Zrecenzowano: 9 września 2019 z urządzeń przenośnych

Sympatyczna pomocna obsługa. Pokoje czyste. Szerokie korytarze. Basen niewielkich rozmiarów. Ale woda czysta i ciepła. Miałam tylko śniadania -były dla mnie wystarczające. Spacerkiem można było iść do Neseberu.

Dziękujemy, Magdalena W
Zrecenzowano: 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Byłem w tym hotelu na tydzień i mogę go polecić. Na plus jest na pewno to, że pokoje są przestronne, z klimatyzacją i balkonem, sprzątane codziennie. Lokalizacja jest bardzo dobra dla osób które lubią spokój, bo znajduje się na granicy Słonecznego Brzegu i Nessebaru, dzięki czemu nie ma takich tłumów, zarówno na ulicy, jak i na plaży jest trochę więcej luzu. Blisko jest również do zabytkowej części Nessebaru oraz do części mieszkalnej z tańszym restauracjami. Dodatkowym atutem jest to że przystanek autobusowy znajduje się tuż obok hotelu i wszędzie można dojechać jeśli się chce coś więcej zobaczyć. Plaża super, piaszczysta, tylko w dużej części zajęta przez płatne leżaki (koło 70zl za dwa leżaki i parasol). Personel miły, tylko trochę kuleje angielski. Na minus śniadanie, monotonne i przeciętne w smaku, woda w basenie zimna i darmowe WiFi jest jedynie w okolicach recepcji i jest dosyć słabej jakości. Dodatkowo jest zakaz wnoszenia własnego jedzenia do hotelu pod groźbą kary 50 euro. Jednak ze względu na niską cenę nie oczekiwałem cudów i jestem zadowolony.

Dziękujemy, xMari339
Zrecenzowano: 3 września 2019

Byłam w tym hotelu z mężem 11 dni. Na wstępie polecam wersję z samymi śniadaniami. Obiadokolacja kiepska , śniadania - może nie jakieś różnorodne ale można zjeść... Kolacja raz w tygodniu była taka że się najedliśmy (wtorek) dodatkowo nie ma napoi do kolacji! To akurat duży minus. Cena hotelu nas przyciągała bo ile w tym hotelu się przebywa? Z tym że tak na obiad około 60 zł trzeba dziennie liczyć na dwie osoby więc jak tak zliczyć wszystko to wcale tak tanio wyjazd nie wypada. Lokalizacja jest dobra, blisko do Nessebar a dla nas to duży plus bo kochamy to miasteczko. Blisko sklepy - bez problemu można wnosić wszystko do pokoju ( nie można wynosić jedzenia że stołówki do pokoju ) ale to nie problem . Pokoje częste , dziennie sprzątane, ręczniki wymienialiśmy co dwa dni ( zostawialiśmy na podłodze w łazience ) plaża spacerkiem 5 min od hotelu - przyjemna droga. Basen mały także jak komuś na basenie zależy to lipa trochę. Bar przy basenie płatny i trochę drogi. Ale chyba nie wrociłabym do tego hotelu.

Dziękujemy, Dżesika M
Zrecenzowano: 2 września 2019

Długość pobytu: od niedzieli do niedzieli
Hotel: czysty, ma kilka pięter, windy, restaurację, bar z drinkami, mały basen, przechowalnię bagażu itp., przeszedł już swoje lata świetności i wymaga remontu/odświeżenia
Pokój: była klimatyzacja, mała lodówka, nasz balkon na 1 piętrze od strony plaży był nad tarasem restauracji, było widać wszystkie sklepiki itp., wieczorami słychać było muzykę, przed 23 już cichła
Lokalizacja:
- Plaża: 10 minut spacerkiem, są strefy bezpłatne (free zone) i płatne z leżakami i parasolami
- Sklepy: pod hotelem mnóstwo wszystkiego, stoiska z duperelami od 1 lv, bąbel waflami itp.
- Budki z lodami -trzeba patrzeć na cenę ponieważ nie jest podana za gałkę tylko, np. 1,69lv/100 gr a gałki baardzo duże, nam 5 lv (ok. 12zł) nie starczyło za 2 lody
- Masaż przez Gara Rufa (rybki Dr. Fish)- 10 lv/os/20min., 15lv/2os/20 minut - polecam, ciekawe doświadczenie
- Stoiska z pizza- 2,5-3lv za kawałek
- Markety: pod hotelem są dwa całodobowe (ceny trochę wyższe niż normalnie, najtańsza woda 1,5litra za 1 lv). Niedaleko przy dużym rondzie znajduje się tani T-Market (a'la Biedronka)
- Komunikacja- pod hotelem jest postój kolejki wagonikowej jadącej od Nessebaru do końca Słonecznego Brzegu (?). Cena Ness to 3 lv za osobę.
Obok hotelu (przy głownej ulicy) są przystanki autobusowe- autobusy jeżdżą często i są trochę tłoczne ale najtańsze. Cena do Old Ness to 1,3 lv za osobę, czyli ponad połowę taniej niż kolejką.
Pod hotelem jest też postój dorożek konnych- prawdopodobnie najdroższy środek transportu
Obsługa: mówi głownie po rosyjsku/bułgarsku, trochę po angielsku i łamaną polszczyzną, ale ogólnie zawsze można było się dogadać
- panie sprzątające: bardzo miłe i przyjazne, codziennie pukają do pokoi pytając czy chcemy sprzątanie, ponadto jest do dyspozycji wywieszka na klamkę "please, clean the room/ please, do not disturb" czyli "poproszę o sprzątanie/ nie przeszkadzać (bez sprzątania i pukania)"
- kelnerzy w restauracji: w ekspresowym tempie na bieżąco zabierają ze stolików brudne talerze oraz dokładają do bufetu produkty
- panowie konserwatorzy: "do dogadania się po polsku/angielsku", po zgłoszeniu przepalonej żarówki w łazience w ciągu pół godziny mieliśmy już wymienioną
Jedzenie:
- Śniadanie (8:30-10:00) po kilku dniach robi się monotonne. Bufet: parówki z wody, smażone, jajka gotowane, omlety, jajecznice, wątróbka, kiełbaski wieprzowe, różne rodzaje serów i szynek, dżem, miód, chleb w jajku, płatki z mlekiem pomidory, ogórki, talerz owoców, można sobie zrobić chleb w tosterze. Napoje: automat z sokiem pomarańczowym i winogronowym (?), automat z kawa/ kawa z mlekiem/ latte/ cappuccino/ cacao/ gorącą wodą. Pieczywo: tosty białe/ciemne, bułki, nadziewane rogaliki itp.
Obiad: 12:30-14:00, kilka rodzajów mięs (bardzo miękkie), ryże, ziemniaki, surówki, budynie, ciasta, owoce. Tu już nie ma dostępnych automatów z kawami/ sokami tylko trzeba iść do pana przy barze gdzie mamy do wyboru oba soki, piwo, wino białe/czerwone w cenie! (ale po jednej szklance na osobę), jest możliwość dokupienia innych napoi z lodówki
Kolacje: do 20:00, też na ciepło, w ciągu tygodnia były 2 razy lody w wafelkach do samodzielnego nakładania, taka sama zasada z napojami jak przy obiedzie
- Internet darmowy w recepcji i w lobby, w pokojach nie ma, jest możliwość dokupienia
* Codziennie od 14 jest w hotelu Pani rezydent z Tui w razie pytań czy rezerwacji wycieczek. Wszelkie usterki najlepiej zgłaszać do niej- wtedy jest natychmiastowa reakcja ze strony hotelu!
* Co do wnoszenia jedzenia do hotelu to niby nie można a my wnosiliśmy wodę, jedzenie itp. W razie czego najlepiej schować w plecak czy torbę na ramię i nikt się "nie przyczepi"
* Polecam jechać do Old Ness autobusem a wrócić spacerkiem ok. 30 min wzdłuż morza a potem albo plażą (najszybciej) albo chodnikiem (przechodzi się obok T-Marketu wiec można wstąpić).
* Pieniędzy lepiej nie wypłacać ze zwykłych bankomatów i lokali- duże prowizje. Najlepiej w bankach/bankowych bankomatach, np. Fibank jest w centrum Słonecznego Brzegu lub w Ness (my zaszliśmy jak wracaliśmy z Old Ness) albo kantory Crown z koroną w logo (jest pod hotelem).
* Bułgaria słynie z róż (kosmetyki od 2 lv oraz dżemy 5lv za słoik- pycha!) oraz win- polecam rodzimą winiarnię „Messembria” w Old Ness, ul. "Aheloj" 7 - warto jej poszukać, dają do spróbowania kilka kieliszków różnych win za darmo! (my smakowaliśmy białe, czerwone, różane, migdałowe i rakiję). Mają małe (ok. 11lv) i duże butelki (ok. 17-20lv) wina do kupienia. My kupiliśmy 2 duże butelki :D Polecam! Jak nawet nie kupić to spróbować. Nie ma limitu win w bagażu - oby tylko waga się zgadzała.
* Old Ness - w pierwszym muzeum po prawej od przejścia przez mury można kupić łączone bilety do kilku muzeów
* Konieczne do odwiedzenia jest centrum SB, najlepiej jak się już ściemnia, można kolejką lub ok. 20 minut spacerkiem do końca chodnika zaczynającego się spod hotelu od strony głównej drugi lub plażą. To takie mini Las Vegas z mnóstwem klubów, sklepików, barów itp.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Karolina C
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Hotel napewno, jak już pisali wyzej, dla niewymagających. Jego plusy: czysto, jest wszystko, co trzeba dla udanego urlopu (przestronne pokoje, restauracja, mały basen z leżakami); naprawdę dużym atutem jest położenie: do morza 5 minut, w jedną stronę można iść do słonecznego brzegu, ale jest to tandetne małe miasteczko; są tam tylko stragany i nic więcej, natomiast w drugą stronę można iśc do przepięknego miasteczka Nesebar w starożytnym klimacie. Naprawdę warto tam się wybrać i to niejeden raz. Naprzeciwko hotelu jest przystanek, skąd można jechać do Słonecznego albo do Nesebarzu, a również do innych poblizkich miasteczek autobusem.
Jeszcze jeddna wskazówka dla tych, kto trochę kuma po rosyjsku. Wiekszosć gości tam przyjeżdża z TUI, które ofiaruje również różne wycieczki, za które kaze płacić w euro. Jak wyjść z tylnej strony hotelu w stronę morza, będzie tam buda z propzycją wycieczek. Są dokładnie takie, jak ofiaruje TUI a newt jest jeszcze więcej propozycji, prawie 2 razy taniej, ztym tylko, że są z rosyjskojęzycznym gidem. Kiedy zapytalam go, czemu nie zrobią ofertę dla Polaków, powiedział, że w kraju zostały tylko sami tępi ludzie, które nie wszyscy nadają sie do kierowników wycieczek, dlatego nie mogą oswoić język polski :))) Trudno, ale jest jak jest. Na wycieczki naprawdę warto się wybrać. Polecam Magiczną Strandże: historyczny teren w przepięknym parku przyrodniczym w górach z rybnym obiadem w cenie.

Dziękujemy, Елена В