Otwarte dzisiaj: Zamknięte
Ładne miejsce.

Gród i zamek położony na skale , to piękne miejsce. Ładnie utrzymany , zarówno pałac jaki komnaty... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano wczoraj
andingMalbork
Malbork, Polska
Polecam

Półtoragodzinne zwiedzanie bardzo dobrze utrzymanego zamku to rzadkość. A to dlatego, że... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
wpryciak
Wrocław, Polska

Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019

W odróżnieniu od wielu naszych atrakcji ten zamek (pałac) jest bardzo dobrze zachowany. Dotyczy to nie tylko murów, ale również jego wyposażenia. Można tam zobaczyć wiele oryginalnych przedmiotów, mebli itp. Zamek udostępnia dużą część swojej przestrzeni. Zwiedzanie trochę trwa, ale absolutnie nie jest nudne. Zamek położony bardzo blisko naszej granicy więc warto się tam wybrać będąc w Szklarskiej, Świeradowie. Nie szkoda pieniędzy na bilet.

Dziękujemy, Kasia N
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

Bardzo fajny zestaw, tzn. zamek (hrad) + pałac (zamek). Budowle w bardzo dobrym stanie, znakomicie utrzymane, wyposażone w mnóstwo ciekawych eksponatów. Polecamy wycieczkę Hrad + Zamek z polską przewodniczką. Pani przewodniczka zna mnóstwo informacji i ciekawych historyjek, dla ciekawskich (pytających) chętnie rozwija poszczególne wątki. Trafiliśmy na audiencję jednego z właścicieli zamku (taka scenka rodzajowa dla turystów) - nietypowe doświadczenie, bardzo zabawne, czuliśmy się jakbyśmy faktycznie brali udział w audiencji. Wycieczka trwała ok. 2 godzin, ale się nie nudziliśmy. Próbowaliśmy pysznych ciastek z pałacowej kuchni, która działa do dzisiaj. Polecamy serdecznie !

Dziękujemy, Romson77
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019

Zamek robi wrażenie, zwiedzanie nieco zbyt długie jak dla małych dzieci (4, 6 lat), trasa dziecięca niestety niedostępna w j. polskim. Przewodniczka w j. polskim NUDNA! Prawie 2h zwiedzania bez ani jednej ciekawostki, przejawu poczucia humoru itp., wyłącznie monotonne, suche fakty wyuczone z podręcznika, do tego niechętnie odpowiadająca na pytania i niezbyt grzeczna.

Dziękujemy, Gosia K
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wspaniały zabytek. Decyduje o tym zróżnicowana architektura ale przede wszystkim zachowane wyposażenie wnętrz. Dość drogi wstęp. Fatalna polsko języczna przewodniczka, nudna i popełniającą koszmarne błędy językowe. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem

Dziękujemy, Jerzy M
Zrecenzowano: 10 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Kolejny dolnośląski zamek tym razem w Czechach. Bilety dla 2 osób to 570 koron. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem, jest też polski, czas to ok. 1,5 h. Niestety bez przewodnika nie wejdzie się nawet na dziedziniec. Grupa czeka na wejście pod bramą. Jednak warto. W środku od średniowiecza praktycznie do XX wieku.

Dziękujemy, Bogdan Ż