Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Hotel napewno, jak już pisali wyzej, dla niewymagających. Jego plusy: czysto, jest wszystko, co trzeba dla udanego urlopu (przestronne pokoje, restauracja, mały basen z leżakami); naprawdę dużym atutem jest położenie: do morza 5 minut, w jedną stronę można iść do słonecznego brzegu, ale jest to tandetne małe miasteczko; są tam tylko stragany i nic więcej, natomiast w drugą stronę można iśc do przepięknego miasteczka Nesebar w starożytnym klimacie. Naprawdę warto tam się wybrać i to niejeden raz. Naprzeciwko hotelu jest przystanek, skąd można jechać do Słonecznego albo do Nesebarzu, a również do innych poblizkich miasteczek autobusem.
Jeszcze jeddna wskazówka dla tych, kto trochę kuma po rosyjsku. Wiekszosć gości tam przyjeżdża z TUI, które ofiaruje również różne wycieczki, za które kaze płacić w euro. Jak wyjść z tylnej strony hotelu w stronę morza, będzie tam buda z propzycją wycieczek. Są dokładnie takie, jak ofiaruje TUI a newt jest jeszcze więcej propozycji, prawie 2 razy taniej, ztym tylko, że są z rosyjskojęzycznym gidem. Kiedy zapytalam go, czemu nie zrobią ofertę dla Polaków, powiedział, że w kraju zostały tylko sami tępi ludzie, które nie wszyscy nadają sie do kierowników wycieczek, dlatego nie mogą oswoić język polski :))) Trudno, ale jest jak jest. Na wycieczki naprawdę warto się wybrać. Polecam Magiczną Strandże: historyczny teren w przepięknym parku przyrodniczym w górach z rybnym obiadem w cenie.

Dziękujemy, Елена В
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Czytając niektóre recenzje, dochodzę do wniosku, że niektórym ludziom trochę się od dobrobytu w głowach poprzestawiało. Chcąc mieć wakacje "eksklusiw" i drinki z palemkami trzeba, drodzy Państwo, rozejrzeć się za wakacjami za przynajmniej "piątkę" od osoby, a nie, płacąc dosłownie grosze, wymagać Johny'ego Walkera z kranu. Trzeba czasem przymknąć oko na to i owo i cieszyć się wakacjami, pogodą, bliskością morza i innych atrakcji, czy choćby cenami. Malkontenctwo i narzekanie wychodzi z nas wszędzie. "Płacę, to wymagam", tak? "Brak frytek dla dziecka, co skutkowało stołowaniem się w przydrożnym kebabie" (super dieta dla pociech), "brak posiłków wegetariańskich" (zaraz, przecież zawsze były sery, surówki, sałatki, ziemniaki, czy makarony), "monotonne posiłki" (raz jeszcze proszę sprawdzić koszt wycieczki). Po komentarzach widzę też, że nikt do tej pory nie przetłumaczył właściwie ostrzeżenia dotyczącego nie wnoszenia posiłków do basenu (!), a nie do pokoju pod groźbą 50 euro. A tak się wszyscy skarżyli na nieznajomość języków w Bułgarii. Za to jedyna informacja w języku polskim, jaką znalazłem w hotelu dotyczyła nie wynoszenia resztek posiłków poza obręb stołówki. To chyba nie za dobrze o nas świadczy. Jedynie, co naprawdę mogło przeszkadzać w wypoczynku, to natarczywe sprzątaczki o 8.30 rano pojawiające się prawdopodobnie z powodu braku wywieszek "do not disturb" w pokojach, za co odjąłem jedną gwiazdkę. Za to przy hotelu jest bardzo przyjemny basen, gdzie można się zrelaksować, jak komuś znudzi się plaża nieopodal (5 minut spacerkiem od hotelu). Pobliski Nessebar to obowiązkowy punkt pobytu, chociaż gdzieś klimat miasteczka się zatracił pod tonami chińskich gadżetów i milionem turystów. Blisko hotelu są dwa markety i parę kantorów. Do Bułgarii najlepiej wziąć ze sobą euro i wymienić na miejscu, pytając się zawsze wcześniej o kwotę wymiany.

Dziękujemy, Podniew
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019

Hotel bardzo czysty, codzienne sprzątanie pokoi, wymiana ręczników oraz pościeli kilka razy w trakcie 2 tygodniowego pobytu. Pokoje duże z dużymi balkonami. Posiłki też bardzo dobre. Myślę że jak na 3* hotel to na prawdę było w czym wybierać. Mieliśmy opcje śniadania-obiadokolacje. Do kolacji nie było napoi chyba że do zakupienia w barze. Kelnerzy sprzątali ze stolików wręcz w ekspresowym tempie, tak samo były dokładane posiłki gdy czegoś brakło. Na mieście też można dość tanio zjeść, pizza, różne bułki na słono i słodko. Basen mały ale jak dla Nas to nie miało znaczenia bo spędzaliśmy czas na plaży. Plaża czysta , piaseczek, duża. Jedyny minus to bardzo oblegana ponieważ praktycznie zajęta przez płatne leżaki i parasole. Bary na plaży wiec można coś zjeść i napić się w dobrych cenach. Hotel położony blisko plaży 10 min spacerkiem, blisko również do centrum Słonecznego Brzegu jak i Nessebaru. Wakacje bardzo udane, na pewno wrócimy jeszcze do Bułgarii.

Dziękujemy, JustynkaJ3
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019

Po czterech latach znowu zawitaliśmy do Esperanto .Wybór znowu padł na ten hotel ponieważ z poprzedniego pobytu byliśmy bardzo zadowoleni. Co się zmieniło ? Hotel stoi tam gdzie stał czyli lokalizacja jak dla mnie rewelacyjna (nie będę opisywał bo wszystko napisano).Natomiast właściciele powinni pomyśleć już o remoncie bo widać upływ czasu .Niestety najwięcej zmieniło się w wyżywieniu .Mieliśmy opcje HB. O ile śniadania były OK (parówki ,jajka, sery ,pomidory ,ogórki itp.) ,tak kolacje to istna porażka ,mały wybór ,dania bez smaku ,ogólnie wychodziliśmy rozczarowani (pewnie kucharz już nie ten sam). Na szczęście przy hotelu można kupić całkiem niezły kebab ,pizzę za rozsądne pieniądze. Czy polecam ten hotel ? pewnie tak, jednak dla osób mało wymagających i preferujących jedzenie w knajpkach ,których w okolicy jest mnóstwo .

Dziękujemy, Velvetto
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019

Hotel w dobrym miejscu pomiędzy Nesseberem a centrum Słonecznego Brzegu. Autobusy kursują tu co 15 minut za 1,3 lewa. Pokoje w hotelu przestronne i czyste. Blisko plaży. Minusem jest monotonne śniadanie gdzie codziennie podają jajecznicę, parówki i wątróbkę. Kolejnym minusem jest krótki czas serwowania posiłków (kolacja do 20).Ogolnie mięso na obiad dobrze doprawione i upieczone, ale za to sałatki to luzem pokrojone warzywa ( ogórek z pomidorem i cebulą albo kapusta pekińska z marchewką na sucho). Stosunkowo niski koszt wczasów rekompensuje te niedogodności.

Dziękujemy, Piotrek N