Zrecenzowano: 8 kwietnia 2018

Właśnie wróciłam ze Sri Lanki, gdzie spędzałam 2 tygodnie urlopu w hotelu Riu Sri Lanka w Ahungalla. Hotel nowy, nowoczesna biała bryła budynku, pozwalająca na widok na Ocean Indyjski praktycznie z każdego hotelowego pokoju. Pokoje bardzo duże wyposażone w duże podwójne łóżka, oczywiście w AC, telewizor, lodówkę z napojami, uzupełnianą co 2 dni, czajnik, kawa, herbata. Łazienka z przestronnym prysznicem i oczywiście balkon z widokiem na ogród, baseny i ocean. Baseny są trzy, jeden z barem, najmocniej oblegany, drugi przeznaczony do gier z piłką i aerobiku w wodzie i ten trzeci, bardziej relaksacyjny. Woda zarówno w basenach, jak i w oceanie nieziemsko ciepła.
Obsługa: barmani, kelnerzy, recepcjoniści - wszyscy bardzo uprzejmi i przyjacielscy, jedzenie: rewelacyjne i zróżnicowane, zarówno lokalne menu z owocami morza czy curry, jak również zwykłe europejskie dania. Dużo warzyw i owoców (lokalne małe banany o lekko cytrynowym posmaku wyśmienite). Oczywiście wina i szampan do posiłków oferowane cały czas. Troska o klienta zauważalna, dwukrotnie dzwoniono do mnie z recepcji z zapytaniem czy wszystko w porządku.
Animacje wieczorne mogłyby być lepsze, ale tragedii nie było. Mankamentem byli niektórzy ciemnoskórzy goście, którzy nie liczyli się z niczym i nikim dookoła. Na zewnątrz hotelu zawsze oczekująna turystów kierowcy tuk-tuków, często bardzo uciążliwi, my mieliśmy szczęście i spotkaliśmy młodego lankijczyka, który mieszka z rodziną blisko hotelu i okazał się bardzo uczciwym i pomcnym przewodnikiem i kierowcą (Podaje namiary na niego: K.A Anuranga Udayabandara tel. +94 712012555, kontakt na WhatsApp najlepszy, ze względu na koszt). Nie muszę dodawać, że pogoda była rewelacyjna, każdego dnia po 32 stopnie, tylko uprzedzam, że słońce pali niesamowicie i kremy z bardzo wysokim filtrem oraz balsamy z aloesem są bardzo wskazane.
Polecam Riu Sri Lanka i sam kraj, jest tam tyle do obejrzenia!

Termin pobytu: marzec 2018
2  Dziękujemy, Aga G
Zrecenzowano: 27 stycznia 2018

Hotel sieci Riu na najwyższym możliwym poziomie. Pokoje rewelacyjne- jeszcze pachnące nowością, obszerne, idealnie wyposażone, bardzo ładna łazienka, wygodna kabina prysznicowa. Sprzątane codzienne- bardzo skrupulatnie. Oferta all-inclusive to raczej mega ultra all inclusive, w zasadzie przez 24 godziny na dobę można tu coś zjeść i napić się drinka, kawy, herbaty itp. Obsługa życzliwa i pomocna, zawsze uśmiechnięta. Barmani na najwyższym poziomie, zawsze pamiętają ulubione drinki klientów, dodatkowo kilka razy dziennie wyjeżdżają między baseny i tam serwują drinki- nie trzeba specjalnie fatygować się do baru. Baseny czyste, dużo miejsc na leżakach, nie ma potrzeby rezerwacji o 6 rano. Jedzenie bardzo dobre, szczególnie kuchnia miejscowa. 3 restauracje tematyczne, nam najbardziej przypadła do gustu azjatycka, włoska także dobra, najmniej smaczny był tzw. steak-house. Animacje- w czasie naszego pobytu rewelacyjne, zespół animatorów mega kreatywny i robił wszystko, by goście wieczorem dobrze się bawili. Dyskoteka- raczej słaba, słaba muzyka- stara i nudna.
Wieczorami przed główną animacją muzyka na żywo- czasem dobra, czasem bardzo przeciętna, ale miło pić drinki przy muzyce. Hotel godny polecenia, jeśli wrócimy kiedyś na Sri Lankę na pewno zatrzymamy się tutaj.
Wi-fi darmowe, dostępne i rzeczywiście działa w całym hotelu. Polecamy pokoje z widokiem na ocean na parterze 40-45. Dla dzieci jest specjalny basen ze sztuczną plażą, kids club- jednak trudno o ocenę, byliśmy bez dzieci. Ponieważ hotel nie ma ratownika na plaży zawsze czerwona flaga- ocean nie jest spokojny, ale w niektóre dni spokojnie można w nim popływać. Nie ma jednak leżaków na plaży, ale jest ona dosłownie przy basenach, więc można podejść popływać i wrócić na leżaczek przy basenie.
Polecam hotel!!!

3  Dziękujemy, TURYSTA072015
Zrecenzowano: 21 stycznia 2018 z urządzeń przenośnych

Na początku chcielibyśmy bardzo podziękować hotelowi za super święta Bożego Narodzenia które mieliśmy okazję spędzić na Sri Lance :)
Hotel spełnił wszystkie nasze oczekiwania :) dziękujemy wspaniałej obsłudze, która tworzy ten hotel i sprawia że czujemy się w nim wyjątkowo. Pierwszy raz miałam łzy w oczach przy wymeldowywaniu :)
Riu Sri Lanka to nowy hotel, pokoje są bardzo czyste i duże. Jedzenie w restauracji głównej jest przepyszne :) duży plus za lankijskie i azjatyckie jedzenie. Dla tych którzy nie lubią smakować lokalnego jedzenia jest tez ogromny wybór bardziej europejskich dań : pizza, burgery, frytki. Bary są dobrze zaopatrzone i serwują pyszne drinki i smaczną kawę. Na terenie hotelu jest dużo miejsca , leżaków. O każdej porze dnia znajdziemy miejsce przy basenie. Wieczorem w amfiteatrze jest muzyka na żywo i ciekawe animacje :) hmmm pisać mozna by jeszcze dużo , ale najlepszą recenzją niech będzie to że wracamy tam w maju :)

1  Dziękujemy, andzija
Zrecenzowano: 2 stycznia 2018

Pokoje czyste i zadbane, restauracja główna przy dużym obłożeniu jest bardzo zatłoczona, kolejki do wszystkiego. Jedzenie bardzo słabe jak na tą sieć. Duża ilość wycieczek z Azji-Chin, a to zawsze oznacza duże zamieszanie. Brak dobrej kawy w hotelu, w każdym barze samemu trzeba pójść po napoje ( łącznie z basenowymi barami) i czasami jak się przypomni obsłudze to posprząta puste szklanki ze stolików. animacje dramatyczne. Drinki serwowane w wersji ,,uproszczonej" . Baseny utrzymane w czystości. Zapach pleśni odczuwalny jest w windach i niektórych częściach hotelu.

1  Dziękujemy, beata48
Zrecenzowano: 31 grudnia 2017

Nasz pobyt w hotelu był zorganizowany przez biuro podróży Tui. Hotel jest pięknie położony nad samym oceanem. Sam pokój w hotelu jet dość duży, sprzątany codziennie , ręczniki wymienianie również systematycznie , a mini bar uzupełniany w napoje tylu coca-cola i soczki dla dzieci. Hotel ma jedną główna restaurację, gdzie jedzenie jest bardzo smaczne od serów do sałatek z owocami morza, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Kolacja Wigilijna była bardzo dobrze zorganizowana, a jedzenie na niej nas zachwyciło. Od homarów, krewetek królewskich pięknie podanych poprzez makarony, zupy i ciasta. Hotel dysponuje 3 restauracjami a'la carte jednak każda z nich jest otwarta tylko raz w tygodniu. Plaża piękne jednak ocean nie jest w tym miejscu do pływania są bardzo silne prądy, chociaż poskakać po falach można bez problemu. Plaża piękna i czysta, baseny również zadbane w tym bardzo dobra organizacja baru przy basenie brak kolejek. Jedyny minus jaki jest to, ze animacje zaczynają się około 9.00 i trwają do 11.00 lub 11.30 nic by w tym nie było dziwnego jednak muzyka jest tak głośna, ze nie da się spać, szczególnie dla osób mających widok na ocean po prawej stronie ( my mieliśmy 5 ostatnie piętro,a jak dopiero jest na pierwszym piętrze). Nawet po zamknięciu drzwi słychać muzykę tak jak by się było na dole. Jest to dość duży dyskomfort. Jednak całe wakacje zaliczam do bardzo udanych. Obsługa w hotelu bardzo miła i pomocna, a szczególnie w lobby barze. Bardzo polecam hotel ale pokój proszę wybierać po stronie lewej z widokiem na ocean bo do 12 w nocy nie zmrużycie oka.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje z widokiem na ocean po prawej stronie omijać pod spodem jest scena na której grają zespoły nie da się spać
2  Dziękujemy, Katarzyna F