“Nie warto - to jest miejsce prywatnych imprez, a nie zamek do zwiedzania”
Zamek Grodziec — recenzja

Zamek Grodziec
Nr 1 wśród 1 atrakcji (Zagrodno)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 17 maja 2018

Zamek wygląda nieźle, ale nie traćcie czasu na dojazd. Trzeba trochę odjechać od autostrady, a na miejscu zastaliśmy ogłoszenia sprzed kilku dni, że jest kręcony film i zamek jest zamknięty. Całe szczęście ogłoszenie było nieaktualne – byliśmy już po wskazanych datach. Niestety, okazało się że tego dnia jest zjazd motocyklistów, o czym dowiedzieliśmy się dopiero w zamku. Ponieważ to impreza prywatna, nie wpuszczono nas.
Moim zdaniem obiekt powinien się określić czy jest atrakcją otwartą dla zwiedzających czy „miejscem do wynajęcia” bez informacji kiedy można zwiedzać a kiedy nie. Moim zdaniem jednak to drugie, a skoro tak, to nie warto tracić czasu.

1  Dziękujemy, zebrooks1
Filtrowanie

Zrecenzowano 3 listopada 2017

Zamek jest usytuowany na powulkanicznym wzgórzu,skąd rozciąga się widok na całą okolicę.Bardzo klimatyczne miejsce,gdzie można oprócz zwiedzania wynająć komnatę i uczestniczyć w imprezach regionalnych a nawet międzynarodowych.Organizują wesela ,zabawy i jarmarki.Warto zobaczyć,zwiedzić i poczuć to niesamowite miejsce.Polecam,byłam tam nie raz i ciągle tam wracam.

Dziękujemy, barba302016
Zrecenzowano 1 października 2017

zamek wart zobaczenia dla miłośników takich budowli. położony w przepięknej scenerii, na szczycie wzniesienia do którego prowadzi wąska droga pomiędzy drzewami. Zamek cały czas jest odrestaurowany. Samo przejście po nim jest dość ciekawym przeżyciem, choć wystawy w komnatach mogłyby być nieco bardziej dopracowane. I może warto czasem chociaż zamieść tam podłogę :)

Dziękujemy, Ola S
Zrecenzowano 20 września 2017

Naprawdę warto tam przyjechać! Przyjechaliśmy tam trochę przypadkiem i nie spodziewaliśmy niczego szczególnego. Jednak zamek ten jest piękny, czuć tam zamkowy klimat nawet, gdy nie ma turniejów rycerskich. Widać też, że ktoś dba o ten kawałek historii. Malownicze wejście na wzgórze, dlatego warto zostać auto pod wzgórzem i cieszyć się widokami podczas spaceru.

Dziękujemy, 123madz
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 21 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Zamek warto odwiedzić podczas np. turniejów rycerskich, wówczas jest to atrakcyjne. Fajnie, że zamek udostępniony jest do zwiedzania ale oprócz korytarzy, namiastki pomieszczeń z tamtych czasów i fajnych widoków nie ma nic do zobaczenia. Na początku zwiedzania jest tylko jedna tabliczka "kierunek zwiedzania" i dalej turysto radź sobie sam. Fajnym rozwiązaniem byłyby jakieś tablice informacyjne o historii zamku itp. A tak bez przewodnika nie dowiemy się niczego. Mimo tego polecam odwiedzić :)

Dziękujemy, Joanna A

Zamek Grodziec — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Jelenia Góra, Województwo dolnośląskie
Leśna, Województwo dolnośląskie

Bolków, Województwo dolnośląskie
Szczytna, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Zamek Grodziec? Podziel się wrażeniami!