Zrecenzowano: 4 września 2019

Hotel położony jest przy samych wydmach na granicy z Nesebarem w ładnym ogrodzie nad zadbanym basenem . Ulica przy hotelu również się kończy więc ruch nie jest duży. Byłoby w pełni sielsko gdyby nie bar viv a vis z karaoke które zaczyna się o 22-giej a kończy kiedy ostatni klient zedrze gardło. Hotel jest ładnie wyremontowany i bardzo czysty. Restauracja oferuje bardzo dobre, obfite i urozmaicone posiłki . Dania donoszone są sukcesywnie więc nawet ostatni gość zje pełnowartościowy pełny posiłek. Wielkim atutem jest to, że napoje serwowane w samej restauracji- kawa, herbaty, sorbety, soki , napoje z maszyny, woda są darmowe dla wszystkich gości przy każdym posiłku . Przy HB/HP nie dopłaca się do napojów. Płatne dla HB/HP są tylko te z baru przy recepcji. ( Rezydent Neckermanna nie miał o tym pojęcia!) Brakuje tylko dobrej czarnej herbaty. Miłe jest również to, że owoce oraz ciasto można wynieść z restauracji do pokoju lub na leżak przy basenie w dowolnej ilości. A jeżeli chodzi o owoce to wybór jest duży.
Pokoje nie są duże ale wyposażone dostatecznie. Łóżka wygodne , łazienka sprawna - ręczni wymieniane co 3 dni oraz na życzenie. Mój pokój 365 i łazienka były zawsze pięknie posprzątane natomiast znajomi stale narzekali na niedbalstwo ale mieli inna pokojową. Windy są już 4 i są sprawne choć przy otwieraniu drzwi trzeba ćwiczyć cierpliwość. Obsługa wszędzie bardzo miła, pomocna, uczynna. Animacje zarówno dla dzieci jak i dorosłych słabiutkie- program kropka w kropkę taki sam jak na Kefalonii oferował Grecos tylko, że tam poziom wykonania był bardzo wysoki. Mocnym punktem animacji były występy zaproszonych artystów- tancerzy, magika bo ich poziom był bardzo dobry. Ogólnie hotel działa na najwyższym poziomie trzeciej gwiazdki. Serdecznie polecam.

Wskazówka dotycząca pokoi: Od strony basenu mimo gwaru w barze hotelu.
Dziękujemy, Irena K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: hotel_responsible, Guest Relations Manager, Zefir HotelOdpowiedź udzielona 6 września 2019

Dear Irena K,

Let us thank you for choosing Zefir Beach Hotel for your holiday.

The entire team wants to thank you for your kind words and your appreciation for our hard work.

Great that we could convince you of the cleanliness of our hotel.

All the pleasure was shared with the entire team and we hope to see you again in the future.

Best personal regards

Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

W hotelu byłam w sierpniu 2019. Hotel przeszedł co prawda remont części wspólnych (lobby, recepcja, restauracja), jednak ogólnie jest w stanie mocnego zużycia.

Na PLUS:
- lokalizacja - przy wydmie i wystarczy przejść drewnianą kładką na piękną plażę(sama kładka w kiepskim stanie jednak nie jest w gestii hotelu), 2 ładne baseny i teren zielony (choć nie jest szczególnie zagospodarowany)
- dogodna komunikacja, w okolicy sklepiki, przystanki autobusowe miejskie i dalekobieżne, wypożyczalnia rowerów, a także mini pociąg.
- obsługa szybko usuwała awarie w pokojach (w ciągu pobytu mieliśmy 3, w tym 2 pierwszego dnia - zepsuty zamek w drzwiach i zatkany włosami odpływ w prysznicu ... ostatniego dnia rezklekotany prysznic całkowicie się rozsypał i musieli wymienić wąż wraz z końcówką).

Na MINUS:
- monotonne jedzenie - wybór jest, jednak ogólnie jedzenie jest powtarzalne i nijakie w smaku - w barze sałatkowym można coś jednak dla siebie znaleźć, choć nie ma co liczyć, że codziennie będą nas czymś nowym zaskakiwać.
- pokoje - być może mają jakieś pokoje po remoncie, ale standardowy pokój, w którym byłam zakwaterowana (z widokiem na basen) jest dość mały i wymaga remontu - beżowe zaplamione wykładziny. Standard sprzątania niski (jak dla mnie żaden), bo naszego pokoju przez cały pobyt nikt nawet nie odkurzył - na balkon obsługa nawet nie zagląda, bo gdyby to robili zabrali by z niego pozostawione w popielniczce śmieci.
- łazienka w pokoju to odrębny temat - fatalne warunki i chyba nie było żadnego remontu od wybudowania hotelu - wypłytkowany brodzik z zagrzybionymi fugami, stara armatura i praktycznie przez cały pobyt łazienka niespecjalnie sprzątana (wg. mnie wcale). Jedynie wymieniano ręczniki
- ręczniki - swoje już przeszły, więc trafić na obstrzępione i z dziurami, to żadna trudność.
- restauracja - wieczny problem z brakiem kubków, misek, talerzy. Sporo kubków obitych i właściwie do wyrzucenia.

Wskazówka dotycząca pokoi: BARDZO MAŁA WINDA nie polecam osobom niepełnosprawnym.
Dziękujemy, Dobromila F
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: hotel_responsible, Guest Relations Manager, Zefir HotelOdpowiedź udzielona 2 września 2019

Dear Dobromila ,

Thank you for taking the time to comment and share your experience.

All comments are seriously taken into consideration and we would like to assure you that your comments will be passed on to the management team for consideration.

As an international hotel we are welcoming guest from all around the world and it is true that it's not easy to satisfy the tastes of all these nationalities.

Nevertheless, we hope to restore your faith one day in the future.

Zrecenzowano: 27 kwietnia 2019

Skromny hotel, z zewnątrz wygląda niepozornie, ale kryje bardzo ciekawe wnętrze. Pojechaliśmy we wrześniu, już po sezonie i najprawdopodobniej dlatego niewiele się tam działo. Bardzo, bardzo! fajny hol z recepcją - byłem zachwycony - pięknie urządzony - widać, że niedawno wyremontowany - dużo czasu w sumie tam spędziliśmy. Pokoje przeciętne, ale wystarczające. Blisko ładnej, piaszczystej plaży. Cała nasza czwórka była bardzo zadowolona - mili ludzie, bardzo dobre jedzenie, niczego nie brakowało - i co ważne - czyste miejsce. Czuliśmy się tam rewelacyjnie! Polecam!

Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, blazejkolumb
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: hotel_responsible, Leiter Gästebetreuung, Zefir HotelOdpowiedź udzielona 29 kwietnia 2019

Dear blazejkolumb,

we would like to thank you for preferring our hotel and for your time sharing your experience through TripAdvisor!

We are delighted that the hotel as well as the entire team made such a great impression on you and that you loved everything about the hotel, from the bedrooms to the service received and our amazing restaurants.
Our first goal is the guest’s happiness and we are happy to satisfy all your expectations.

We hereby would like to thank you for your positive review and your kind words. We are truly delighted to read that you remained satisfied with our hotel and that you had a lovely stay here in Zefir Beach Hotel.

Hoping to welcome you again for a future holiday in SunnyBeach.

Best personal regards from SunnyBeach

Zrecenzowano: 6 listopada 2018

Holet wygląda niepozornie, ale jakość jedzenia ponad 3*, wyremontowane korytarze i części wspólne są na bardzo dobrym designerskim poziomie. Trochę na uboczu, ale może to i lepiej. Blisko do Nessebar, do autobnusu i do plaży. Jeszcze raz wrócę do najważniejszego ! Jedzenie lepsze niż w bułgarskich hotelach 5* Obsługa super (ale to podobnie jak w innych byłgarskich hotelach) POLECAM !

Termin pobytu: październik 2018
Dziękujemy, Michał N
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: hotel_responsible, Guest Relations Manager, Zefir HotelOdpowiedź udzielona 11 listopada 2018

Dear Michał ,

Many thanks for your nice review here on TripAdvisor!
We always encourage our team to connect with our guests on a personal level, in this way we can understand their needs and find the best way to make them feel at home.

Best personal regards

Zrecenzowano: 10 lipca 2018

Było fajnie! Pierwsze recenzja z 2018r, większość wcześniejszych opisów sprawdziła się, dodam nowe szczegóły.
Hotel jest z dawnych czasów, co ma zalety i wady. Wady to małe pokoje, mała winda, prostota i brak bajerów, na początek można się zdenerować biedą, zaraz jednak przechodzi. Zalety to idealna lokalizacja - nie nad samym morzem, ale tuż przy wydmie. Można w klapkach i z ręcznikiem iść nad morze przechodząc po drewnianych podkładach. Z dwóch stron hotelu są wydmy, jest więc miejsce na spory trawnik do gry w piłkę nożną (animacje) lub na przestawienie leżaka i wylegiwanie się w spokoju. Jest też piaszczyste boisko do siatkówki. Z kolejnej strony jest hotel Kotva, ostatni strona to ulica. Za ulicą zaczynają się kolejne, 'nowoczesne" hotele które stoją ścianę w ścianę, a baseny często są przy ulicy. Zefir jest na końcu ulicy więc hałas jest do zniesienia, czasami przyjedzie autobus, przejedzie śmieciarka i kilka samochodów.
Spod hotelu jedzie ciuchcia do głównego deptaka Słonecznego Brzegu - jak w Sopocie, po drodze setki hoteli i restauracji. Kto lubi życie wieczorne lepiej poszukać innej lokalizacji. Druga ciuchcia odjeżdża kawałek dalej i jedzie do Nesebaru. Po drodze jest wesołe miasteczko, w stylu lat 90tych.
Od wyjścia z hotelu zaczynają się stragany z wszelkimi dobrami do zakupienia - jak we Władysławowie, ciągną się bez końca. Można przejechać się kucykiem, włożyć nogi do akwarium z rybkami i zaznać peelingu lub kupić dziergane na bieżąco przez bułgarskie babcie chusty lub ubrania. Zawsze czeka na chętnych powóz z 2 koniami:)
Kawałek od hotelu jest sklep w stylu Biedronki/Lidla o nazwie T market. W internecie można sprawdzić na bieżąco gazetki, ceny jak w Polsce.
Polecam wyjścia na plaże, a potem w prawo brzegiem w kierunku Nesebaru. Pół godzinki spaceru deptakiem i jesteśmy w zabytkowym mieście
W hotelu obsługa na dobrym poziomie, ledwie zjadłem posiłek i talerz zabrany przez miłą i uśmiechniętą obsługę. Jedzenia dużo, obiady zmienne (2 razy była ryba), śniadanie i kolacja to samo cały czas ale wybór jest duży. Między posiłkami zabójczo pyszne donuty z polewami, ciasto, lody, pizze, makarony, frytki. Posiłki kończą się o 21 godzinie. W 2 barach bułgarskie napoje alkoholowe: rakija, wódka, brandy, 2 rumy, ouzo, dżin, wina, piwo oraz likiery. Do tego cola, tonic, sprite, nektary pomarańczowy, jabłkowy i wiśniowy. Pracownicy hotelu zawsze uśmiechnięci i pomocni. Można w miarę porozumieć się w języku polskim.
Leżaki przy basenie w części zarezerwowane ręcznikami, ale zawsze znalazły się wolne i nie było problemu ze znalezieniem miejsca. Tak samo w basenie: w brodziku kilka dzieciaków, w dużym kilkanaście osób. Można pływać, skakać lub korzystać z bąbelków jacuzzi. Uwaga na ptaki pożerające pizze. Chwila nieuwagi i ptaszysko zlatuje z dachu, łapie w dziób pizze z talerze i leci dalej...
W całym hotelu jest internet wi-fi, działał różnie, najlepiej przy recepcji. W pokojach raz był, raz nie. Zdjęcia do Google przesyłały się bez problemów.
W każdym pokoju jest klimatyzacja płatna oddzielnie. Hall jest chłodzony w upalne dni. Na dole 3 duże telewizory, w każdym pokoju LCD TV z ok. 30 kanałami.
W trakcie naszego pobytu było 140 naszych rodaków, którzy przyjechali autokarami z południa Polski, dzieci miały się z kim bawić w chowanego po całym hotelu. Problem był przy barze, każdy zamawiał po 8 wódek i przelewał do jednego kubeczka...
Pokoje sprzątane codziennie, żona zostawiła pieniądze jako napiwek ale zostały wzięte. Jedyny problem z pokojami to pojedyncze gniazdko, wskazane zabranie rozdzielaczy do ładowania telefonów i tabletów.
Bułgaria jest sporo za nami, można poczuć się młodo, jak w Kołobrzegu za dawnych czasów. Każdy jest jednak uśmiechnięty, nie widać cwaniactwa, jest czysto. Ulice i chodniki jeszcze do poprawy, ale nie jest źle. Polecam do odpoczywania i plażowania. Przed wyjazdem warto zobaczyć hotel i okolice na youtube i w google maps.

Wskazówka dotycząca pokoi: Hałas zabawy z obu stron hotelu.
Termin pobytu: lipiec 2018
3  Dziękujemy, Radek G
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: hotel_responsible, Guest Relations Manager, Zefir HotelOdpowiedź udzielona 11 lipca 2018

Dear Radek G,

Let us express our sincere thanks and appreciation for your kind words and to be given the opportunity to extend our hospitality.
We appreciate your kind words about the quality drinks, stunning location and the cleanliness of our hotel.
Moreover, it is a delight to know that you were especially satisfied with our staff’s work and service, as we always do our utmost to accommodate our guest’s needs.
Everything we do is aimed at providing you with an excellent hotel experience and your feedback is extremely important.
It's always a pleasure to welcome you in our little paradise in Sunny Beach and we can't wait to welcome you here soon again.

Best personal regards from Sunny Beach