Zrecenzowano: 6 września 2019

+ pokoje sprzątane na bieżąco,
+ dobra lokalizacja (do plaży 2-3 minuty),
+ bliskość wielu sklepów i restauracji,
+ widok z 11 piętra fenomenalny,
+ przestronny pokój, schludna łazienka,
+ możliwość gry w tenisa stołowego, piłkarzyki i bilard (mały minus za brak klimatyzacji w sali gier),
+ niektóre osoby z obsługi starały się rozmawiać z nami w języku polskim,
+ klimatyzacja w pokoju, lodówka,
+ sympatyczna i pomocna obsługa,
+ przystępna cena (za dwie osoby 3500 zł, śniadanie+obiadokolacja, 7 dni)

- konieczność noszenia plastikowych, niewygodnych opasek,
- pilnowanie gości, czy nie nalewają sobie czegoś, czego nie mogą - na obiadokolację nie mogliśmy pić soków, jedynie wodę (soki tak czy siak sztuczne),
- basen zewnętrzny czynny tylko do 17, brak animacji (w innych hotelach w okolicy cały czas coś się działo, były otwarte nawet do 20),
- jedzenie bez szału, powtarzalne,
- windy, z trzech działały tylko dwie, czasami nawet tylko jedna, były wąskie, ciasne, zamykały się kiedy chciały, potrafiły kogoś przytrzasnąć, czekało się czasami po 10 minut,
- panie sprzątające nie porozumiewały się w języku angielskim, można było dogadać się jedynie na migi,
- hotel na polskie standardy powinien mieć maksymalnie 3 gwiazdki, jest już trochę zniszczony, widać, że powoli idą na ilość, a nie na jakość,
- podczas spożywania posiłków miało się wrażenie, że obsługa liczy każdy kęs, ponadto dosłownie czaili się, by zabrać nam talerze sprzed nosa, mimo, że nie zjedliśmy do końca.

Wrażenia po 7-dniowym pobycie uważam za udane, czuć jednak mały niedosyt. Codziennie jedliśmy na mieście, obiadokolacje nie zachęcały, spokojnie mogliśmy wybrać opcję z samymi śniadaniami. Widok z balkonu wynagradzał wszystko.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, mlcrk
Zrecenzowano: 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Odpoczynek pierwsza klasa, basen i bliskość morza, pozwalają na mobilność w każdym kierunku. Znakomita obsługa, a w szczególności barmani - wystarczy zamienić trzy słowa aby doświadczyć, że Ci ludzie są bardzo pozytywnie nastawieni na człowieka. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tu przyjadę.

Dziękujemy, Marta L
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Shipka z pewnością nie ma 4 gwiazdek może co najwyżej 2 ;) Hotel wymaga generalnego remontu bo czasy świetności ma już dawno za sobą. Położony jest w centrum więc nawet w nocy pomimo zamkniętych okien słychać było odgłosy bawiących się turystów. Bardzo blisko do plaży co jest dużym plusem. Basen bardzo przyjemny ,zawsze były wolne leżaki. Pokój na pierwszym piętrze nie był najgorszy ale materace na łóżku miały plamy. Łazienka okropna, zasłona prysznicowa obok toalety brudna, pleśń na ścianach, zardzewiałe kratki odpływowe, brak wentylacji i rybiki spacerujące po ścianie. Obsługa w hotelu praktycznie nie zna angielskiego więc ciężko się porozumieć. Pracownicy hotelu smutni i zniechęceni co widać na pierwszy rzut oka. Ich zachowanie m.in. sprzątanie stołu poprzez wytrzepanie obrusa na podłogę czy zastępowanie barmana przez panią która nie ma pojęcia jak zrobić drinka z karty potwierdza, że są tam ludzie z przypadku. Jedzenie w hotelu to najtańsze produkty ( lody z proszku i chemii, soki to woda i barwnik, pasztet z puszki, najtańsze wędliny i najgorszy gatunek mięsa). Codziennie ta sama zupa przerabiana na różne wersje. Jedzenie, które zostało z poprzedniego dnia było przerabiane na inne dania itd więc nic dziwnego, że poważnie się zatruliśmy po dwóch dniach pobytu. Nie dotyczy to tylko nas bo inni goście hotelu też mieli problemy żołądkowe. Płaciliśmy w opcji all inclusive 7 dni 2200 zł za osobę i żałujemy, że wybraliśmy ten hotel bo rok wcześniej w podobnej cenie w innym hotelu mieliśmy o wiele lepszy standard. Nie było przekąsek poza talerzem suchych ciastek, które zostały z poprzedniego dnia. Generalnie radzę omijać szerokim łukiem to miejsce i poważnie się zastanowić czy warto ;)

Dziękujemy, Paulina2510
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Wakacje spędzone w Hotelu Shipka wspominam bardzo sympatycznie. Byłam już w tym hotelu trzy razy i za każdym razem nie było rozczarowania. W tym roku 2019 tez miałam rezerwację, ale z przyczyn rodzinnych miesiąc przed wylotem musiałam zrezygnować z pobytu. Potem żałowałam, ale nie było możliwości wrócenia do rezerwacji. Czekałam z niecierpliwością , aż pokaże się First Minute 2020. Ponownie zarezerwowałam ten hotel. Cena bardzo atrakcyjna, na jedzenie nie ma co narzekać. Śmaczne sniadania, każdy coś znajdzie. Na ciepło , na zimno, jak to mówią " do wyboru do koloru " Obiado-kolacje tez obfite , różnorodne. Dania mięsne, zapiekanki.itd..itd. tak jak w innych hotelach. Owoce, lody codziennie. Pokoje sprzątane systematycznie , nie ma sie czego przyczepic. Blisko wszędzie, jak komuś mało jedzenia, na każdym kroku może sobie coś dokupić. Sklep spożywczy obok hotelu. Hotel polecam z czystym sumieniem. Cena bardzo atrakcyjna .

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Dorkadoorka
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Byliśmy w Shipce w połowie sierpnia na tydzień. Nie spotkało nas nic nadzwyczaj złego w tym hotelu, ale zarazem było sporo niedociągnięć. Nie jestem zbyt wybredny jeżeli chodzi o hotele, a cena nie jest zbyt wygórowana. To co się tutaj często powtarza w komentarzach to windy. Na szczęście mieliśmy pokój na 3 piętrze więc często wybieraliśmy schody. Często zatrzymywały się nie na tym piętrze co miały lub wcale nie chciały odjechać. Drzwi zamykały się za szybko i w niespodziewanych momentach, przy dwójce małych dzieci każde wsiadanie do windy to był wyścig z czasem i walka o życie . Jeżeli chodzi o jedzenie to raczej jak w każdym hotelu tej klasy, część była dobra, a część totalnie nie do zjedzenia. Bardzo duży plus to śniadania, tutaj naprawdę się starali i były pyszne, choć codziennie to samo. Obiady i kolacje wypadały słabiej, ale nie było tragedii. Drinki i napoje z opcji all inclusive to porażka. Wszystko na bazie napojów z dystrybutora (cola, fanta, sprite...), które śmierdziały i były nie do wypicia. Jedyne co dało się wypić to piwo, wino, drinki z mrożoną kawą, reszta to jakieś śmierdzące paskudztwa (wyjątek to sex on the beach bo był robiony z innego soku). Barman niezbyt uprzejmy, ale pod koniec pobytu już nam się trochę rozweselił. Pomiędzy godz. 16:00 – 17:00 jest „snack bar” w rzeczywistości to jest jeden talerz z tanimi ciastkami. Gdybym jeszcze raz jechał do Shipki to był raczej wybrał opcję tylko ze śniadaniami, a za różnicę w cenie (ok 1000PLN) wlałbym się stołować na mieście. I tak hotel nie ma swojej plaży nad morzem więc tam trzeba radzić sobie samemu. Koszty są podobne, a w restauracjach jakość jedzenia jest dużo wyższa. Fajnie, że jest bilard, pin-pong i piłkarzyki za darmo. Basen zewnętrzny super, często leżaki są zajęte już od 09:00, ale zawsze coś się wolnego znajdzie. Basen wewnętrzy ok, mało ludzi i spokój, woda w jakuzi jakaś taka brudna, lepiej nie wchodzić i tak połowa dysz nie działa. Panie sprzątające miłe choć olewające. Nawet jak wisi zawieszka, aby ogarnąć pokój to tylko wymienią ręczniki, opróżnią kosze na śmieci i to wszystko. W połowie pobytu nabrudziliśmy trochę piaskiem na dywanie i na balkonie, niestety nie zostało to sprzątnięte już do końca, choć wychodziły na balkon opróżnić popielniczkę. Okolica przypomina trochę nasze Mielno, cała masa klubów, straganów, restauracji. Ale jak się zamknie drzwi od balkonu to w pokoju jest cichutko (mieliśmy okna od ulicy). Do plaży ok 5min spacerkiem, następnie kolejne 5min na darmową plażę bo ta prywatnych to leżak z parasolem kosztuje 40zł. Ogólnie to drugi raz bym tam nie pojechał, jak i do całej Bułgarii, ale nie żałuje, że w tym roku spędziłam wakacje w hotelu Shipka. Minusy nie są tak duże, aby źle wspominać ten pobyt.

Dziękujemy, Jon8861