Słoneczny Brzeg
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Wiedziałem, że hotel nie ma zbyt dobrych ocen ale w ścisłym sezonie nie miałem wielkiego wyboru. O wyborze przesądziło w miarę dobre położenie oraz własna hotelowa bezpłatna plaża. Niestety te argumenty okazały się fikcją. W pierwszy dzień wiedząc , że należy zarezerwować miejsce na plaży wcześnie zrobiłem to 7:30 ( większość miejsc była już o tej porze zajęta). Po powrocie ze śniadania na plaże moje ręczniki zniknęły a leżak był zajęty. Przedstawiciel Marvel hotel nie potrafił wytłumaczyć sytuacji. W kolejnym dniu przyszedłem późno (ok.9:30) i poprosiłem przedstawiciela Marvel o znalezienie leżaka - bezceremonialnie zabrał ręczniki z pierwszego z brzegu leżaka i powiedział "zapraszam". Potem przyszła 4 osobowa rodzina i zaczęła awanturę. W kolejnych dniach nie korzystałem już z plaży Marvela ( wszystko zajęte a położenie ręcznika wiązało się z jego utratą). Sam hotel zaniedbany, jedzenie beznadziejne ale to podobno w Bułgarii standard. W każdym razie to dobra wiadomość bo z pewnością nie przytyjesz. W miejscach ogólnodostępnych ( lobby, restauracje) klimatyzacja nie puszczona ( w restauracji a bardziej "na stołówce" śmierdzi - brak wentylacji). All - szkoda że nie ma opcji HB gdyż pobieranie czegokolwiek w ramach All to upokorzenie ( stanie w kolejce po 150 ml piwa w małym plastikowym kubeczku.) W lobby można kupić niezłe piwo za ok. 4 zł więc nie ma sensu stać I korzystać z ALL ( TYLKO PO CO TA OBOWIĄZKOWA OPCJA!). Sam Słoneczny Brzeg może być atrakcyjny ale poza sezonem - w sezonie to zatłoczone plaże, zarośnięte glonami morze , tłok w dzień , brak możliwości przemieszczanie się ( uwaga - taxi bardzo drogie). W nocy królują kluby go go, agencje, pseudo Kasyna. Wszystko wygląda jak u nas w latach 90-tych kiedy "rządziła mafia" i tam też teraz tak jest. Więc jeśli miałbym komuś polecić Bułgarie to tylko poza głównymi ośrodkami typu Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski.

Dziękujemy, bjk2004
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

Największą zaletą hotelu jest lokalizacja oraz niezłe jedzenie. Bliska odległość od ładnej, piaszczystej plaży (czystość morza to zupełnie inny temat ale hotel nie ma na to wpływu).
Sam hotel na początku robi niezłe wrażenie, niestety w naszym przypadku czar prysł w momencie wejścia do pokoju, którego jedyna zaletą był metraż (ok 60-70m2). W pokoju typu studio (w naszym przypadku zarezerwowany dla 3 osób dorosłych i 1 dużego dziecka) znajdowało się 1 duże łóżko + jedna rozkładana kanapa bardzo kiepskiej jakości, która powinna stanowić co najwyżej dostawkę w najtańszym pokoju dwuosobowym a nie łózko dla dwóch osób, w pokoju gdzie płacimy za 4 pełne miejsca. Standard pokoju raczej na poziomie 2 max 3 słabych gwiazdek.
Wybór oraz jakość jedzenia całkiem ok, spory wybór mięs, makaronów, warzyw, serów, deserów, codziennie dania rybne. Zarówno dorośli jak i dzieci na pewno znajdą coś dla siebie. Napoje niestety zdecydowanie gorszej jakości.
Bar hotelowy to wytwórnia plastiku na ogromną skale. O ile zrozumiałe jest podawanie drinków w plastiku przy basenie o tyle dziwi taki zwyczaj w barze przy restauracji. Drinka w szklance można było dostać tylko po godz. 18 i zazwyczaj po wymuszonym przez barmana napiwku.
Dodatkowe plusy: lokalizacja, blisko hotelu przystanek autobusowy który za 1,3 lewa co 12 minut kursuje do Nessebaru, promenada, ładna plaża, niezły basen
Minusy: Brudne sztućce, często brak sztućców, talerzy, kubków, rzadka wymiana ręczników, basen oraz leżaki na plaży dostępne tylko do godz. 18, rezerwacja bezpłatnych leżaków na plaży i przy basenie od samego rana (ale to już chyba standard w każdym hotelu).

Wskazówka dotycząca pokoi: Nie polecam pokoi typu studio, W pokoju dostępne 1 duże łóżko + 1 dostawka dla dwóch dorosłych osób
Dziękujemy, kasia s
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019

Własnie wróciłem z Marvela po 2 tygodniowym pobycie z bardzo mieszanymi uczuciami,być może spowodowane to było poprzednimi wakacjami w innych miejscach i hotelach wiec zaczne od tego że 4 gwiazdki są bardzo naciągane i jest to raczej 3 gwiazdkowy obiekt.Zaczne od plusów gdyż ich jest mniej-pokój-jeżeli powyżej 7 pietra i z widokiem na morze jest naprawde fajny widok,bardzo dobre drinki,duży basen,i bardzo czyste otoczenie basenu,jedzenie dobre...minusy-pierwsze zaskoczenie to mega słaba organizacja,ogromne puste płatne lobby,miejsce na rozrywke jest też częscia stołówki i np.przy kolacji czesc osób jeszcze je a czesc już oddaje sie wieczornej rozrywce i robi sie mega ciasno,niezrozumiałe dla mnie działanie-wyłączanie automatów z kawa i herbatą na obiady i kolacje w stołówce powoduje że po te napoje do posiłku trzeba stanąc w tej samej kolejce gdzie inni goście zamawiaja drinki-nie jestem w stanie tego zrozumieć,jezeli ktoś jest wrażliwy na punkcie sp[rzatanie pokojów będzie w szoku-poza wymiana reczników i ułożeniem poscieli niewiele sie dzieje,w sezonie ciezko o leżaki przy basenie ,nad morzem lepiej ulokować sie na piasku bo na lezak trzeba isc przed śniadaniem,dziwna polityka hotelu-zabiaraja opaski all inclusive i koniec z korzystania nawet jezeli przyjechało sie pozno w nocy i straciło pierwszy dzien ostatniego przysługuje tylko śniadanie-gdzie prawie wszedzie przysługuje obiad i możliwosc korzystania do wyjazdu-na szczescie wyjezdzalismy po południu,stołówka wwystrój jak za PRL i problemy ze znalezieniem wolnego miejsca,czesto brakuje sztućców i kubków na napoje,umiejscowienie basenu troszke niefortunne od ok godz 16 połowa basenu jest w cieniu przez co woda wydaje sie chłodna,urlop uważam za udany ale to był ostatni w tak dużym hotelu

Wskazówka dotycząca pokoi: wybierajcie pokoje od 7 piętra z widokiem na morze
Dziękujemy, pawelmazowsze
Zrecenzowano: 24 września 2018

Gorąco polecam Hotel Marvel. Obsługa miła, pokoje czyste, sprzątane codziennie. Jedzenie bardzo dobre, duży wybór. Napoje bezalkoholowe i alkoholowe dostępne między 11-23. Nie było problemów z leżakami przy basenie, dodatkowo hotel oferuje leżaki na plaży. Wracając z hotelu na lotnisko, wiele osób z pobliskich hoteli było niezadowolonych z warunków tam panujących, więc myślę że Hotel Marvel jest doskonałym miejscem na wakacje w Słonecznym Brzegu.

Termin pobytu: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Explorer469522
Zrecenzowano: 23 września 2018 z urządzeń przenośnych

Wraz z narzeczoną spędziliśmy 7 dni w hotelu Marvel w formie all inclusive. Pokój czysty i przestronny, klimatyzacja w cenie, codziennie sprzatany. Jedzenie bardzo dobre, duży wybór, urozmaicone. Bar godny polecenia, napoje alkoholowe dobre i na życzenie nieco mocniejsze. Basen czysty z opieką ratownika. Obsługa miła i uśmiechnięta. Można się przyczepić do czystości talerzy/sztućcy oraz do wieczornych animacji, które nie były zbyt ciekawe. Ocena ogólna 3,5/5. Godny polecenia rodzinie i znajomym.

Termin pobytu: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, qulter22