Zrecenzowano: 20 marca 2019

Hotel spełnił moje oczekiwania , co prawda zawsze można by znaleźć jakieś niedogodności ale w ogólnej ocenie bardzo dobry , szczególnie miła obsługa i naprawdę dbają o gości hotelowych , wspaniała plaża a wodzie podczas snurkowania można spotkać żółwie .

Termin pobytu: luty 2019
Dziękujemy, slawomirszymczak
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ABBWR, Guest Relations Manager, Akumal Bay Beach & Wellness ResortOdpowiedź udzielona 20 marca 2019

Dear slawomirszymczak,

Zrecenzowano: 6 lutego 2019

Super pobyt, dwa tygodnie spędzone na przełomie stycznia i lutego w przepięknym miejscu z super opieką i atrakcjami ze strony hotelu.

Hotel zlokalizowany jest przy pięknej plaży w zatoce, wystarczy wejść do wody po kolana, a już wokół nóg kręcą się całkiem spore ryby. Polecam zabrać maskę do snorkowania i pooglądać rafę z kolorowymi rybami (rafa wyglądała naszym zdaniem lepiej niż ta w akwarium parku Xcaret) oraz pasące się żółwie (można je znaleźć przed 9'tą i około 17'tej na wysokości sąsiedniego hotelu, bliżej zacumowanych łodzi - przy trawie na której żerują).

W barach pełen wybór dobrych alkoholi (jest nawet Wyborowa :) )
Jedzenie smaczne, duży wybór, dostępne restauracje a la carte bez zapisywania się.

Zaskoczył nas pozytywnie duży wybór aktywności, np. bardzo rozbudowany program Jogi (można teoretycznie uczestniczyć w kilku godzinach jogi dziennie - od medytacji, przez jogę terapeutyczną, hatha jogę, gongi tybetańskie po jogę vinyasa). Jest też aqua zumba, pilates, lekcje tańca no i oczywiście siatkówka plażowa :)

Wieczorem nie ma show, jest muzyka na żywo - bardziej do posłuchania, choć niektórzy też przy niej tańczą.

Pokój prosty, bez wodotrysków (no może poza jacuzzi na tarasie :) ), łazienka otwarta na pokój, czysto, codziennie sprzątane, jest ok.
Trochę tylko szkoda, że w pokoju w wersji z dwoma łózkami (dla rodziny 2+2) nie są one szersze, mają około 1,35metra - trochę mało dla dwóch większych osób lub nawet dzieci nieprzyzwyczajonych spać razem. Można się podratować niewielką sofą (dla max 1 osoby) która jest chyba w każdym pokoju i poprosić o jej posłanie.

Mieliśmy pokój na parterze, na tarasie jacuzzi i wylegujące się czasami iguany :) Iguany niegroźne, uciekają przy próbie zbliżenia się.
Pokój na parterze wydaje mi się naiciekawszy ze względu na zadaszony drewniany taras i bezpośrednie wyjście na ogród/basen/plaże (tylko widok na ocean ze względu na wysokość może gorszy, ale co kto lubi).

Aha, niestety w hotelu jest zwyczaj (mimo zakazu) rezerwowania leżaków na plaży/basenie. Jeśli nie chcecie wstawać przed 8'mą to wystarczy poprosić obsługę i "wyczyści" zarezerwowany leżak (zostawione rzeczy są wtedy w recepcji).

Nie opisałem wszystkiego bo wtedy recenzja byłaby za długa :)
Hotel polecam, doskonale spędziliśmy tam czas.

Szczególne pozdrowienia dla animatorów, spędziłem bardzo miłe chwile w czasie gry w siatkówkę :)

Termin pobytu: styczeń 2019
Dziękujemy, MarioWr
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ABBWR, Guest Relations Manager, Akumal Bay Beach & Wellness ResortOdpowiedź udzielona 8 lutego 2019

Dear MarioWr,

Zrecenzowano: 4 lutego 2019

Jedne z najlepszych hoteli w jakich byłem. Ale po kolei:
1. Lot z niemieckiego TUI, nie z polskiego, rozmawialiśmy z rodakami na temat standardu transferu, to w porównaniu, czarter z Polski, nawet się nie zbliża do niemieckiego.
2. Na miejscu już wszystko się wyrównuje, hotel rekompensuje nam długość podróży.
3. Polecam pokoje na wyższych piętrach, gdyż te na parterze, jak dla nas były ciut za ciemne i można było mieć niechcianego lokatora, kiedy zostawiło się otwarty balkon.
4. Hotel BEZPIECZNY, ogrodzony i zabezpieczony, świetna plaża z rafą koralową i żółwiami podpływającymi rano na żerowanie.
5. Jedzenie świetne, masa owoców morza i wybór przyprawiający o zawrót głowy.
6. Obsługa to klasa sama w sobie, nienachalna, warto rozmienić w lobby USD i dawać pracownikom napiwki, wykonują naprawdę świetną robotę.
7. Pogoda w styczniu, przypomina polskie morze w sezonie, bryza od morza, temperatura 28 stopni, na 2 tygodnie, dwa razy popadał deszcz. Duża wilgotność powietrza, ale tragedii nie ma.
MINUSY:
1. Klimatyzacja, której zapach mówił, że należy jej się solidny remont, nie włączaliśmy, tylko szedł wiatrak 24/h
2. Odległość od Playa De Carmen, prawie 30 km, do miasta tylko taksówka.
3. Hotel nie jest dla rozrywkowych par, jeżeli liczycie na dyskoteki do białego rana i balangi na plaży, to zapomnijcie. Średnia wieku to około 50-tki, hotel dla rozrywkowych zgredów, którzy po północy cenią ciszę nocną.

Podsumowanie
Bajkowy hotel dla osób, które pragną odpocząć i zrelaksować się na urlopie. Polecam, jako pierwszy hotel w meksyku, jeżli ktoś tam jeszcze nie był.

Termin pobytu: styczeń 2019
Dziękujemy, byniek1972
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ABBWR, Guest Relations Manager, Akumal Bay Beach & Wellness ResortOdpowiedź udzielona 4 lutego 2019

Dear globtroterkaaneta,

Zrecenzowano: 11 stycznia 2019

Cudowna lokalizacja w zatoce,w której można obserwować żółwie.Niesamowicie miła obsługa w hotelu ,zwłaszcza w restauracji.Jedzenie nieprzyzwoicie dobre i różnorodne.Jeśli do tego dodać możliwość praktykowania yogi 6 razy dziennie na naprawdę wysokim poziomie-raj na ziemi.Polecam!

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje w części oddalonej od barów są dużo bardziej ciche,choć gości idących korytarzem niestety bardzo mocno słychać w pokojach.
Termin pobytu: listopad 2018
2  Dziękujemy, globtroterkaaneta
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ABBWR, Guest Relations Manager, Akumal Bay Beach & Wellness ResortOdpowiedź udzielona 11 stycznia 2019

Dear globtroterkaaneta,

Zrecenzowano: 9 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Super miejsce, niewielki ośrodek, 4 trzypoziomowe budynki. Wszystkie pokoje z widokiem na morze, w każdym na tarasie jakuzzi. Na parterze wychodzisz przez okno na taras i już czujesz naturę. Kraby, iguany, gekony, żółwie, szopy mnóstwo ptaków. Wspaniała obsługa. Czystość i zadowolenie gościa to nie cele to filozofia życia wszystkich pracowników od panów sprzątających plaże po managerów (kolejność przypadkowa). Kuchnia wyśmienita, wspaniałe potrawy. Byliśmy dwa tygodnie, codziennie inne nowe dania i wszystko piękne i smaczne. Brak słów na opisanie tego co mnie tam spotkało - radość.

Termin pobytu: grudzień 2018
1  Dziękujemy, A L