Zrecenzowano: 26 stycznia 2018

Serdecznie polecam. Hotel duży, kilka basenów. Dużym plusem jest malownicza okolica hotelu, górskie widoki, przystań jachtowa. Obsługa miła, jedzenie urozmaicone. Internet działa ale z przerwami. W czasie pobytu obchodziłam urodziny, otrzymałam kosz owoców i szampana. Generalnie polecam, ale dla osób szukających spokoju.Animacja skierowana dla osób 50 +.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, magdom1991
Zrecenzowano: 2 maja 2017

Krótki wstęp: przed pobytem w hotelu przeczytałem setki różnych opinii. Oczywiście jak zwykle tyle opinii co oceniających. Jednak niektóre są zdecydowanie niesprawiedliwie. Ludzie narzekający na kolejki przy jedzeniu, byliśmy w hotelu w 6 osób i nikomu nie udało się czekać dłużej niż kilka minut i to w wyjątkowych sytuacjach (np. indywidualnie smażony omlet na śniadanie). Dodatkowo na tablicy informacyjnej przed restauracją jest rozpiska w jakich godzinach jest największy ruch, tak więc można dostosować to do swoich potrzeb. Co do jakości jedzenia, trudno dyskutować z gustami. Jedzenie jest na poziomie zadawalającym, śniadania standard hotelowy, obiady i kolacje codziennie coś innego. Śmieszne są komentarze na temat zimnego jedzenia, część jest pieczona na bieżąco, tak więc nie wiem jak może być zimne. Czytałem też o braku WiFi, nasza dwójka dzieci nie rozstawała się z komórkami i laptopami (nad czym ubolewam) i cały czas byli podłączeni do internetu. Oczywiście przy takiej liczbie ludzi nie ma co liczyć na super szybkość, ale nie było dramatu, nawet filmy on-line dało się oglądać. Co do basenów, mogłyby być cieplejsze, ale po mniej przyjemnym wejściu już było OK. Temperatura basenów w kwietniu to od 22 do 26 stopni. Wieczorem zdecydowanie cieplejsza. Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje się wygrzać jest SPA z basenem (temp. 36 stopni). My dostaliśmy 2 darmowe wejścia na tydzień (w zupełności wystarcza). Nam osobiście trochę dziwiła ilość osób starszych w hotelu (zdecydowana większość), z drugiej strony było bardzo spokojnie. Teraz obiecane zalety i wady:
PLUSY
- otoczenie - piękne zadbane ogrody
- organizacja hotelu - wszędzie blisko
- obsługa - perfekcyjna
- czystość - idealna
- ilość leżaków - mnóstwo o każdej porze, mimo pełnego obłożenia; ogólne wrażenie małej liczby gości
- baseny - dobrze zaplanowane i duże, można popływać na poważnie
- All Inclusive - super oferta alkoholi w cenie (Jack Daniels, Bacardi, dobre butelkowane wina. napoje firmowe w butelkach i wiele innych) opcja Prestige tylko dla smakoszów (jeszcze droższe alkohole i wejście do SPA)
- animacje wieczorne - w większości profesjonalne zespoły
MINUSY
- zbyt zimna woda w basenach
- za mała liczba otwartych barów w ciągu dnia (właściwie działał tylko jeden główny, od 12 otwierali drugi przy basenie, a w budynku dopiero wieczorem)
- sama wyspa Lanzarote - jak dla mnie to przygnębiające miejsce ze względu na brak jakiejkolwiek zieleni i wszystko pokrywający czarny kamień wulkaniczny

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje z najlepszym widokiem znajdują się w budynku głównym na 4 i 5 piętrze.
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
1  Dziękujemy, Agnieszka I Jar... A
Zrecenzowano: 1 maja 2017

Najpierw wyjaśnijmy sobie: w Costa Calero nie ma bezpłatnego wifi. Właściwie w ogóle nie ma wifi. To znaczy jest, ale tylko ok. pierwszej w nocy. Jeśli ktoś Wam powie, że przed hotelem czeka na was auto, do użytku wedle uznania, tyle, że w godzinach 6.31-6.33, to nieźle sobie pojeździcie...
Potwierdzam wszystko co piszą na forach - hotel jest świetny! Genialne baseny z krystaliczną, atlantycką wodą. Wielki ogród palmowy i kaktuśny, doskonałe restauracje, ogromna ilość leżaków, playground dla dzieciaków. Bajka! Wokół nic! Spora marina, deptak nad klifami i "wichrowe wzgórza" - puste, doskonałe do długich spacerów. A że nie wszyscy lubią "nic", dwa kilometry dalej klasyczny kurorcik Puerto del Carmen.
Byłem też na dwóch świetnych wycieczkach, uniknąwszy oglądania atrakcji przez okna autokaru. Ale o tym można raczej mówić niż pisać. Zapraszam... Podam numer po otrzymaniu maila. trurl77@o2.pl
Tylko trzeba pamiętać: w Costa Calero nie ma wifi (!).

• Typ podróży: Podróż w pojedynkę
1  Dziękujemy, trurl77
Zrecenzowano: 10 kwietnia 2017 z urządzeń przenośnych

Hotel położony w miejscowości Puerto calero blisko przystani jachtowej. Standard bardzo dobry, pokoje czyste, sprzątane codziennie. Pokój wysprzatany zawsze do godziny 14-tej. Mieliśmy pokój w budynku głównym dwuosobowy z widokiem na morze. Wyżywienie w opcji hb również bardzo dobre. W dniu przyjazdu dwie duże butelki wody mineralnej w pokoju. Śniadania urozmaicone - omlety, jajka sadzone, naleśniki, na zimno sery i wędliny, warzywa, a także świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne super. Duży wybór musli, płatków, orzechów, suszonych i świeżych owoców. Kolacje także urozmaicone, dobra ryba, świeże owoce i ciasta. Koszt wody do kolacji 2e, wino od 10-22e, piwo 2,6e. Stoliki sprzątane bardzo szybko, obsługa sali rzeczywiście stara się bardzo mocno, na śniadanie przynosi także termosy z kawa i mlekiem. Fajny dojazd bezpłatnym autobusem hotelowym do Puero del carmen, gdzie można pospacerować plaża, zrobić zakupy. Wieczorem w hotelu cisza, brak głośnych animacji co dla nas było ogromna zaleta, ogólnie mała ilość dzieci. Byliśmy bez dzieci na rocznice ślubu i ten spokój w hotelu "bezcenny". Piękny hol, roślinność wpleciona w budynek hotelu. Podsumowując zasłużone 4 gwiazdki.

1  Dziękujemy, duch0000
Zrecenzowano: 10 marca 2017

Byliśmy we dwoje w Hotelu Costa Calero i polecamy wszystkim szukającym spokoju i miejsca gdzie mało dociera Polaków . Hotel spełnia wszelakie zachcianki , jest czysto , miła obsługa, pokoje sprzątane codziennie , wymieniane codziennie ręczniki -wszystko oczywiście z uśmiechem i pięknie. Posiłki fantastyczne, urozmaicone , każdy znajdzie coś dla siebie i codziennie zmiana tematyczna np. był dzień serowy, z owocami morza, makaronowy, żelkowy dla dzieci itp. Poza posiłkami dostępne napoje w każdej formie łącznie z wyciskanymi świeżo sokami .Wypożyczalnia aut w hotelu .
Uważam że standard wyśmienity.Przy wielu basenach jakie tu są nigdy nie było walki o leżaki , miejsc jest naprawdę dużo. Ogólnie hotel dla wymagających i bardzo bardzo polecam.

Wskazówka dotycząca pokoi: polecam pokoje z widokiem na ocean - super!
Termin pobytu: luty 2017
1  Dziękujemy, Doris1206