Zrecenzowano: 13 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel z bardzo dobra kuchnia -dużo owoców morza, wyśmienite dania. Basen i zjeżdżalnie podobają sie dzieciom. Dla mnie basen na 4 zjeżdżalnie fajne. Okolica przyjemna, do oceanu podpływały statkiem. Spacery po plazy do pobliskiej miejscowości sympatyczne. Ciekawe miejsce z obowiązkowa wizyta w bajecznej Sewilli.
Sam hotel pełen Hiszpanów, pokoje o podwyzszonym standardzie Ok.Doplacilem po wizycie w standardzie- niezbyt czyste, wymagające już dawno remontu.
Cos co mi przeszkadzało to mycie podłóg w pokojach starymi smierdzacymi szmatami.
Obsługa miła aczkolwiek komunikacja w języku angielskim na bardzo słabym poziomie. Na recepcji pozytywny Pan Piotr polecam kontakt w razie pytań. Bardzo pozytywna i miła Pani od animacji z Polskiego biura Rainbow, widać ze lubi ta prace -dzieci mega zadowolone.

Sam pobyt oceniam pozytywnie. Nie mniej Jednak na pierwszy raz w Hiszpani polecałbym chyba gdzie indziej pojechać. Sewilla swym urokiem podniosła znacząco zadowolenie z pobytu w tym kraju. Poznałem tez różnice standardów hoteli TUI a w tym przypadku Rainbow. Napisze następnym razem dla porównania również z Hiszpani sam jestem ciekaw;)

Dziękujemy, andrzejs704
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Senator-Hotels, Gerente, Playacartaya Aquapark & Spa HotelOdpowiedź udzielona 22 lipca 2019

Dear Guests,

First of all thank you for your comments, because it is the best way to learn about the experiences of our guests during your stay. We are your disposal at anytime and we are looking forward to welcoming you.

Kind regards,
María González
Playacartaya Aquapark Spa Hotel Manager

Zrecenzowano: 5 czerwca 2018

Duży, czyściutki hotel z bogatą ofertą dla gości. Baseny zewnętrzne, wewnętrzne, zjeżdżalnie dla dzieci. Pięknie położony wśród cudownej zieleni. Bliziutko piaszczysta plaża. Osobiście nie przepadam za tak wielkimi hotelami ale ten wyjątkowo przypadł mi do gustu.

Termin pobytu: maj 2018
Dziękujemy, ekam1964
Zrecenzowano: 25 maja 2018

Hotel Playacartaya jest zlokalizowany w miejscowości Nuevo Portil, kilkanaście kilometrów od miasta Cartaya.
Jest położony w znacznej odległości od sklepów, kawiarni czy restauracji, więc niezmotoryzowani będą skazani na ofertę hotelowej kawiarni i restauracji lub...dość długi spacer do miasteczka El Portil, w którym niczego nie brakuje. Ładna piaszczysta plaża znajduje się po drugiej stronie ulicy, biegnącej przy hotelu. Goście hotelu nie muszą przechodzić przez ulicę - do ich dyspozycji jest przejście tunelem, prowadzącym bezpośrednio z hotelu pod tą ulicą, wprost na plażę - bardzo wygodne rozwiązanie. Pokoje w hotelu są wystarczająco przestronne, ze sporym tarasem, w łazienkach goście mają do dyspozycji zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową oraz oddzielne WC (pytałem kilku osób i potwierdziły, że mają tak samo). Pokoje są sprzątane codziennie i generalnie do czystości nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedzenie w restauracjach hotelowych (są dwie) oceniam jako przeciętne... W hotelu tej samej sieci, we wschodniej części Andaluzji, jedzenie było dużo lepsze. Tuż przy hotelu znajduje się przystanek autobusowy, z którego można dojechać do okolicznych miasteczek. Bilety kosztują od 1 do 3 euro. Wypożyczenie samochodu, nawet wielkości Fiata Pandy jest drogie !! Wynajęcie Pandy w wypożyczalni preferowanej przez hotel, na 5 dni (przed sezonem !!) razem z kosztami pełnego ubezpieczenia kosztowało 200 euro !! Z racji lokalizacji hotelu - z dala od cywilizacji, wynajem auta w wypożyczalni polecanej przez hotel jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem...

Termin pobytu: maj 2018
Dziękujemy, _automaat
Zrecenzowano: 20 maja 2018

Hotel czysty, zadbany, obsługa sympatyczna. Komunikacja po angielsku możliwa jest, chyba tylko w recepcji. Mile widziane opanowanie podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim. Jednak nie ma się czym przejmować, ponieważ wszystko można załatwić przez rezydentkę.
Okolica hotelu malownicza. Cisza i spokój, jest gdzie spacerować. Wzdłuż plaży znajduje się ścieżka, którą dojdziemy do miasteczka El Portil. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w okolicy znajduje się wiele ścieżek przyrodniczych, jak np. Laguna de El Portil czy Inicio del Sendero del Río Piedras w el Rompido za Centro Comercial.
Najbliższy stateczek, którym można dostać się na plażę przy oceanie znajduje się w el Rompido ok. 5 km od hotelu. Miasteczko jest malownicze, więc warto się tam wybrać, zwłaszcza na owoce morza. Nam do gustu przypadła szczególnie „Marisqueria Doña Gamba” znajdująca się w Centro Comercial El Faro.
Hotel odwiedziliśmy przed sezonem (początek kwietnia), w opcji tylko ze śniadaniami. Otwarta była tylko jedna restauracja („La marisma”). Śniadania typowe (musli, sery, wędliny, jajka, coś na słodko). Obiad wykupiliśmy tylko pierwszego dnia, kiedy na dworze lało, a my nie znaliśmy jeszcze okolicy.

Samochód wypożyczyliśmy na cały okres naszego pobytu, ponieważ naszym planem było zwiedzanie okolicy. Samochód Fiat Panda na 12 dni, to koszt rzędu ok. 400 euro z pełnym ubezpieczeniem, bez limitu kilometrów. Zwiedziliśmy wybrzeże Portugalii do Albufeiry w jedną stronę i wybrzeże Hiszpanii aż do Kadyksu oraz wiele innych okolicznych miasteczek. Polecamy odwiedzić malowniczą wioskę El Rocio przy Parku Narodowym Doñana oraz sam park. Warto zabrać lornetkę.

Termin pobytu: kwiecień 2018
Dziękujemy, gzemela
Zrecenzowano: 25 kwietnia 2018

Duży hotel, ładnie położony nad brzegiem rzeki, niedaleko jej ujścia do Oceanu. Pokoje obszerne, łazienki - osobno wanna i kabina prysznicowa. Posiłki smaczne - śniadania i obiado-kolacje - bardzo duży wybór dań. Problemem jest dostęp do internetu - bezpłatny jest tylko przez 1 godzinę na dobę w holu obok recepcji. Bezpośrednio obok hotelu brak jest sklepików a woda kupowana w restauracji hotelowej jest b.droga. Bardo dobre miejsce jako baza wypadowa do zwiedzania okolicy , w tym i pobliskiej Portugalii.

Termin pobytu: kwiecień 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi