Zrecenzowano: 11 września 2019

Podobnie jak poprzednicy, zdecydowanie NIE POLECAM tego hotelu! Nie mam pojęcia, dlaczego posiada on aż 3 gwiazdki. Zasługuje co najmniej na słabe 2. Teraz może do rzeczy. Przyjechaliśmy na miejsce o godzinie 4 rano. Obsługa dość miła, lecz tutaj już pierwsze zdziwienie. Po 12 godzinach podróży i 30stopniach na dworze zapytałam Pana w recepcji o wodę. Poinformował mnie, że napoje mają tylko do godziny 22, i jeśli chcemy coś do picia lub jedzenia, to musimy iść do sklepu po drugiej stronie ulicy (ALL INCLUSIVE!). Następnie, z wejścia, skasowano nas oczywiście za podatek (11 Euro). Potem Pan zaprowadził nas do pokoju (pokój na parterze, od strony basenu). Po otwarciu drzwi, pomyślałam ze to żarty, albo jakiś pokój przejściowy i że następnego dnia dadzą nam inny. Tak się oczywiście nie stało. Okropny smród, jakby pokój nie był wietrzony parę lat. Wilgoć, stęchlizna. Łóżko niby podwójne, ale na nim dwa pojedyncze, rozjeżdzające się materace. Lampki i szafki prowizorka. Podobnie stara, gruba zielona zasłona na oknie. O łazience lepiej nie mówić. Stara, obleśna, przylepiająca się do ciała zasłonka od prysznica. 2 małe mydełka do mycia na cały tydzień wakacji. Brak suszarki, gniazdka. To nic. W drugi dzień pobytu, w łazience przemknął okropny czarny robak. Być może i to był karaluch. I to nie żart. Jeśli chodzi o leżaki przy basenach, to w godzinach południowych i poobiadowych, ciężko było coś zająć. Na cały hotel maksymalnie 20 dostępnych leżaków. Tyle w skrócie jeśli chodzi o pokoje, teraz trochę o jedzeniu.
Wg nas najbardziej zjadliwe były śniadania. Dość rozmaite, choć codziennie IDENTYCZNE. Pomidor ogórek oliwki nutella croissanty ser szynka jajka parówki i coś co przypominało jajecznice, lecz na pewno nią nie było! Obiady i kolacje bardzo monotonne, warzywa, feta, oliwki, jakieś sałatki typu ryż z parówką i papryką, frytki, makaron spaghetti, do tego jakiś sos pomidorowy czy czosnkowy i to na tyle. 7 dni pod rząd na obiad i kolację feta i warzywa. Mężczyzna raczej dla siebie nic nie znajdzie, może za wyjątkiem frytek i ketchupu. Przy wakacjach all inclusive musieliśmy kupować swoje jedzenie w sklepie obok, bo były obiady/kolacje, w których nie dało się totalnie nic wybrać. Totalny dramat. Nie wspomnę o sytuacji, kiedy jeden z gości chciał wziąć do pokoju 2 kawałki ciasta w serwetce, i został przy wszystkich upomniany, że tak nie wolno, ponieważ tutaj jest stołówka i tutaj się je, jedzenia nie wolno wynosić do pokoi. Pani musiała owe ciasto zjeść na miejscu. Jeśli chodzi o bar i drinki, kolejna żenada. Piwo jak i cała reszta napoi podawana w plastikowych kubeczkach po 200ml. Z alkoholu dostępne było wspomniane piwo oraz 5 (moze jak na ten hotel to AŻ 5 ?!) "drinków" do wyboru. Oczywiście w plastikowych kubeczkach.
Przy wykupie całodniowej wycieczki (wyjazd o 6 rano i powrót po 22) musieliśmy robić swoje zakupy jedzeniowe, ponieważ śniadanie zaczyna się o 7 rano a kolacja kończy o 21, i nikogo to nie obchodzi, że goście mają całodniową wycieczkę. ( kolejny raz zwrócę uwagę że hotel ALL INCLUSIVE!)
Kolejny minus to basen i zimna woda. Basen odgradzany był prowizoryczną siatką o godzinie 19. Od godziny 19 był więc zakaz kąpieli.
To tak w wielkim skrócie.
Gdyby nie piękna Kreta, morze, słońce i piękne okolice, byłyby to zdecydowanie najgorsze wakacje na jakich byliśmy.
Podsumowując, ZDECYDOWANIE NIE POLECAM, i apeluję o UNIKANIE TEGO OKROPNEGO MIEJSCA !!

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, KasiaT421
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Okropne miejsce z małymi, brudnymi, smierdzacymi knalizą pokojami, z jedzeniem najniższej jakości, z bardzo nieuprzejmą obsługą. Fala problemów rozpoczęła się tuż po wylądowaniu. Pierwszy raz spotkałam się z problemem transferu do hotelu. Rezydentki nie wiedziały jaki autokar jedzie do Pela Maria. Po 15min oczekiwań na dezycję jakim autokarem jedziemy udało się rozpocząć prawie godzinny transfer do hotelu, a nie jak mówiono 30 minutowy. Po zameldowaniu tuż przed 22:00 (czyli mając zapłaconą dobę) dowiedzieliśmy się, że nikt nie przygotował dla nas żadnego prowiantu. Ponadto o godzinie 22 zamykany jest dostęp do wody pitnej, co uważam za skandal kiedy za oknem jest 30 stopni. Nadmienię, ze była to chyba filtrowana woda z kranu, która w najgorszej jakości kubeczkach jakie oferuje hotel, smakowała jak plastik. Następnie zameldowaliśmy się do dwóch pokoi dwuosobowych. Pierwszy był mały, ale drugi już pobił wszystko-przed 7 dni mieliśmy przestrzeń około 60cm szerokości do poruszania się po pokoju, nie wspominając o braku miejsca do położenia walizki. Łazienka klaustrofobicznie mała z unosząca się non stop wonią kanalizacji. Prysznic wielkością odpowiadający dzieciom w wieku przedszkolnym, a odległość muszli WC do brodzika była tak mała, że nie było miejsca na położenie stóp podczas korzystania. Kolejne rozczarowanie to „przeprzyjemna” obsługa w recepcji na dzień dobry. Potem wchodzi się do małej stołówki, w której pracują równie szczęśliwi ludzie co w recepcji. Jedynym miłym pracownikiem była recepcjonistka w loczkach za uszy.

Jedzenie fatalne. Zero wyboru. Szynka z zawartością mięsa może 7%, zleżałe płatki śniadaniowe, suchy ogórek o centymetrowych plastrach. Na obiad i kolację nie lepiej. Tluste mięso wieprzowe, suchy makaron, sosy bez smaku. Jedynie można było jeść ser feta (jeden do wyboru a nie jak obiecywano różnorodność), pomidory i frytki, które wychodziły bokiem po 2 dniach bo ile można jeść to samo. Pani menager codzinnie z grymasem na twarzy upominała pracowników przy gościach. Basen każdego wieczora, jako jedyny w okolicy, był zamykany jakąś szpecącą siatką. Bar smutny, nudny, bez muzyki. Alkoholu nie spożywałam osobiście, wiec się nie wypowiem, ale napoje typu cola, czy soki były niesmaczne. Sprzątaczki w restauracji bardzo nieuprzejme na równi z pokojowymi, które zjawiły się u nas raz. Cały pobyt nikt nie zmienił nam ręczników i pościeli. Non stop trzaskały drzwiami do pokoi (już od 6:00 trzaskały drzwiami do kantorka, który sąsiadował z naszym pokojem, rozmawiały przy tym głośno i się non stop śmiały). Oba przydzielone nam pokoje miały zepsute drzwi wejściowe. Jeden z pokoi miał zepsutą regulację klimatyzacji i albo było 30 stopni albo 16. Po dwóch zgłoszeniach problem naprawiono. Jedynym plusem była lokalizacja hotelu. Tylko cudowne morze i piękne widoki uratowały nasze wakacje. Jako stała klientka biura podróży TUI jestem rozczarowana, ze rekomendują ten hotel. To były prawdopodobnie ostatnie wakacje tam zorganizowane.

2  Dziękujemy, Natalia199422
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Po przyjeździe w pokoju mieliśmy wielkiego karalucha, po którym odechciało nam się wakacji w tym hotelu(3-krotna próba zmiany pokoju- bez skutku), widok z balkonu na inny balkon wiec tak na prawdę można było zajrzeć innym gościom do pokoju. Łazienka bardzo mała, po kapieli cala w wodzie, na ścianach grzyb, a zasłonka która imituje prysznic przykleja się do ciała co nie jest higieniczne! Z klimatyzacji woda lała się ciurkiem. Jedzenie monotonne, ale da się zjeść. W hotelu zdarzają się również awarie tj brak prądu (naprawione i znowu brak, i tak przez przez pół nocy) co jest uciążliwe, jeżeli na zewnątrz w nocy jest ok 28C a klimatyzacja nie działa). Alkohol to jedynie raki, brandy, uzo i piwo. O poleżeniu przy basenie można pomarzyć, raptem 18 leżaków i codziennie zajęte. Jedyny plus tego hotelu to bliskość do morza i lokalizacja praktycznie w centrum. Ogólnie polecam miasto ale nie ten hotel.

1  Dziękujemy, Dominika C
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Najgorszy hotel w jakim byliśmy. Nie oczekiwaliśmy luksusów ale to co zastaliśmy to już naprawdę przesada. Zaraz po zameldowaniu się weszliśmy do pokoju aby ujrzeć biegającego po pokoju wielkiego karalucha, wraz z wezwanym recepcjonistą udało się go wykurzyć spod łóżka i zabić, prosząc od razu o zmianę pokoju usłyszeliśmy że nie ma takiej możliwości gdyż hotel jest pełny. W kolejnych dobach było to samo, karaluchy znajdowane w pokoju bądź na balkonie, po wejściu do pokoju trzeba było robić inspekcję, w markecie naprzeciwko zaopatrzyliśmy się w aerozol widoczny na zdjęciu i profilaktycznie nim pryskaliśmy - okazał się skuteczny. Od obsługi otrzymaliśmy informację że karaluchy wychodzą przez rury ponieważ robią jakąś dezynsekcję - o zmianie pokoju na wyższe piętro oczywiście nie było mowy, z relacji innych gości u nich też było robactwo. Generalnie szkoda mówić, mikroskopijna łazienka gdzie wszystko się leje, ręczniki i pościel wymieniane co 2 dni, smród z kanaluzacji, smutna obsługa, kiepskie jedzenie i smutni goście w hotelu którzy tak jak i my wykupili miejsce w tym hotelu. Jedynym plusem jest lokalizacja. Absolutnie nie polecamy tego hotelu, szkoda waszego wypoczynku, lepiej dopłacić i mieszkać w przyzwoitych warunkach.

1  Dziękujemy, robertoS7361QD
Zrecenzowano: 17 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

W pokoju śmierdziało papierosami, otwarcie okno i drzwi balkonowych nic nie dawało. Koszmar dziecko moje spało na balkonie. Normalnie można się udusić. Nie polecam. Kolacją przecięty mężczyzna się nie naje, nie którym dali chleb a nie którym nie dali, to jest jakiś żart.Najlepiej mieć pokój z strony basenu.

Dziękujemy, kasiakasa
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: CosmhotelAM, Management team, Pela Maria HotelOdpowiedź udzielona 31 sierpnia 2019

Dear guests,

We are terribly sorry for the bad experience you have suffered. We prohibit smoking in all rooms and enclosed areas to avoid situations and incidents like the one described, but there are guests that do not respect the hotel's rules and as smokers they cannot smell the fumes they produce...
We would like to apologize for the aforementioned incident and we will take all actions needed to avoid having any future dissatisfied guests.

Best regards,
The management team