Zrecenzowano: 30 marca 2018

Dojechaliśmy do hotelu, który z zewnątrz wyglądał okazale, recepcja oraz obsługa bardzo miła i bezproblemowa. Niestety dobra passa nie trwała długo. Po wejściu do pokoju uderzył mnie zapach szamba z łazienki. Otworzyłam w niej okno i od razu zauważyłam pleśń w rogu przy łączeniu wanny i kafelków. Patrząc dalej zauważyłam, że na lustrze widnieją dziwne plamy jakby ze starości. Drzwi łazienki też posiadały liczne ślady użytkowania oraz były mocno spęczniałe tuż przy podłodze – prawdopodobnie pochłonęły dużą ilość wody. Weszłam do pokoju dalej i włączyłam klimatyzację, która śmierdziała tak jakby nigdy nie była czyszczona. Pokój nie wyglądał na pokój hotelu 4*. Meble były bardzo stare i zniszczone. Nogi stolika były obdrapane i schodził z nich laminat / lakier zwłaszcza na dole. Poplamione atramentem i brudne krzesła świadczyły, że ktoś bardzo mocno je eksploatował. Przyznam szczerze, że brzydziłam się na nich trzymać rzeczy, a o siadaniu nawet nie pomyślałam.
Miałam nadzieję, że to był koniec, ale niestety pozostał jeszcze sufit. Był podmoknięty z zaciekami od mocnego zalania i zastanawiałam się kiedy jego niektóre elementy spadną mi na głowę.

Tego samego dnia odbyło się spotkanie z rezydentką. Oczywiście zgłosiłam jej liczne problemy w pokoju. Chcąc zmienić pokój Pan na recepcji odpowiedział, że na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości, bo nie mają wolnych pokoi. W całym hotelu 4* z 11 piętrami, który posiadał po 16 pokoi na piętrze nie było ani jednego wolnego pokoju, w którym nie byłoby grzyba, nie śmierdziałoby w toalecie oraz z klimatyzacji, a meble nie wyglądałby jak w ośrodku wypoczynkowym „u Zbyszka” w Pcimiu Dolnym. Przyznam, że szczerze w to wątpiłam, ale Pani Rezydentka rozmawiała z Panem Recepcjonistą w języku hiszpańskim i nie mogłam zrozumieć co dokładnie mówią. Zostałam odesłana z kwitkiem i z informacja, że widok jest piękny okolica piękna i jedzenie pysze, a Pani Rezydentka opowie nam o okolicy, wycieczkach i innych ciekawych miejscach wartych zobaczenia.

Termin pobytu: czerwiec 2017
1  Dziękujemy, Sylwia S
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BestHotels2018, Manager, Best BenalmadenaOdpowiedź udzielona 4 kwietnia 2018

Dear Sylwia S;

Thank you for sharing your feedback on your stay with us in Benalmadena. We are sorry for not having met your expectations and we shall look into the issues raised in order to keep improving our services.

Best regards

Hugo Ruiz

Zrecenzowano: 6 grudnia 2017

Sam hotel wspaniały. Wszędzie blisko, Kamienista plaża cudowna i klimatyczna. Jedzenie wyborne, owoce morza fantastyczne, ale zdarzył się nawetnasz polski schabowy Drinki i alkohole pierwsza klasa. Obsługa bardzo pomocna, zawsze uśmiechnięta. Pokoje czyste, ręczniki zmianę codziennie, co dzien dokładane kosmetyki. Animacje super dzięki Tamarze i Miguelowi. Benalmadena posiada ogrom miejsc do zwiedzenia, do zobaczenia i do uwiecznienia. Na pierwszym miejscu Benalmadena pueblo – nie widziałam nic pięknie W życiu...Na minus (i to ogromny)jedynie wycieczka na Gibralatar- za szybko, za mało, za drogo- tym jestem bardzo rozczarowana.

Termin pobytu: sierpień 2017
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, ewelinab72
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BestHotels2018, Manager, Best BenalmadenaOdpowiedź udzielona 11 stycznia 2018

Dear Ewelina B;

Thank you so much for your positive feedback. We are very pleased reading you had a pleasant stay. We are happy that you liked the Hotel and facilities, and we will share your nice words with Tamara and Miguel from the Enterteiment Team.

Looking forwards to seeing you back again,

Best regards

Hotel Management

Zrecenzowano: 15 września 2017

Hotel godny polecenia! Położenie bardzo dobre , zarówno pod względem pięknych widoków, bliskości morza, restauracji, sklepów jak i również bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania Andaluzji. Jedzenie fenomenalne i bardzo urozmaicone, każdy znajdzie coś dla siebie. Obsługa bardzo miła i uprzejma ,z wyjątkiem jednego kelnera z restauracji , który sprawiał wrażenie obrażonego i wściekłego. Ale Javier, Maria, Maria Jose, Fran- codziennie uśmiechnięci i bardzo uprzejmi. Dziękujemy! Ponadto barmani w barze przy basenie zawsze w dobrym humorze, zabawni , rozmowni i bardzo mili,szczególnie Miguel i Aziz. W zasadzie każdemu barmanowi należą się osobne podziękowania. Czystość w hotelu bez zarzutu. Codzienne animacje bardzo przyjemne. Jeśli ktoś lubi gry towarzyskie , będzie zadowolony. Goście międzynarodowi, ale animatorzy Tamara i Mickey potrafią rozbawić i zintegrować chętnych do zabawy ludzi. Także im dziękujemy za wiele miłych i radosnych chwil. Podsumowując- miejsce zasługuje na wyróżnienie.

Termin pobytu: wrzesień 2017
Dziękujemy, ofka2017
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BestHotels2017, Manager, Best BenalmadenaOdpowiedź udzielona 19 września 2017

Dear ofka2017,

WOW! It was great to hear that you enjoyed your stay. We thank you for giving us the opportunity to serve you. We will make sure to share your comments with our staff

Most of all we appreciate you as a repeat guest and look forward to your next visit.

We wish you the best.

Sincerely,

Zrecenzowano: 9 sierpnia 2017

Dobry hotel, pokoje czyste z widokiem na morze lub góry i morze, jedzenie wyśmienite, kuchnia urozmaicona, tematyczna, codziennie inna, bardzo dużo owoców i warzyw. Codziennie wieczorem animacje, może nie rewelacyjne ale są. Basen i basen z masażem za małe na taka ilość klientów. Bliskość morza, 100-150m, plaża żwirowa z elementami skalnymi. Właściwie klienci hotelu praktycznie nie wychodzili z terenu basenów. Woda w morzu chłodna, czysta, występują małe meduzy. Dobra baza do zwiedzania Andaluzji, Costa del Sol i pobliskiego Gibraltaru. Warto zwiedzić Sewillę, Cordobę, Granadę czy Rondę. Ciekawy duży port w Benalmadenie. Polecamy

Termin pobytu: lipiec 2017
Dziękujemy, LolekLol
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BestHotels2017, Manager, Best BenalmadenaOdpowiedź udzielona 14 sierpnia 2017

Dear Guest,

Thank you very much for sharing your impressions of your recent stay with us. We very much appreciate the time you spent in writing this review and are extremely happy to read that you had a nice stay and you recommend us to other guests.

We hope to see you again soon,

Zrecenzowano: 29 lipca 2017

Kolejny pobyt w Hiszpanii - tym razem kontynentalnej - okazał się lekkim niewypałem.
Hotel Best moim zdaniem znacznie odbiega jakością (max.średnie 3***) od podobnych 4**** hoteli na wyspach (Majorka, Miniorka i Teneryfa).
Pozytywami są : w miarę dobra lokalizacja - plaża ok 300m główną ulicą na pewno nie dla dzieci - sporo kamieni przy wejściu do w miarę zimnego morza.(ok. 4km od pięknej jachtowej Mariny - taksówką ok 8 EUR). Ładny pokój na 10tym piętrze z bocznym widokiem na morze - niezły balkon z plastykowym stolikiem i dwoma krzesłami.
Wyśmienite jedzenie w formie bufetu na obiad i kolację ( w wersji all inclusive podawane butelkowane napoje tj. miejscowe wino (białe różane czerwone do wyboru - jeżeli nie wypijesz oznaczą numerem pokoju i na następnym posiłku przyniosą Ci z lodówki do stolika - bardzo dobry pomysł!), piwo (San Miguel ;(...), Pepsi Co. oraz lokalne oranżadki cytrynowe i pomarańczowe. Zawsze znajdziesz miejsce przy stoliku - prawie nigdy nie było tłoku podczas naszego pobytu - obsługa restauracji na naprawdę wysokim poziomie!
Wieczory tematyczne w restauracji bardzo dobre - czasami z muzyką live - świetny pomysł!
Baseny przy plaży czyste i zawsze znajdziesz wolne leżaki (chociaż te najlepsze są zawsze rezerwowane z samego rana przez pseudo turystów, którzy korzystają z nich w ciągu dnia sporadycznie ;-(.
Możesz wypożyczyć ręczniki basenowe za 10EUR/sztukę.
Sprzątanie pokoi bardzo dokładne i dobre - bardzo sympatyczne ciężko pracujące sprzątaczki (nie zapomni proszę zostawić im drobny napiwek za ich ciężką pracę!)
Jak na 11 piętrowy hotel nawet sprawnie działające 4 windy i nawet w porach posiłków nie trzeba było długo czekać na ich przyjazd.
Na koniec pozostawiam NEGATYWY, które znacznie wpłynęły na naszą końcową opinię:
FATALNY SERWIS I OBSŁUGA RECEPCJI na poziomie 1* hostelu!!! - bardzo nieprzyjazna i mało pomocna - po przyjeździe i podczas całego pobytu cała obsługa recepcji robiła wszystko aby nie pomóc w żadnej sprawie - o wszystko trzeba było pytać po kilka razy (np. gdzie można zostawić bagaż w oczekiwaniu na check in, i co i gdzie znajduje się w hotelu - nie wspomnę z innymi problemami - jak np. wykupienie sejfu za pobyt 7 dniowy za który policzono nam x8 - nie będę się już wykłócał o te marne 2,40 EUR/dzień) - nie wiem, czy wynikało to z marnej znajomości języków obcych pracowników recepcji czy też pracują tam młodzi ludzie bardzo zmęczeni życiem i pracą ;-( - na jakiekolwiek pytanie reagowali "zdziwieniem" i niestety otrzymywaliśmy czasami sprzeczne informacje.....
W przeciwieństwie do obiadów i kolacji, śniadania /oraz ew. zamawiane na całodniowe wycieczki lunch paket/ monotonne słabe....(chyba, że ktoś lubi na śniadanie gotowaną fasolkę, smażone pomidory, jajecznicę z proszku czy smażone niejadalne kiełbaski i mega gruby i tłusty bacon - pewnie dla gości z UK ;-)
WIFI miało być ogólnie dostępne.... duże szczęście jak w ogóle było dostępne..... ;-(
Niestety ale podobnie było z obsługą tzw. baru All Inclusive na poziomie "S" przy basenach - smutni Panowie nalewający do plastykowych kubków "light" piwo czy pseudo drinki typu 3 kostki lodu+ gin/vodka/rum/whiskey+ cola/sok z dystrybutora (lub kwaśną sangrię z tekturowego pojemnika). Uwaga w ramach All możesz otrzymać markowe alkohole typu Ballantines, Absolut (zamiast J&B czy hiszpańskiego Smirnoffa - za każdym razem trzeba jednak o to poprosić - jak poprosisz 4 raz obsługa baru staje się jeszcze gorsza ;( Jeżeli chcesz spróbować lepszych alkoholi, drinków czy LODÓW to opcja All Inc. ich nie obejmuje i musisz dopłacić (trzeba dopytać panów z baru o cenę bo zwrócą Ci "delikatną uwagę" że trzeba zapłacić....
Przekąski w barze All Inc. to już totalna kpina - masz do wyboru pseudo tosty z szynką serem, zimne hamburgery i pseudo hot dogi - ew. słone orzeszki do piwa i chipsy (których co chwila brakował) - można oczywiście dokupić pannini za 2,50 EUR lub pizzę za 6,50 EUR ( oczywiście w ramach All Inc).
Ze względu na to, że do hotelu mają dostęp goście z tzw. "ulicy" (obiady i kolacje w formie bufetu za 15 EUR) i że hotel oferuje wszelkie formy wyżywienia (lub bez) do baru wystarczy podejść z banknotem EUR i od razu poczujesz się jak gość hotelu 5***** (dla mnie jako gościa All Inc który wykupił wczasy w tym hotelu za niemałe pieniądze jest to żenujące!).
Drobna uwaga - Ratownik na basenie nie reaguje na zdarzenia na basenie - niebezpieczne skoki do wody, rzucanie piłki i inne ekscesy pijanych gości hotelowych.
I na koniec trochę o animacjach hotelowych - jako że większość gości hotelowych to Hiszpanie i goście z W.B. animacje są prowadzone w j.hiszpańskim (z delikatnymi angielskimi wstawkami) i trzeba przyznać, że moim zdaniem są bardzo marnej jakości
P.S
Drobna uwaga przechodząc w Benalmadenie na przejściu na zielonym świetle zachowaj dużą ostrożność, gdyż miejscowi ( w tym także taksówkarze) często przejeżdżają na czerwonym świetle (nawet wymijając samochody stojące na czerwonym świetle)

Termin pobytu: lipiec 2017
1  Dziękujemy, Grzegorz G
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BestHotels2017, Manager, Best BenalmadenaOdpowiedź udzielona 3 sierpnia 2017

Dear Grzegorz G,

We regret if your stay with us was not up to your expectations due to the situations you described regarding our culinary offer. I have already forwarded your comments to our area supervisors in order to detect any area of improvement in this aspect, since we believe that our guests’ opinion is the most important tool for our daily amelioration.

Beside this, we appreciate your positive comments about our Hotel. We hope to have the possibility to welcome you again.

Kind regards,