Zrecenzowano: 20 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Było ok, mało ludzi, dobre jedzenie, czysto. Stosunek jakości do ceny ok ok ok. Miejscowość nudna. Varna dość badziewna. Dla dziecka fajne animacje. Dużo Rosjan. Trochę Francuzów. Plaża czysta. Woda w basenie zimna.

Dziękujemy, 895tomaszb
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: RositsaD29, Guest Relations Manager, Astor Garden HotelOdpowiedź udzielona 29 lipca 2019

Dear 895tomaszb,

Thank you for being our guest and taking the time to share your experience. We are delighted that you have had a relaxing holiday in Astor Garden hotel and hope to see you again. Kind regards,

Zrecenzowano: 12 listopada 2018

Hotel nie spełnia kryteriów 5 * ,ponieważ najprawdopodobniej ich nie ma ,przynajmniej nigdzie ich nie widziałem. Sam obiekt bardzo ładny .Na początek spotkała mnie niemiła niespodzianka ,wykupiłem pokój z widokiem na morze a otrzymałem jak na załączonym obrazku ,reklamacja w Itace rozpatrzona negatywnie. Położenie zadawalające z wyjątkiem dojścia na plażę po schodach np.z wózkiem masakra. Wielkim minusem jest restauracja.Jedzenie na średnim poziomie a Pani manager nie ogarnia tematu. Na plus obsługa baru i serwowane alkohole międzynarodowe.

Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, MERRYTRAVELER123
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Rositsa D, Guest Relations Manager, Astor Garden HotelOdpowiedź udzielona 13 listopada 2018

Dear Guest,
Thank you for sharing your feedback, regarding your holiday at Astor Garden Hotel.
We regret to hear that the hotel does not meet your expectations and be sure that your comment will be passed to the entire management. We are looking forward to welcoming you back again in the future.
Sincerely,
Guests Relations Team

Zrecenzowano: 25 września 2018

Nowy hotel, wspaniale wyposażone pokoje,wygodne łóżko,łazienka z wanną i prysznicem, kosmetyki uzupełniane na bieżąco, ręczniki wymieniane codziennie, smaczne jedzenie, duży wybór , wszystko smaczne. Alkohole z całego świata. Wszędzie czysto, obsługa przesympatyczna. Może woda w basenie trochę za zimna i plaża w budowie ale to i tak nie przesłoniło naszych wakacji. Hotel wytyczył miejsce na plaży publicznej oddalonej o jakieś 150 metrów, zapewnił leżaki, parasole i bar. Można korzystać też z saun i basenu wewnętrznego oraz siłowni. Na powitanie w pokoju czekał szampan, piwo, woda i cola oraz kolacja, Hotel polecam głównie osobom dorosłym, dla dzieci mało frajd. Już planujemy wakacje za rok, wróciliśmy wypoczęci i zrelaksowani.

Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, Anna L
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Rositsa D, Guest Relations Manager, Astor Garden HotelOdpowiedź udzielona 28 września 2018

Dear Ms Anna L,
Thank you for your kind review. We greatly appreciate the high ratings you have provided and we look forward to welcoming you back to our hotel in the future. Kind regards,
Guest Relations Team

Zrecenzowano: 18 września 2018

Obiekt jest nowy, pokoje ładne, przestronne, duża łazienka. Piękne otoczenie przy basenie i w holu. Nie chcę się czepiać, że woda wycieka spod prysznica itp. Najgorsze jest jedzenie. Nie ma ani jednego kucharza przy śniadaniu i kolacji, który serwowałby świeżą jajecznicę, omlety itp. Przy kolacji nigdy nie było jakiegoś specjalnego menu. Miałam wrażenie, że jem kurczaka na różne sposoby przez cały tydzień. Inne mięsa owszem były - często niedosmażone, twarde. Z reguły wszystko jest zimne lub chłodne. Zabrakło - jakby przystało na hotel pięciogwiazdkowy - wieczorów tematycznych - nawt nie było bułgarskiego. Pomidory krojone w ćwiartki do wszystkich posiłków. Jedyna lepsza kolacja była przygotowana gdy w hotelu odbywało się jakieś sympozjum.
Najgorsze: przez pierwsze dni nikt nie zbiera brudnych talerzy. Po kilku dniach miałam wrażenie, że ktoś zwrócił uwagę obsłudze. I to czego nie znoszę - co powoduję, że mam wrażenie, że znajduję się w stołówce a nie eleganckiej restauracji to wózki na które kelnerzy zbierają brudne talerze. Na środku sali ustawiają te wózki, strącają do kosza resztki jedzenia i układają sobie zastawę według rodzajów.
W Turcji - w sieciowych hotelach w Belek czy Antalii, gdzie obsługa jest bez zarzutu, a jedzenie niesamowite są zasłonięte boksy na tego typu czynności. Polecam kadrze zarządzającej hotelem podpatrzenie standardów.
W restauracji jest bar w krórym stoi dwóch barmanów do obsługi drinków - nie wiem czego - jednak wszystkie napoje nalewamy sami. Ludzie się tłoczą rozlewają - nie jest to eleganckie.
Pokoje nie są sprzątane. Dokładane są ręczniki, wygładzona pościel. Naszemu koledze lunch powitalny (bardzo miło bo przylecieliśmy w nocy) zapleśniał zafoliowany i nikt tego nie zabierał z pokoju.
Bardzo mały basenik wewnętrzny - szkoda bo hotel jest dość duży. Przyjemne sauny. Jednak gdy chciałam tam napić się wody Obsługa powiedziała, że dystrybutor jest zepsuty. Zapytałam czy nie można przynieść wody w dzbanku - pani była zdziwiona. Potem widziałam, że jeszcze ze dwa dni nie było dostępu do wody przy saunach.
System karteczek, które wymieniamy na ręczniki bardzo uciążliwy.
Możnaby bardziej zadbać o dojście do plaży. Na plaży w barze loża dyskutantów - niezbyt schludnie ubranych. Dzisiaj miałam kumulację: brak piwa, brak cukru, brak papieru toaletowego. Bardzo brudno w toalecie i przy dystrybutorach napoi. Mnóstwo muszek i os. Ręcznik na plażę też trzeba nosić z hotelu.
Sama miejscowość zatrzymała się w czasie z ubiegłego wieku. Niezbyt zadbana. Nie jest to kurort. Odkryliśmy tam lecznicze źródła termalnej siarkowej wody - tzn że można z nich korzystać. Dramat. Zardzewiała rura, uklecone z kamieni niecki. Brud dookoła. Kolejka. Jak można tego nie wykorzystać i nie zrobić ładnego przyjaznego miejsca dla ludzi. Na naszych oczach kobieta upadła na tych kamieniach i rozbiła głowę... Żadnych rozrywek oprócz spokojnej muzyki na żywo. Zwykle korzystam z fitnesu. Tutaj jednak animatorzy nie zwrócili na siebie mojej uwagi.

Termin pobytu: wrzesień 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, annaR2711TQ
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2018

W hotelu Astor Garden spędziliśmy 11 dni w sierpniu 2018 roku. Wbrew innym recenzjom uważam, że hotel zasługuje na 5* mimo pewnych niedociągnięć, które wynikają pewnie z tego, że hotel został otwarty w tym roku.

Położenie - hotel położony jest w małej, spokojnej miejscowości pomiędzy Warną i Złotymi Piaskami. Dojazd z lotniska w Warnie zajmuje ok. pół godziny. Hotel znajduje się na dość dużym terenie, nad samym morzem, zdecydowana większość pokoi ma widok na morze, częściowo przysłonięty wysokimi drzewami.

Otoczenie - hotel jest dość imponujący (wiele osób robi sobie z nim zdjęcia), ale całkowicie nie pasuje do charakteru miejscowości. W pobliżu hotelu stragany, sklepiki, inne, starsze hotele. Obok hotelu duży kompleks termalny Aquahouse, do którego goście hotelowi mają 15% zniżki. Parking przed hotelem i parking podziemny.

Obsługa. Generalnie stara się być miła chociaż przy procesie zameldowania trafiliśmy na osoby skrajnie niekompetentne, a wręcz niemiłe. Potem było już lepiej.

Pokój. Przestronny, bardzo dobrze, nowocześnie wyposażony. Na podłodze miękki dywan. Duża łazienka z prysznicem (niestety cieknącym) i wanną. Minibar z płatnym ekspresem do kawy Dolce Gusto i lodówką. Na powitanie wino musujące i kilka puszek napoi bezalkoholowych. Przestronny, osłonięty od słońca balkon z krzesłami i suszarką. Sprzątnie codziennie, z różną dbałością o efekt, ale generalnie dość czysto.

Wyżywienie - moim zdaniem mocna strona hotelu. Jeśli ktoś narzeka na wyżywienie to albo miał pecha albo oczekuje czegoś, czego nigdy w bufetowej restauracji hotelowej nie uzyska. Wybór dań odpowiedni, ich jakość wysoka (szczególnie na kolację), kucharze starają się dbać także o apetyczny wygląd potraw. Śniadania może i monotonne, ale tylko dla tych, którzy lubią narzekać (szczerze wątpię, aby ktoś w domu jadł codziennie tak różnorodne potrawy). Byliśmy już w wielu hotelach 5* w różnych krajach niearabskich i kuchnia w Astor Garden należała do najlepszych i najświeższych. Co do napoi to w ofercie jest wino (niezłe) piwo (Becks), napoje z dystrybutora, nektary, kawa z ekspresu (świeżo mielona - duży plus, ostatnio rzadkość) i liczne alkohole. Nie zgodzę się, że ilość drinków jest mała - wystarczy samemu wykazać się kreatywnością, gdyż liczba alkoholi w all inclusive jest ponadprzeciętna i obejmuje wiele alkoholi importowanych.

Udogodnienia - trzy baseny (duży zewnętrzny, brodzik i wewnętrzny) - na zewnątrz bardzo liczne leżaki, SPA, bawialnia dla dzieci, lekarz, kantor (lepszy kurs wymiany był tylko w centrum Warny)

Plaża - to wydzielona część strzeżonej plaży publicznej, niestety dość brudna. Leżaków hotelowych jest zdecydowanie więcej niż chętnych do ich zajmowania. Od rana na plaży było tłoczno, po 12 ludzie zaczęli opuszczać plażę, popołudniu na plaży było wręcz pusto. Wejście do wody piaszczysto-kamieniste. Mieliśmy pecha i w zasadzie codziennie były fale. Na plaży bar hotelowy z napojami (z alkoholi tylko piwo), owocami i przekąskami. Jeśli ktoś lubi szeroką plażę to 10 minut pieszo od hotelu znajdzie taką, która ma co najmniej 1 km, zastawioną szczelnie płatnymi leżakami i wypełnioną w sezonie tłumem ludzi. Nie trzeba zatem jechać do Złotych Piasków w poszukiwaniu szerokiej plaży. Wystarczy krótki spacer z hotelu.

W hotelu poza 2 restauracjami (bufetową i a'la carte) jest też bar w imponującym lobby, kawiarnia i zewnętrzny bar przy basenie czynny również wieczorem. Nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do rozmowy na zewnątrz czy wewnątrz.

Animacje - w zasadzie brak chociaż odniosłem wrażenie, że nikomu z gości na tym nie zależy. Byli animatorzy hotelowi, ale goście nie byli zainteresowani ofertą. Osobiście, uważam to za zaletę, ale są ludzie którzy lubią hotelowe animacje, których w tym hotelu nie znajdą.

Podsumowując, w hotelu Astor Garden można spędzić spokojne wakacje w więcej niż przyzwoitym standardzie, a jak na bułgarskie warunki to luksusowym. Jeżeli ktoś szuka czegoś innego niż taniej komercji oferowanej przez gwarne i tętniące życiem Złote Piaski (do których można dojechać taksówką za 10 Leva) czy Słoneczny Brzeg na pewno nie będzie rozczarowany.

Termin pobytu: sierpień 2018
2  Dziękujemy, lukasz_slomczas
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Rositsa D, Guest Relations Manager, Astor Garden HotelOdpowiedź udzielona 29 sierpnia 2018

Dear Lukasz S,

Thank you for choosing Astor Garden Hotel for your holiday. We are pleased that you had a relaxing holiday and rated us so high. We would also like to thank you for leaving such a detailed feedback about your experience. Your recommendations will help us improve our service. We apologize that the beach did not meet your expectations but we would like to assure you that we will be offering a better beach area next summer. We will be very happy to see you again at Astor garden Hotel.