Fajny spacer wzdłuż morza

Zrecenzowano: 16 sierpnia 2018
Gosia1968
Polska
Jak pięknie

Punta de n' Amer to malowniczy półwysep położony pomiędzy turystycznymi miejscowościami Cala Millor... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 9 września 2017
anagaj
Gdańsk, Polska

Zrecenzowano: 16 sierpnia 2018

Nasz spacer rozpoczęliśmy plażą w Sa Coma i dalej kamienistym wybrzeżem doszliśmy do ścieżki prowadzącej do ruin murów obronnych i przylądka Punta de nAmer. Widoki z tego miejsca są urzekające. Połączenie trochę sportu w formie spaceru i przyjemności ze zwiedzania okolicy. Warto się wybrać bo to nic nie kosztuje.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Gosia1968
Zrecenzowano: 9 września 2017

Punta de n' Amer to malowniczy półwysep położony pomiędzy turystycznymi miejscowościami Cala Millor i Sa Coma.
My rozpoczęliśmy spacer z końca promenady w Cala Millor i obeszliśmy półwysep szlakiem wyznaczonym na mapce. Otrzymaliśmy ją w punkcie informacji turystycznej. Na tej trasie znajdują się informacje o florze i faunie półwyspu oraz o ukształtowaniu geologicznym terenu. Jeśli ktoś nie lubi długich spacerów może bezpośrednio kierować się do znajdującej się pośrodku półwyspu wieży strażniczej z XVII wieku. Wstęp na wieżę jest bezpłatny. Na górę prowadzą bardzo wąskie, kręte schody. Gdy już je pokonamy (nie jest ich dużo), możemy podziwiać przepiękny widok na pobliskie miejscowości.
Jednak największe wrażenie zrobił na mnie spacer wzdłuż morskiego brzegu. Niesamowity krajobraz będący kontrastem między kolorem wapiennych skał i krystalicznie czystej wody o turkusowym odcieniu oraz szum spienionych fal odbijających się od klifów i śpiew ptaków był miłą alternatywą dla zatłoczonej plaży i tłumu turystów mijających się na promenadzie.
Porada praktyczna: Warto wziąć wygodne buty i butelkę wody mineralnej.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
3  Dziękujemy, anagaj
Zrecenzowano: 11 maja 2017

"Chodziliśmy do Punta de N'Amer z S'llot..Główną atrakcją jest oczywiście wieża strażnicza "Castell de La Punta de n’Amer " - Wieża warowna, z XVII wieku, położona jest niedaleko miejscowości Sant Llorenç, pomiędzy Cala Millor i Sa Coma – w jej najwyższym punkcie. Obie miejscowości oddzielone są malowniczym półwyspem Punta de n’Amer. Po wejściu na taras podziwiać można przepiękny widok na otaczające półwysep zatoki oraz pobliskie miejscowości. W samej wieży aż czuć historię.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2016
1  Dziękujemy, Piotr B
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2016

Bardzo przyjemna trasa na spacer z Cala Millor/Cala Bona lub S'Illot/Sa Coma. Mała warownia przypominająca trochę bunkier z fosą, wejście bezpłatne, z góry roztaczają się piękne widoki na cypel, pobliskie miejscowości oraz oczywiście morze. Nie jest to atrakcja, do której warto jechać specjalnie, ale gdy jest się w pobliskiej miejscowości, to staje się pozycją obowiązkową, szczególnie aby odpocząć od zatłoczonych kurortów i plaż. Zameczek stanowił punkt obserwacyjno-obronny z XVII wieku, gdy wybrzeże było nękane przez piratów.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2016
4  Dziękujemy, ZbyszekP1
Zrecenzowano: 8 lipca 2016

400 ha rezerwatu przyrody, cicho, tylko szum morza i śpiew ptaków...... rewelacja. można biegać choć gorąco, albo spacerować...... albo usiąść i nie robić nic.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2016
1  Dziękujemy, mariuszm670