Fajnie czysto

Zrecenzowano: 27 lipca 2019
Kleinzwerg
Wrocław, Polska

Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Fajna czysta kamienista plaża. Super sprawa z kolejką linową. Obok plaży jest bar. Ceny dość duże, ale siedzi w nim dużo ludzi. Przy płazy centrum nurkowe. Polecam

Dziękujemy, 652mateuszg
Zrecenzowano: 27 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Można zejść na piechotę lub kolejką (3 € w 2 strony). Plaża na stromym zboczu, kamienista z wielgachnymi kamieniami. Bardzo urokliwa. Fale bywają porywiste. Warto zobaczyć!

Dziękujemy, Kleinzwerg
Zrecenzowano: 20 września 2018

Kamienista plaża położona pod stromym klifem, z którego można zejść spacerkiem (30min), zjechać samochodem lub kolejką linową! ;-) Nie trzeba leżeć na głazach, jest możliwość wypożyczenia leżaka, z materacem i parasolem (zestaw 2 leżaki, materace i parasol 5€). Warto zabrać buty do wody, co zdecydowanie ułatwi wchodzenie do oceanu. Jest sympatyczna restauracja, baza nurkowa i najważniejsze cisza! Słychać tylko szum oceanu! Bezcenne!

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, isiul2018
Zrecenzowano: 22 lipca 2018

Na plaże możemy dostać się kręta drogą lub kolejka linową (cena 3€ w obie strony/osoba). Plaża jest mała, ma swój urok. Po jednej stronie posiada klif wokół którego biegnie ścieżka (niestety zniszczona fragmentami przez Atlantyk). Plaża kamienista więc bez dodatkowego ekwipunku komfort wypoczynku znikomy. Polecam na zasadzie być i nie zobaczyć... ;)

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, Sylwester W
Zrecenzowano: 18 lipca 2018

Jeśli akurat przebywają Państwo w okolicach Garajau, to jest to atrakcja, do której można się wybrać na tzw. rozruch po Maderze. Poznamy na czym polega poruszanie się uliczkami góra-dół, zobaczymy piękne widoki oceanu, stromych klifów i skał uformowanych w ogniu wulkanów. Jest też figura Chrystusa spod której mamy piękne widoki, piękne zachody słońca Ja wielu z poprzedników opisało, do dyspozycji jest kolejka, bilet w obie strony wychodzi bardziej ekonomicznie niż w jedną. Dlatego polecam przejechanie się w obie strony (są emocje!) a potem już spacery wzdłuż bardzo krętej drogi, przy której rosną agawy, aloesy, cała masa kaktusów i trzciny cukrowej.
Chyba wszyscy wspomnieli o bardzo kamienistej plaży - to są spore i luźne otoczaki, po których chodzić nawet w butach jest dosyć trudno, a w mokrych butach dosyć ślisko. Ocean jest też dość zdradliwy - stoimy w wodzie po kolana (utrzymując równowagę na przemieszczających się kamieniach) i 2 minuty później woda sięga już nam powyżej pasa. Z jednej strony plaży mamy piękny, pasiasty nawis skalny pod którym jest półka. Rankiem jeszcze można po niej przejść i zejść schodkami do wody, popołudniem już znajduje się pod wodą. Na kamieniach odpoczywają płochliwe jaszczurki.
Przy plaży znajduje się bar z doskonale radzącą sobie obsługą. Ja trafiłam na szczyt obiadowy i dowiedziałam się, że na kuchni pracuje JEDNA osoba. Szacun za prędkość przygotowywania dań. Można także wypożyczyć leżak, obsługa przynosi nam materac aby nie leżeć na twardym - opłata 2,5 EUR. To alternatywa do leżenia na kamieniach.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, Ilona Ł