Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Od początku. Hotel w stylu wioski w sensie bungalowy mieszkalne. Pokoje małe, ale czyste ( codziennie sprzątane i wymieniane ręczniki). W pokojach za darmo sejf i klimatyzacja ( sprawna itd ). Do pokoi dowozi przy przyjeździe meleks ( aby nie nosić bagaży - później spacerek ). Do plazy dowozi ciuchcia i to mega mega plus , gdyż z buta nie jest to miłe. Dobre pół godz spaceru, plus dodać górki ( wcale nie małe , brak chodnika , i temperaturę ) i wychodzi ze bez ciuchci pozostaje hotel. W nim basen , restauracja ( do lunchu i kolacji winko regionalne - mi smakowało ale spotkałem się z opinia siarkę czuć ). Wieczorem animacje ( tylko po włosku ) ale animatorzy ( nieliczni rozmawiają po angielsku ) są świetni i naprawdę dają ten plus do 4 gwiazdek. Jedzenie ok . Hotel nastawiony pod rodziny włoskie , wiec przynajmniej można zobaczyć jak spędzają wakacje włosi. Minus: brak transportu na plaże w godzinach 13-15:30(sjesta - gdzie można by pospać po lunchu na plaży). Do sklepu daleko , a na tutejszym hotelowym bazarze tylko pamiątki ( wody , piwa nie kupisz ). Jest tez oczywiście bar ( piwo 0,33 -2,5 euro ). Generalnie hotel ( ale ma to tez cała Sardynia ) z cyklu plażowanie i leniuchowanie. Plaża bajka. W basenie ( nie wiedząc czemu ) obowiązkowe czepki( ciekawe jak ktoś ma brodę ??? ).

Dziękujemy, jozinr
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Właśnie wróciłam z sycylijskich wakacji. W Club Esse Cala Gonone spędziłam 7 nocy - pokoje małe, ale czyste. "Papierowe ściany", o których czytałam, wcale mi nie przeszkadzały. Jedzenie pyszne i różnorodne, mnóstwo warzyw, owoców, darmowe wino i przeróżne ciasta po kolacji. Wróciłam do domu z kilogramem na plusie :)

Codziennie na plażę (co 15 minut) kursuje kolejka (uwaga na popołudniową przerwę w kursach!). Bywało nawet, że zabrakło miejsc siedzących i nie było sensu szukać ich na siłę. Trasa pod górę najprzyjemniejsza nie była, ale warto pospacerować, zamiast czekać na kolejny kurs.

W hotelu faktycznie przewaga Włochów, czasem utrudniony kontakt, ale ich charakter pozwalał na dogadanie się gestami. Co wieczorne występy w teatrze przezabawne, mimo blokady językowej (nie mówię po włosku, nic nie rozumiałam).
W uszach nadal brzmią piosenki "spingi spingi" i "MI Piace" :)

Minusy? Ceny zarówno w barze, jak i w okolicy powalają. Nie znalazłam też żadnego lokalnego sklepu spożywczego. Trafiłam jednak do trzech marketów. Jedząc w restauracji (chociaż zapewniam, że nie chodzi się głodnym), warto pamiętać o dodatkowej opłacie "za nakrycie" (zwykle 2,5 euro za osobę naliczane przy rachunku).

Plaża fajna, mnóstwo leżaków, woda czysta, chociaż kamienie bywały nieprzyjemne. Warto wybrać się nieco dalej, np. na półgodzinny rejs na Cala Luna za 5 euro. Lazurowa woda wynagradzała tłum turystów-plażowiczów :)

Wakacje oceniam na czwórkę. Z całą pewnością nie jest to imprezowa miejscowość, dobra opcja dla rodzin z dziećmi.

Pozdrowienia dla animatorów, którzy codziennie dawali z siebie 101% energii. Bywali głośni, ale będę ich dobrze wspominać!

Dziękujemy, Aniaaa92
Zrecenzowano: 1 października 2018

Cala Gonone, miasteczko i wczasowisko o stóp gór nad brzegiem morza pięknie położone. Nie najlepiej skomunikowane z krajem (położenie). Urocze, wygodne pawilony, wyposażone jak potrzeba. Obsługa kompetentna i życzliwa. Wyżywienie wspaniałe, bo włoskie, bogate i dobrej jakości. W ośrodku niemal sami Włosi i oferta rozrywkowa skierowana wyłącznie do nich. Niestety jest nadużyciem ze strony TUI kwalifikowanie oferty jako "all", ponieważ nie ma żadnych możliwości zjedzenia czegokolwiek poza godzinami trzech posiłków, żadnych napojów, kawy, herbaty wieczorem (jeśli nie do kolacji woda lub zawsze to samo wino). Bar jest wyłącznie dodatkowo płatny. TUI co prawda nie oszukuje wprost, bo stosowna informacja jest w rozwinięciu odsyłacza do wyżywienia, ale schowana. Hotel rzetelny, TUI troszkę naciąga. Wycieczka do Bonifacio skandalicznie droga. Ogólnie pobyt miły i atrakcyjny.

Wskazówka dotycząca pokoi: Daleko od głośnych rozrywek adresowanych tylko Włochom.
Termin pobytu: wrzesień 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
1  Dziękujemy, amsz3
Zrecenzowano: 21 września 2018 z urządzeń przenośnych

Pokoje czyste, na piechotę trochę daleko do plazy, jedzenie ciągle to samo bardzo mały wybór, o tej porze średnia wieku +70, nie ma co robić wieczorem na terenie ośrodka, do sklepu daleko a ceny w barze powalające

Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, LuckyLuke G
Zrecenzowano: 5 sierpnia 2018

Właśnie wróciliśmy z tego włoskiego hotelu. Nie będę rozpisywał się , ponieważ moi poprzednicy chyba już wszystko opisali. Obsługa przesympatyczna, jedzenie w stylu włoskim lekkie pyszne przy tych upałach. Co mnie zaskoczyło to te czepki w basenie, ale kto by pływał w basenie skoro tak piękna plaża z tak czystą i lazurową wodą. Atrakcją są też ryby które można karmić , jedzą praktycznie z ręki. Stojąc w wodzie po szyję widać stopy , czego można więcej chcieć. Polecam wycieczki i tutaj muszę powiedzieć , że TUI spisało się b.dobrze . Wycieczka po plażach zatoką Orosei oblędna . Takich widoków nie da się zapomnieć . Dech zapiera również jaskinia Bue Marine. Niestety nie możemy powiedzieć , że nie wrócimy i nie polecimy tego hotelu . Było super.

Termin pobytu: lipiec 2018
Dziękujemy, Dion2017