Albena
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019

Za każdy dzień parkingu trzeba doliczyć minimum 10 BGN lub więcej w zależności ile bramek się przejedzie. Hotel nie posiada bezpłatnego parkingu!!!! A nie ma tam miejsca gdzie można zaparkować auto bez opłaty, powiem więcej, bez dodatkowej opłaty nie dojedziesz do hotelu!

Pokoje ładne, jedzenie wspaniałe, leżaki w cenie (ale tylko dwa na pokój pomimo że jest wiele pustych leżaków na hotelowej plaży).

Dziękujemy, Asiadob
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: FlamingoG1, Manager, Flamingo Grand Hotel & SpaOdpowiedź udzielona 15 sierpnia 2019

Dear guest, thank you for your feedback! Thank you for being our guest! In Albena we have our own politic about the parking. You pay tax your car to stay on the territory of Albena, because Albena is a privatе teritorry, But you have 30 minutes for free. About the umbrellas and sunbeds you have 1 umbrella and 2 sunbeds for free if you have studio and 2 umbrellas and 4 sunbeds if you have an apartment. That is written and in your contract with the touragent .You are welcome in our hotel again!
Best wishes
Mirena Foteva

Zrecenzowano: 22 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

W tym hotelu spędziliśmy z rodziną fantastyczne 2 tygodnie w połowie czerwca. Byliśmy samochodem. Dużo miejsc parkingowych w okolicy hotelu. Wjazd do Albeny kosztuje 10 Lev za dzień. Opłatę można wnieść w recepcji hotelu lub automatach parkingowych. Wracając do hotelu, położony jest w samym centrum Albeny, duże pokoje z dużym podwójnym łóżkiem, rozkładana sofa, aneksem kuchennym i lodówka. Przestronna łazienka z dwoma umywalkami, wanna i kabina prysznicowa. Dodatkowa oddzielna toaleta. Widok głównie na basen, z wyższych pięter widać kawałek morza. Duża ilość basenów i leżaków wokół nich. Bez problemu można było znaleźć 3 wolne leżaki przy samym basenie nawet ok południa. Do prywatnej plaży ok 300 metrów, 2 leżaki i parasol w cenie. Mieliśmy śniadanie i obiadokolacje. Generalnie to zdecydowanie najmocniejszy punkt hotelu. Jedzenia było mnóstwo i do tego przepyszne i różnorodne dania. Codziennie kuchnia z innego regionu świata. Raz było nawet sushi przygotowywane na bieżąco. Hotel posiada bogata ofertę spa ale ponieważ z tego nie korzystałem, nie będę się wypowiadał. Na pewno jak będziemy planować wakacje w Bułgarii, to będzie hotel pierwszego wyboru.

1  Dziękujemy, _ukaszd240
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: FlamingoG1, Manager, Flamingo Grand Hotel & SpaOdpowiedź udzielona 25 lipca 2019

Dear Guest, thank you for your feedback! Hotel Flamingo grand is situated in the center of the beautiful resort Albena and offer to its guest perfect service, delicious food and rooms with very beautiful view. I hope that you will come again here and also has an excellent experience.
Best wishes,
Mirena Foteva

Zrecenzowano: 28 czerwca 2018

Od początku: przywitanie 4/5 (sok jabłkowy dla dzieci nie do picia, boy hotelowy za bardzo narzuca się o napiwki), pokoje 4/5 (przestronne, czyste, ale widać że prosi się już powoli o delikatny remont), hotel 4/5 (widać że hotel ma swoje lata, część basenowa i scena wymagają odświeżenia), basen 4/5 (przestronny, dużo leżaków, zimna woda w basenie dla dzieci), wyżywienie 5/5 (wszystko ok, personel trochę zabrany "spod budki z piwem", kto był chyba wie o czym pisze), Sam kurort nie oferuje nic poza piękną plażą i aquaparkiem (25-35lv dorosły i około 50% dziecko do 120cm). Plaża szeroka z dużą ilością leżaków i parasoli (nie rozumiem tylko dlaczego przy zajętych 5% miejsc nie można korzystać z 2 parasoli w ramach jednego pokoju. Przy 4 osobowej rodzinie należą się tylko 2 leżaki-chodzi facet i udaje strażnika z teksasu-według mnie kompletnie nie potrzebne i nie uzasadnione zachowanie), aquapark ciekawy-naprawdę polecam. Jeśli ktoś narzeka na wysokie ceny nad Polskim morzem, niech pojedzie do Albeny. Ceny zachodnio-europejskie,np. paczka dużych cipsów 5,5-6lv, drink przy plaży za 8-10lv (żadna rewelacja) czy jazda na bananie za motorówką 20lv/os za 5min przejazd to trochę przesada jak za PRL-owy kurort. Polecam dla osób z dziećmi i tylko przy opcji wyżywienia co najmniej 2 posiłki bo wydatek dla Rodziny za obiad czy kolację może okazać się nieopłacalny.

Termin pobytu: czerwiec 2018
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, bmazany
Zrecenzowano: 1 września 2017

biliśmy pod wrażeniem standardu usług, uprzejmość personelu, organizacji podróży, jakość Hotelu, jakość jedzenia, jak najbardziej polecamy tego Hotelu, plaża super jak i organizacja nad plażą, dostępny sklep i animacji, rowery elektryczny, czystość pokojów, wszystko super

Termin pobytu: sierpień 2017
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
1  Dziękujemy, kuehnertm
Zrecenzowano: 24 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Hotel nie jest nowy ,ale utrzymany w dobrym stanie.Pokój rodzinny duży z osobnym wc,dwoma dużymi łóżkami ,balkonem z widokiem na morze (z tego co było widać to chyba większość pokoi miała widok na morze ),dwiema lodówkami ( jedna z hotelowym mini barem - płatnym ,ale ceny są w miarę rozsądne czyli za małą wodę musimy zapłacić 2.5 lv)aneksem kuchennym w pełni wyposażonym tzn. czajnik,płyta grzewcza,naczynia,szklanki,herbata w saszetce dwie sztuki na przywitanie itd.W łazience komplet szczotek do zębów plus mini pasty dla wszystkich ,mini szampony,balsamy i żele do ciała uzupełniane codziennie.Pokoje codziennie sprzątane ,codzienna wymiana ręczników .Mamy tez dwa szlafroki plus jednorazowe kapcie dla wszystkich.W pokoju jest tez tv z jednym kanałem w języku polskim - tv Polonia .Na terenie hotelu bezpłatne wi-fi dobrze działające chociaż jednego dnia gdzie w hotelu zrobiła się bardzo duża ilość gości niestety nie dało rady.Baseny czyste i dostosowane raczej do najmłodszych bo w najgłębszym miejscu miały 155 cm głębokości ,fajny wodny plac zabaw ,grzybek.Jest jeden bardzo duży basen plus 5 mniejszych.Najlepsze miejsca na basenie są zawsze rezerwowane we wczesnych godzinach przez rodziny z maluchami ,które już nie mogą spać od 7.00,nie mniej jednak zawsze znajdzie się jakieś wolne miejsce niekoniecznie jednak z parasolem.Do ładnej plaży jest jakieś 300 m od hotelu.Plaża piaszczysta ,na miejscu dwa leżaki i jeden parasol gratis dla gości hotelu.Są też fajne wielkie łóżka z baldachimem do wynajęcia na cały dzień za 20 lv -polecam.Na plaży sporty wodne czyli skutery,rowery wodne 20 lv za godzinę ,windsurfing ,parasailing w cenie 120 lv za dwie osoby.W hotelu wyżywienie w formie śniadań od godz 7.30 oraz obiadokolacji od godz.18.00.Nie było nigdy sytuacji że nie było wolnych miejsc,ale na kolacje akurat my chodziliśmy po godz.20.00 .Bardzo duży wybór dań ,jedzenie bardzo dobre każdy tu coś dla siebie znajdzie np na śniadania codziennie były naleśniki i gofry świeżo przygotowywane ,jajecznica,omlety z dodatkami przez nas wybranymi ,jogurty z ziarnami ,koktajle ,świeże owoce,pyszne desery .Na obiady ryby,mięsa np. tureckie kotleciki ,mielone ,schabowy raz się trafił wybór jest na prawdę ogromny a wszystko jest dobrze i smacznie przygotowane.Wyżywienie w tym hotelu to jego atut.Przy basenach znajduje się snack bar w którym możemy się posilić w porze obiadowej .Frytki,burgery,kotlety ,sałatki i pizza z pieca na prawdę smaczna to wszystko też w rozsądnych cenach bo za obiad dla 4 osobowej rodziny zapłacimy z napojami około 60 lv .Ceny wszędzie w bułgarskich lv,a na miejscu nie ma problemu z wymianą euro,takiej wymiany możemy również dokonać w hotelu.W hotelu codziennie animacje przy basenach ale nigdy ich nie było w języku polskim.W hotelu jest też mini market ,fryzjer ,spa ,płatna siłownia 8 lv od osoby , jest też mini kącik z grami elektronicznymi - płatne,jak i również kącik dla dzieci.Miejscowość jest nieduża więc też i atrakcji nie ma wiele.Od hotelu do miejscowego aquaparku (wstęp od 28 lv do 35 lv w zależności od godzin)dzieli nas około 600 m,mamy też tutaj kilka mini wesołych miasteczek w których życie tętni wieczorami,po mieście jeździ tez kolejka do tego stragany z pamiątkami i kilka restauracji w tym Meksykańska .Hotel przeznaczony według mnie dla rodzin z dziećmi jak i tez sama miejscowość.Ci co szukają zabawy powinni kierować się na wypoczynek do miejscowości Złote Piaski .Z Albeny do Bałcziku mamy około 17 km a do Varny około 29 km.Niedaleko hotelu jest dworzec autobusowy z którego odjeżdżają regularnie pojazdy.Możemy też tam udać się Taxi ,korporacje jeżdżą za około 0.80 lv za km plus trzaśnięcie drzwiami 1.20 lv , na miejscu są też Taxi tylko dla turystów czyli wiozą nas tam gdzie chcemy , czekają na nas np około 5 godzin i wracają .Tutaj koszt to przykładowo Bałczik 60 lv,Varna 80 lv,Nessebar 200 lv ale trzeba pamiętać żeby cenę za kurs zawsze ustalić przed wyjazdem.W hotelu przeważają goście z Niemiec,Rosji ,Bułgarii,Skandynawii ,Rumunii i Polski.Atmosfera w hotelu rodzinna.Ogólnie polecam na tydzień dla rodzin z dziećmi.

Termin pobytu: sierpień 2017
2  Dziękujemy, magdwojt