Malu Banna(Aluthgama)
67 USD
57 USD
Zobacz ofertę
Laluna Ayurveda Resort(Aluthgama)(Świetna cena!)
53 USD
Uwaga, okazja! 16% poniżej średnich cen

Znaleziona cena jest o 16% niższa od średniej ceny za noc w tym hotelu (63 USD).

Lanka Princess(Aluthgama)
82 USD
76 USD
Uwaga, okazja! 12% poniżej średnich cen

Znaleziona cena jest o 12% niższa od średniej ceny za noc w tym hotelu (86 USD).

75 USD
57 USD
  • Bezpłatny parking
Hasani Ayurveda Villa(Aluthgama)(Świetna cena!)
28 USD
  • Obsługa pokojowa
94 USD
72 USD
Zobacz ofertę
Lanka Rose Guest House(Aluthgama)(Świetna cena!)
Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 25/07
41 USD
Priceline
  • Restauracja
Zrecenzowano 28 lutego 2017

Miałem przyjemność uczestniczyć w programie "Harce na Lance". Podstawowową atrakcją jest oczywiscie sama wyspa, która proponuje bardzo wiele. Zróznicowaną geograficznie powierzchnie, wspaniałą roślinność pełną nieznanych częso szerzej owoców, interesujące zabytki Buddyjskie i Hinduistyczne, a także ciekawa kuchnie będąca wypadkową kuchni indyjskiej i europejskiej.Wycieczka, a własciwie wyprawa była skierowana do ludzi aktywnych i ciekawych świata. Według mnie spełniła pokładane nadzieje i oczekiwania w 100%. Uroki wyspy pomagała odkrywać bardzo kompetentna przewodniczka pani Paula K. Łaczyła w sobie olbrzymią wiedze z kulturą. Kiedy trzeba była troskliwa i oddana, a kiedy trzeba mobilizowała do działań. Współpracujacy z nia Syngalezi też zasługują na uznanie. Na tego typu wyjazdach dużo też zalezy od uczestników. Tym razem nie było tu własciwie osó przypadkowych i wszyscy byli "otrzaskani" w świecie. Przemierzalismy Sri Lankę autokarem, pieszo, lokalnym pociagiem, wozem terenowym, słoniem, rowerem, pontonem. Pachniały nam pola herbaciane, podziwialismy rozległe plany z góry Mały Adams, parzylismy stopy na rozgrzanych kamieniach prowadzacych do pradawnych światyń. Na koniec czekała nas nagroda w postaci 3 dni relaksu w jednym z wybranych hoteli. Jednak juz drugiego dnia o świcie wybralismy się do pobliskiego buszu, gdzie w  górzystej przestrzeni ulokowana była niewielka świątyni z jaskinia pełna nietoperzy i blasku swiec. Widze ,ze oferta wycieczki juz nie istnieje. Szkoda, bo myslę ,że aktywny sposób na poznawanie Sri Lanki jest najlepszy.
A Hotel Bentota? KApitalnie położony na cyplu. Woda z obu stron, szerka plaża , znakomita kuchnia. Warany chodza po terenie ( co kto lubi) Obiekt pamieta Tsunami i w kwietniu idzie do remontu.
Piotr Rozbicki

• Data pobytu: luty 2017, podróż z ukochaną osobą
1  Dziękujemy, Piotr R
Zrecenzowano 15 lutego 2017

Rezerwując Club Bentota baliśmy sie owadow z powodu bliskości rzeki i oceanu. Było ich naprawdę niewiele,a gekony rozprawiały się z nimi szybko czy to w pokoju czy w łazience.Przemiłe burunduki,czyli wiewiórki azjatyckie,nienachalnie nas obserwowały na tarasie i w restauracji czekajac na kawałeczek owocu.Leżaki miedzy palmami i namorzynami rozsiane przy basenie ,nad rzeką lub z widokiem na ocean pozwalają rozproszyć sie gościom hotelowym.Cudna,szeroka ,czysta plaża bez beach boysow zachęca do spacerów. Można polecieć motolotnią albo helikopterem,a, bardziej uduchowieni odnajda wśród zieleni maleńką buddyjską światynię.Jedzenie smaczne,desery kuszące-codziennie inne mini ciasteczka,musy,pianki,dużo owoców.Czego więcej można pragnąć w czasie wakacji,jeśli tylko nie jest się zbytnio wymagającym to jest to raj na ziemi.

Wskazówka dotycząca pokojów: Pokoje w oddalonych bungalowach od recepcji sa nowsze,a delux wieksze od standard
  • Data pobytu: luty 2017, podróż z ukochaną osobą
1  Dziękujemy, Bożena S
Zrecenzowano 8 stycznia 2017

Na SRI LANCE byliśmy w pierwszej połowie grudnia. U nas zima,pochmurno i pogoda powodująca depresję,a tam słońce i ciepełko-cudowna odskocznia od codzienności. Mimo długiej i męczącej podróży samolotem-warto było. Mieszkaliśmy w hotelu CLUB BENTOTA na poł. zachodnim wybrzeżu Sri Lanki,ok.90 km.od lotniska w Kolombo.Dojazd do hotelu to ok.2 godz.autokarem-ruch lewostronny i duże zatłoczenie na drogach. Hotel pięknie położony na półwyspie-z jednej str. hotelu ocean,z drugiej rzeka Bentota.Do hotelu można dostać się tylko łodziami (kursuja całą dobę i są bezpłatne) Hotel stary ,ale odnowiony;o niskiej zabudowie-nawiązujący budową do stylu kolonialnego.Bardzo klimatycznie i inaczej niż w nowych hotelach.Bungalowy z cegły ,na dużym zielonym terenie.Plaża oddzielona od hotelu pasem dzikorosnących palm kokosowych i roślin tropikalnych.Na terenie hotelu mnóstwo wiewiórek dokarmianych przez turystów.Są też warany spacerujące po terenie. Dużo zieleni . Po przepłynięciu na drugi brzeg rzeki bardzo blisko do miasta Alughama,gdzie można zobaczyć codzienne życie biednych,ale przyjaznych Lankijczyków oraz zaopatrzyć się w pamiątki . Mieszkaliśmy w parterowym ,zbudowanym z cegły bungalowie,z pięknym widokiem na ogród,z dużym tarasem,na który codziennie przychodziły wiewiórki.Brak natłoku turytstów. Pokój niezbyt duży,ale było wszystko co potrzeba-klimatyzacja działająca cały czas,wentylator,sejf,lodówka z wodą min.,telewizor,czajnik do parzenia kawy i herbaty (kawa i herbata codziennie uzupełniane)Łazienka wystarczająco duża-kabina prysznicowa,suszarka do włosów,kosmetyki kąpielowe codziennie uzupełniane.Trzeba wziąć przejściówkę,ponieważ są gniazdka typu angielskiego. Dojścia do każdego domku-to zadaszone chodniczki z cegły,nawet podczas ulewnego deszczu trudno o zmoknięcie( sami się o tym przekonaliśmy).WI-FI darmowe dostępne w recepcji i przy barku-nawet niezłej jakości. Na terenie hotelu jest 1 basen,ale prawie cały czas pusty-leżaków wystarczająca ilość,parasole niepotrzebne,bo cień daje gaj palmowy.Plaża bardzo długa i szeroka z białym piaskiem,prawie bezludna-cudowne spacery,spokój i wypoczynek,Serwis plażowy na terenie hotelu przy wyjściu na plażę w gaju palmowym. Stylowa restauracja,pyszne dania i duży wybór.My jadaliśmy przy stolikach na świeżym powietrzu od strony rzeki.Kolacje przy świecach.Jest 1 barek przy basenie bardzo dobrze zaopatrzony-trunki wysokoprocentowe b.dobrej jakości,koktajle,napoje bezalkoholowe,kawa ,herbata i ciasto w godz.16-17. Wieczorami muzyka lub występy,ale bez szału. Uwaga na komary-bywają dokuczliwe,zwłaszcza wieczorami. Towarzystwo również fajne-sporo Polaków(pozdrawiamy Radka i Kingę,będących w podróży poślubnej).Ogólnie bardzo miły pobyt ,a hotel wart odwiedzenia-szczerze polecamy.

• Data pobytu: grudzień 2016, podróż z ukochaną osobą
2  Dziękujemy, HenrykWieslawa
Zrecenzowano 7 listopada 2016

Przepięknie położony hotel między rzeką a oceanem, w obszernym ogrodzie, w którym spotkać można warany. Piękna szeroka plaża, gorący ocean, raj na ziemi :) Hotel bardzo klimatyczny z miła uśmiechniętą obsługą, pokój był na parterze z tarasem bezpośrednio wychodzącym na ogród, czysto, schludnie, codziennie sprzątane (sejf, suszarka). Ostra, ale pyszna kuchnia.
Polecam przewodnika Nadina (Nadeen) mówiącego po polsku (również niemiecku i angielsku).

• Data pobytu: październik 2016, podróż ze znajomymi
1  Dziękujemy, Elaa_Jola
Zrecenzowano 7 czerwca 2016 z urządzeń przenośnych

Po objazdowej wycieczce po Sri Lance nadszedł czas na wypoczynek. Wybraliśmy Bentote ze względu na położenie pomiędzy rzeka a oceanem. Nie zawiedliśmy się ani odrobine. Przemiły personel hotelowy nadrabia za każde niedociągnięcie tego miejsca. Hotel juz ma pare lat co widać, ale w niczym to nie przeszkadza. Mieszkaliśmy w bungalow, który był całkiem sensownych rozmiarów. Pokoje czyste, sprzątane codziennie. Wilgotność czasami dawała nam sie we znaki, ale taka pora roku wiec nie ma sie co dziwić. Jedzenie w restauracji smaczne i urozmaicone. Basen niewielki ale czysty. Bar i drinki w porządku. Plaża szeroka czysta piaszczysta bez naganiaczy po prostu idealna. Szczerze polecam

Data pobytu: grudzień 2015, podróż z ukochaną osobą
Dziękujemy, Bart B