonego w dole, białego i symetrycznie zaprojektowanego molo. Zabytkowe molo jest znakomitym dowodem rozwoju turystyki nadmorskiej w XIX w. Plaża jest szeroka, piękne kosze plażowe uzupełniają pejzaż. W dół prowadzi ...(?)schodów, ale można odpocząć na ławeczkach, dostępny jest również zjazd dla wózków oraz winda. W budynku czeka klimatyczna restauracja z sympatyczną obsługą i szerokim menu ( kawa pyszna). Widok z dołu plaży do góry - równie imponujący. Polecam!

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, nina092
Zrecenzowano: 26 kwietnia 2018

Molo w Sellin jest przepiękne. Bardzo daleko wychodzi w morze. Po drodze można zrobić sobie zdjęcia mając w tle białe klify wyspy Rugi. Na końcu mola znajduje atrakcja turystyczna dla wielbicieli kapitana Nemo. Można się zanurzyć w głębinach Bałtyku na pół godziny w specjalnej platformie podwodnej. Cały kurort jest zadbany i na pewno można miło tam spędzić urlop.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
1  Dziękujemy, Alina S
Zrecenzowano: 12 lipca 2016

Obiekt fajnie położony nawet nie przy samej plaży, a na brzegu morza. Bardzo żałowałem, że nie było ładnej pogody, jak dzień wcześniej, bo wrażenia były trochę inne od spodziewanych.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2016
Dziękujemy, Jarosław C
Zrecenzowano: 24 maja 2016

Kurort Sellin wygląda jak z początków XX w. Charakterystyczny jest biały kolor elewacji domów i dużo budynków drewnianych. Robi to wrażenie. Samo molo jest bardzo nietypowe, bo położone na klifie. Trzeba zejść długimi schodami w dół. W drodze powrotnej można skorzystać z windy. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2016
1  Dziękujemy, Andrzej C