Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Okropne miejsce z małymi, brudnymi, smierdzacymi knalizą pokojami, z jedzeniem najniższej jakości, z bardzo nieuprzejmą obsługą. Fala problemów rozpoczęła się tuż po wylądowaniu. Pierwszy raz spotkałam się z problemem transferu do hotelu. Rezydentki nie wiedziały jaki autokar jedzie do Pela Maria. Po 15min oczekiwań na dezycję jakim autokarem jedziemy udało się rozpocząć prawie godzinny transfer do hotelu, a nie jak mówiono 30 minutowy. Po zameldowaniu tuż przed 22:00 (czyli mając zapłaconą dobę) dowiedzieliśmy się, że nikt nie przygotował dla nas żadnego prowiantu. Ponadto o godzinie 22 zamykany jest dostęp do wody pitnej, co uważam za skandal kiedy za oknem jest 30 stopni. Nadmienię, ze była to chyba filtrowana woda z kranu, która w najgorszej jakości kubeczkach jakie oferuje hotel, smakowała jak plastik. Następnie zameldowaliśmy się do dwóch pokoi dwuosobowych. Pierwszy był mały, ale drugi już pobił wszystko-przed 7 dni mieliśmy przestrzeń około 60cm szerokości do poruszania się po pokoju, nie wspominając o braku miejsca do położenia walizki. Łazienka klaustrofobicznie mała z unosząca się non stop wonią kanalizacji. Prysznic wielkością odpowiadający dzieciom w wieku przedszkolnym, a odległość muszli WC do brodzika była tak mała, że nie było miejsca na położenie stóp podczas korzystania. Kolejne rozczarowanie to „przeprzyjemna” obsługa w recepcji na dzień dobry. Potem wchodzi się do małej stołówki, w której pracują równie szczęśliwi ludzie co w recepcji. Jedynym miłym pracownikiem była recepcjonistka w loczkach za uszy.

Jedzenie fatalne. Zero wyboru. Szynka z zawartością mięsa może 7%, zleżałe płatki śniadaniowe, suchy ogórek o centymetrowych plastrach. Na obiad i kolację nie lepiej. Tluste mięso wieprzowe, suchy makaron, sosy bez smaku. Jedynie można było jeść ser feta (jeden do wyboru a nie jak obiecywano różnorodność), pomidory i frytki, które wychodziły bokiem po 2 dniach bo ile można jeść to samo. Pani menager codzinnie z grymasem na twarzy upominała pracowników przy gościach. Basen każdego wieczora, jako jedyny w okolicy, był zamykany jakąś szpecącą siatką. Bar smutny, nudny, bez muzyki. Alkoholu nie spożywałam osobiście, wiec się nie wypowiem, ale napoje typu cola, czy soki były niesmaczne. Sprzątaczki w restauracji bardzo nieuprzejme na równi z pokojowymi, które zjawiły się u nas raz. Cały pobyt nikt nie zmienił nam ręczników i pościeli. Non stop trzaskały drzwiami do pokoi (już od 6:00 trzaskały drzwiami do kantorka, który sąsiadował z naszym pokojem, rozmawiały przy tym głośno i się non stop śmiały). Oba przydzielone nam pokoje miały zepsute drzwi wejściowe. Jeden z pokoi miał zepsutą regulację klimatyzacji i albo było 30 stopni albo 16. Po dwóch zgłoszeniach problem naprawiono. Jedynym plusem była lokalizacja hotelu. Tylko cudowne morze i piękne widoki uratowały nasze wakacje. Jako stała klientka biura podróży TUI jestem rozczarowana, ze rekomendują ten hotel. To były prawdopodobnie ostatnie wakacje tam zorganizowane.

2  Dziękujemy, Natalia199422
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Po przyjeździe w pokoju mieliśmy wielkiego karalucha, po którym odechciało nam się wakacji w tym hotelu(3-krotna próba zmiany pokoju- bez skutku), widok z balkonu na inny balkon wiec tak na prawdę można było zajrzeć innym gościom do pokoju. Łazienka bardzo mała, po kapieli cala w wodzie, na ścianach grzyb, a zasłonka która imituje prysznic przykleja się do ciała co nie jest higieniczne! Z klimatyzacji woda lała się ciurkiem. Jedzenie monotonne, ale da się zjeść. W hotelu zdarzają się również awarie tj brak prądu (naprawione i znowu brak, i tak przez przez pół nocy) co jest uciążliwe, jeżeli na zewnątrz w nocy jest ok 28C a klimatyzacja nie działa). Alkohol to jedynie raki, brandy, uzo i piwo. O poleżeniu przy basenie można pomarzyć, raptem 18 leżaków i codziennie zajęte. Jedyny plus tego hotelu to bliskość do morza i lokalizacja praktycznie w centrum. Ogólnie polecam miasto ale nie ten hotel.

1  Dziękujemy, Dominika C
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Najgorszy hotel w jakim byliśmy. Nie oczekiwaliśmy luksusów ale to co zastaliśmy to już naprawdę przesada. Zaraz po zameldowaniu się weszliśmy do pokoju aby ujrzeć biegającego po pokoju wielkiego karalucha, wraz z wezwanym recepcjonistą udało się go wykurzyć spod łóżka i zabić, prosząc od razu o zmianę pokoju usłyszeliśmy że nie ma takiej możliwości gdyż hotel jest pełny. W kolejnych dobach było to samo, karaluchy znajdowane w pokoju bądź na balkonie, po wejściu do pokoju trzeba było robić inspekcję, w markecie naprzeciwko zaopatrzyliśmy się w aerozol widoczny na zdjęciu i profilaktycznie nim pryskaliśmy - okazał się skuteczny. Od obsługi otrzymaliśmy informację że karaluchy wychodzą przez rury ponieważ robią jakąś dezynsekcję - o zmianie pokoju na wyższe piętro oczywiście nie było mowy, z relacji innych gości u nich też było robactwo. Generalnie szkoda mówić, mikroskopijna łazienka gdzie wszystko się leje, ręczniki i pościel wymieniane co 2 dni, smród z kanaluzacji, smutna obsługa, kiepskie jedzenie i smutni goście w hotelu którzy tak jak i my wykupili miejsce w tym hotelu. Jedynym plusem jest lokalizacja. Absolutnie nie polecamy tego hotelu, szkoda waszego wypoczynku, lepiej dopłacić i mieszkać w przyzwoitych warunkach.

1  Dziękujemy, robertoS7361QD
Zrecenzowano: 17 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

W pokoju śmierdziało papierosami, otwarcie okno i drzwi balkonowych nic nie dawało. Koszmar dziecko moje spało na balkonie. Normalnie można się udusić. Nie polecam. Kolacją przecięty mężczyzna się nie naje, nie którym dali chleb a nie którym nie dali, to jest jakiś żart.Najlepiej mieć pokój z strony basenu.

Dziękujemy, kasiakasa
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: CosmhotelAM, Management team, Pela Maria HotelOdpowiedź udzielona 31 sierpnia 2019

Dear guests,

We are terribly sorry for the bad experience you have suffered. We prohibit smoking in all rooms and enclosed areas to avoid situations and incidents like the one described, but there are guests that do not respect the hotel's rules and as smokers they cannot smell the fumes they produce...
We would like to apologize for the aforementioned incident and we will take all actions needed to avoid having any future dissatisfied guests.

Best regards,
The management team

Zrecenzowano: 14 lipca 2019

Hotel malutki idealny dla par i znajomych. W centrum miasta,wiec można liczyć na ciekawe życie nocne. Obsługa bardzo miła, codziennie wymieniane są ręczniki. Niestety prysznic posiada tak mały brodzik, ze cała woda się wylewa. Drinki all inclusive do przełknięcia jedynie brandy i raki. Jedzenie okropne , mięso albo tluste albo tak suche ze bez sosu nie da się zjesc. Ciężko jest znaleźć miejsce w jadalni żeby usiąść. Każdy posiłek smakuje tak samo. Śniadania wgl się niczym od siebie nie różnią. Basen malutki, można znaleźć przy nim z 10 leżaków. Ale bardzo polecam plaże, znajduje się około 60 m od hotelu. Niestety hotel nie posiada na plazy swoich leżaków. Jeden leżak z parasolem kosztuje 4,5€. Plusem jest to ze możesz z niego korzystać cały dzień nawet po powrocie z lanchu. Ogolnie hotel oceniam 2/5.

Dziękujemy, ND0353

Dear guests,

Thank you for the time taken to review Pela Maria Hotel.
Indeed, our location is ideal as it is in the heart of the cosmopolitan city of Hersonissos, 50m afar from a public beach and in front of an intercity bus station to Heraklion or Agios Nikolaos.
Cleanliness is our number one priority and we are happy to hear that you were satisfied.
The breakfast as well as dinner and lunch is made daily with pure ingredients most of which are produced in Crete in order to keep the freshness and the taste of the Greek and Mediterranean cuisine. In every meal we serve at least 10 hot dishes and more than 15 cold plates and salads on a 14 day rolling menu, with widely accepted choices and some Greek specialties.
Unfortunately, we do not have a private beach, but the nearby beaches are small coves with sand and clean shimmering blue waters , where you can rent a sunbed or place your beach towels and enjoy the Cretan Archipelago.

Best regards,
The management team