Zrecenzowano: 24 lipca 2017

Nie jest to hotel dla turystów (zwłaszcza grup młodych ludzi), którzy przybywają na Majorkę w celach wyłącznie plażowo-zabawowych. Natomiast wszyscy inni powinni w mniejszym lub większym stopniu znaleźć w nim to czego szukają i oczekują.
OBSŁUGA - bardzo profesjonalna i kompetentna, a przy tym miła i pomocna i to nie ważne z jakiego zakątka świata pochodzi turysta
CZYSTOŚĆ - pokoje sprzątane codziennie, baseny czyste
POKOJE - jeśli chodzi o wielkość i wyposażenie to mogą delikatnie się różnić ale to zależy jaki pokój ktoś rezerwuje (DZZ, DZX itd). Generalnie są to standardowej wielkości pokoje takie jak w każdym 3-4 **** hotelu. Każdy z nich ma balkon/loggie, klimę, suszarkę balkonową i suszarkę do włosów. Pokoje DZZ nie będą mieć widoku na morze ani ogród ale dzieki temu są tańsze. Co bardzo istotne w hotelu jest WIFI darmowe i ładnie odbiera w pokojach (przynajmniej tak było w moim), a to wcale nie jest standard na Majorce
BASENY - ze względu na umiejscowienie (na zboczu) bardzo ciekawie rozwiązano ich kwestię, hotel ma trzy baseny ułożone na trzech pietrach, częściowo kaskadowo. Mądrze dobrano ich głębokość - basen położony najwyżej ma 60 cm więc jest idealny dla małych dzieci i to włąsnie tam idą rodziny z maluchami. Poniżej basen ma 2,20 głebokości więc dzieci tam nie będzie a przez to jest spokojnie. Basen najniżej położony ma 1,60. Dodam również, że w hotelu jest przestrzegany zakaz rezerwowania sobie leżaków (tak ulubiony przez Polaków i Rosjan). Tych leżaków jest jednak na tyle dużo, że dla każdego i bez rezerwacji powinno wystarczyć przy którymś z basenów.
DODATKOWO - hotel dysponuje małą siłownią, sauną, łażnią parową i basenem wewnętrznym. Animatorzy organizują też różne konkursy np strzelanie, piłka nożna itp itd. Hotel ma też boisko do piłki nożnej (trawiaste)
PLAŻA - wiekszość hoteli w Zatoce Alkudyjskiej nie ma swoich plaż. Turyści korzystają z plaż miejskich, które są rozległe i zazwyczaj dość szerokie oraz piaszczyste. Dwa leżaki + parasol to koszt 13 euro/dzień. Można jednak mieć swój parasol i wziąć bezpłatnie leżaki (gorszej jakości) które są dostępne na plaży miejskiej. Hotel HSM President jest jednym z tych niewielu który swoja plaże ma - jest to jednak bardzo malutki skrawek wybrzeża piaskowo-kamiennego. Jednak jeśli komuś nie chce się iść/jechać do Portu Alcudia to zawsze może tam spędzić dzień. Plusem jest to, że przy tej małej plaży jest bar plażowy z dobrym menu i świetną obsługą oraz to, że leżaki tam są bezpłatne.
KUCHNIA - Dobry wybór, potrawy smaczne i w wystarczającej ilości żeby codziennie skomponować sobie inny posiłek. Oczywiście część z nich się powtarza ale sporo też jest rotowanych tak aby zawsze było coś nowego/ innego. Od wołowiny po owoce morza, naleśniki, frytki, pizza, ryż, wędiny, sery, mnóstwo warzyw, owoców i ciast - wybór jest więc spory. Bardzo mili i profesjonalni kelnerzy.
PODSUMOWANIE - położenie hotelu sprawia, że omijają go (zazwyczaj głośne i szalejące do rana) grupy młodzieży - a to czasem może znacznie uprzykrzyć pobyt. Dla całej reszty turystów to bardzo duży plus. To położenie hotelu może dla niektórych być minusem ponieważ do najbliższej tętniącej życiem okolicy jest 2 kilometry (hotel dowozi tam bezpłatnym busem 4x dziennie). Jest to jednak hotel idealny dla osób które chcą na swoim urlopie po prostu odpocząć od zgiełku lub (tak jak ja) traktują go jako spokojną oazę na wieczór, a dzień spędzają na eksploracji tej przepięknej wyspy. Polecam więc wypożyczyć sobie samochód i codziennie być gdzie indziej. Majorkańskie drogi są dobrej jakości i są dobrze oznaczone, część z nich jest absolutnie bajeczna a dla spragnionych ekstremalnych wrażeń stanowi też wyzwanie (np droga na Cap Formentor, cała trasa MA-10 a szczególnie jej zjazd na Sa Calobrę). Hotel pomaga wypożyczyć auto i ma też swoje miejsca na parkingu.

Hotel oferuje wysokiej jakości usługi w miłej atmosferze od rana aż do wieczora ponieważ na głównym tarasie są wieczorne występy lub animację i gry.
Bardzo dobry hotel dla wyszukanej klienteli - absolutnie polecam!!!

Termin pobytu: lipiec 2017
6  Dziękujemy, Konrad S
Zrecenzowano: 16 lipca 2017

Bardzo jesteśmy zadowoleni z pobytu w tym hotelu. Jest to idealne miejsce dla ludzi którzy chcą odpocząć. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Sam hotel znajduje się w bardzo spokojnej okolicy w pobliżu pięknej dzikiej plaży choć kamienistej jeśli jednak chcesz poleżeć na piasku, dwa kilometry które spokojnie można przespacerować znajduje się kolejna duża piaszczysta plaża- publiczna. Obsługa hotelu czy to w recepcji, kuchni czy panie które dbają o czystość obiektu bardzo pomocne i miłe w szczególności p. Justyna z recepcji. Bardzo smaczne urozmaicone posiłki. Bardzo czysto i przyjemnie.
Mały minusik to tylko działanie WI-FI w pokoju- bardzo wolne łącze i słaby zasięg choć do wysyłania czy odbierania wiadomości e-mail w zupełności wystarczy.
Z czystym sumieniem możemy polecić to miejsce i wiemy że na pewno tam jeszcze wrócimy.

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecamy pokoje z widokiem na morze
Termin pobytu: lipiec 2017
1  Dziękujemy, Daniel B
Zrecenzowano: 30 czerwca 2017

Hotel pięknie położony w spokojnej okolicy, niedaleko od Alcudii. W pobliżu hotelu znajdują się małe sklepiki oraz restauracja, a ok 10-15 minut spacerkiem chodnikiem można dojść do Alcudii gdzie jest mnóstwo rzeczy do zwiedzania. Sam hotel zasługuje na dobre 4 gwiazdki, posiłki to rewelacja! Różnorodność i pełnia smaków, ja skupiłam się na deserach, a mąż na pysznych arbuzach, melonach i innych owocach :)
Pokoje sprzątane codziennie, przesympatyczna obsługa język angielski, niemiecki i hiszpański. Bus hotelowy codziennie. w Alcudii piękna długa piaszczysta plaża, a przy samym hotelu mniejsza, potem też plaże skaliste z drabinkami.

Dużo turystów z Niemiec w wieku po 40-50, we Wrześniu już młodych mniej.
3 duże baseny o różnej głębokości, i jeden płytki dla dzieci, bardzo duży zapas leżaków, choć i walka się zdarzała :)

Codziennie świetne animacje w języku angielsko-niemiecko-hiszpańskim, np, pokazy taneczne, nauka tańca, egzotyczne zwierzęta, pokaz sztuk walki itd, także w ciągu dnia aerobik, nauka salsy czy zajęcia w wodzie. Przyjechaliśmy 1 września więc dzieci brak - dla nas na plus, bo ciszej :)

Polecamy serdecznie!

Wskazówka dotycząca pokoi: Nie warto wykupić WI-FI w pokoju, w dzień nie ma możliwości się połączyć, a jakość jest identyczna jak w holu
Termin pobytu: wrzesień 2016
1  Dziękujemy, Dawid R
Zrecenzowano: 15 września 2016

Hotel na uboczu, dla osob lubiacych cisze, potrzebujacych odpoczynku i relaksu. Wiekszosc gosci to osoby w starszym wieku, ale rowniez byly pary z dziecmi i mlodsi. Widac, ze hotel nie jest nowy, ale bardzo czysty, pokoje codziennie sprzatane, lazienki w dobrym standarcie. Jedzenie roznorodne, smaczne i dla kazdego cos do wyboru (codziennie ryby, owoce morza, drob, mieso, mnostwo warzyw i owocow, przepyszne desery). Obsluga bardzo mila, w szczegolnosci Panie (w barach, kielnerki, na recepcji). Hotel posiada cztery baseny w tym jeden dla dzieci. Blisko jest plaza, ktora, jest bardzo mala, ale to nie jest problem, poniewaz w Alcudii jest duza plaza i z hotelu codziennie od okolo godziny 10 do 17 jezdzi bus, ktory przwozi gosci do miasta(nieodplatnie). Taxi to okolo 6 euro w jedna strone. Animacje mi podobaly, ale ogromny plus z mojej strony jest dla osob, ktore te animacje prowadzily, pelne zaangazowanie i co zauwazylam, dzieci wprost przepadaly za animatorami (animatorzy mowili w trzech jezykach: hiszpanskim, niemieckim i angielskim, ale rowniez probowali w jezyku polskim, przynajmniej sie przywitac). Polecam spa, warto skorzystac. Polecam ten hotel, jezeli wroce na Majorke, bede chciala sie zatrzymac w jednym z hoteli tej sieci.

Termin pobytu: wrzesień 2016
2  Dziękujemy, Jola_Jacek
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: 4409, Director de Relaciones con Clientes, HSM President Golf & SpaOdpowiedź udzielona 19 października 2016

Szanowna Pani Jola_Jacek,

Dziekujemy za przychylny komentarz. Cieszymy sie, ze pobyt Panstwa w naszym hotelu byl udany. (Nasz personel rowniez bedzie zadowolony czytajac Panstwa komentarz). Czekamy na Panstwa ponownie w Hoteles Saint Michel.

Serdecznie pozdrawiamy,

HSM Customer Service

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Spędziliśmy w tym hotelu 10 dni z grupa znajomych. Hotel z ładnym widokiem ,położony na wzgórzu .Juz na wejściu nie robi dobrego wrażenia , stare zużyte meble i sofy , baseny małe . Jedzenie monotonne , niskiej jakości . Mała plaza naprzeciw basenu nieco brudna i duzo kamieni i nie ma leżaków .Nie polecam ludziom młodym , dobry dla emerytów ze względu na lokalizacje gdyż nic sie tam nie dzieje , cisza spokoj .Hotel dla ludzi niewymagających .

Termin pobytu: lipiec 2016
3  Dziękujemy, Renata L