“Jeden z najlepszych parków rozrywki”
Europa-Park — recenzja

Europa-Park
Nr 1 wśród 6 atrakcji (Rust)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: Ponad 3 godziny
Przydatne informacje: Zajęcia dla małych dzieci, Zajęcia dla młodzieży
Zrecenzowano 1 października 2014

Kocham parki rozrywki, mam za sobą odwiedziny m.in. w Mirabilandii, Gardalandzie, Movieland, a także zdecydowanie gorszych Energylandii, czy Guliverlandii (piszę o tym, żeby pokazać, że mam porównanie). Myślałam, że nic (na plus) już mnie nie zaskoczy, ale się pomyliłam.
Różnicą podstawową z Gardalandem, czy Mirabilnadią jest to, że rozrywką jest i czekanie w kolejce. Park jest tak zorganizowany, że czeka się zawsze pod dachem (więc żaden deszcz nie jest straszny), a miejsca oczekiwania są fantastycznie zaaranżowane.
Kolejki: tak czeka się, podobnie jak w każdym parku rozrywki. Kolejki nie były jednak (połowa wrześnie, poniedziałek) ekstremalnie długie. Oczywiście zawsze najwięcej czasu zajmuje dotarcie do rollercoasterów, ale nie zajmuje to więcej niż z pół godziny. Nikt nie patrzy na zegarek bo emocje w całym parku są takie, że chwila przerwy jest naprawdę pożądana.
Nie do wszystkich atrakcji są kolejki. Jesli widzicie podany czas oczekiwania minut, to z reguły oznacza, to że wejdziecie "z marszu".
Rollercoastery są fantastyczne, ale i sam park jest pięknie zagospodarowany. Warto skorzystać z jednej z kilku kolejkiej obworzących po parku żeby go obejrzeć. Żeby w pełni skorzystać z parku warto poza rollercoasterami korzystać z wszystkiego co na swej drodze spotkacie.
Największe zaskoczenia:
- kino w części francuskiej (efekty zapachowe!!!!), które wygląda jak relikt przeszłości, a nawet w przypadku bajki ekscytuje;
- w greckiej części Fluch der Kassandra, byłam w części dla dzieci w Gardalandzie w magicznym drzewie, ale tu jest coś ekstra - nie zdradzę, spróbujcie sami.

Atrakcje wodne: latem płaszcze przeciwdeszczowe zbędne, są również suszarki kabinowe po 1 euro, w chłodniejsze dni warto zabrać coś, żeby się nie suszyć.

Jedzenie: dowolna kuchnia jaką wybierzecie, ceny rozsądne

Ceny w hotelach są korzystne, a można z nich bezpośrenio kolejką dotrzeć do parku. Żałuję, że nie skorzystałam, ale następnym razem...

SUPER PARK

Nie obawiajcie się odwiedzin w parku w brzydką pogodę - skorzystacie tak jak i w piękną pogodę.

Jeśli będziecie z dziećmi: Niemcy przestrzegają ograniczeń wzrostu

Informacje w parku (filmy) w języku niemieckim i francuskim, ale bez znajomości języka obcego nie zgubicie się

Plecaki: można mieć ze sobą i albo zabiera się na atrakcje, a tam gdzie absolutnie nie można są przemyślane dobrze systemy pozostawienia bagaży (szafki, które przeznaczone są tylko dla danego wagonika).

9  Dziękujemy, PMilka
  • Więcej języków
Filtrowanie

Zrecenzowano 30 września 2014

Bardzo gorąco polecam Europa park który znajduje się w Rust. Park jest na tyle duży ,że lepiej zaplanować sobie pobyt dwudniowy. Ja byłam już dwa razy a jeszcze nie sprawdziłam wszystkich atrakcji. Trzeba się przygotować na dość długie kolejki do najlepszych atrakcji;/
( ok. 1 godziny na jedna atrakcję) a dodam ,że byłam przed sezonem.
W samym parku dość bogato jest rozwinięte zaplecze gastronomiczne więc nie trzeba się martwić o jedzenie. W parku są również organizowane różnego rodzaju spektakle, teatrzyki oraz ekstremalne skoki do wody- chociaż przyznam szczerze ,że na to nigdy nie było czasu.
Park polecam raczej starszym dzieciom ( 11-12 lat) bo mam wrażenie ,że ja się lepiej bawiłam niż syn :) Byłam już w kilku parkach rozrywki w Europie ale ten szczególnie mi się spodobał i na pewno jeszcze tam wrócę....:)

Dziękujemy, Patka01
Zrecenzowano 27 sierpnia 2014

Gorąco polecam wypad do Europa-Parku. Dobra zabawa gwarantowana jak i porządna dawka adrenaliny. Miejsce odpowiednie dla ludzi w każdym wieku. Zdecydowanie polecam przejażdżkę kolejką Silver Star oraz Blue Fire.

1  Dziękujemy, alekslab
Zrecenzowano 18 sierpnia 2014

Park wybudowany z ogromnym rozmachem i dbałością o szczegóły.
Każdy znajdzie tu dla siebie mnóstwo atrakcji:
- dzieci (2-5 lat): wiele mini karuzel, placów zabaw, minizjeżdżalni, etc
- dzieci (6-12 lat): mniejsze rollercoastery, kolejki, karuzele łańcuchowe, łódki, etc.
- młodzież i dorośli: największe rollercoastery.Wrażenia naprawdę zapierają dech w piersiach.
Osobiście polecam przejażdżkę "Wodanem" oraz ślizg do wody "Atlantis" - mimo, że nienajszybsze i nienajwiększe to jednak chyba najciekawsze.

Wadą się niestety dość długie kolejki do największych atrakcji (45min. do godziny w moim przypadku) - sądząc po ilości przygotowanych "zawijanek" dla ludzi oczekujących w kolejkach, mogło być gorzej. Największe atrakcje najlepiej "zaliczać" tuż przed zamknięciem - kolejki są wtedy relatywnie najmniejsze.

Chcąc spróbować wszystkich atrakcji trzeba poświęcić co najmniej dwa lub trzy dni.
Pierwszego dnia -po 10 godzinach pobytu - dopiero zaczęlismy się "rozkręcać" i odnajdywać kolejne interesujące atrakcje.
Moja rada: zaplanuj pobyt na co najmniej dwa dni. Pierwszego dnia "idź gdzie Cię oczy poniosą" bez zbędnego planowania, dopiero drugiego dnia zaplanuj wizyty w atrakcjach, które przegapiłeś dnia pierwszego.

Wadą (lub zaletą - jak kto woli) jest to, iż rollercoastery są ze sobą "posplatane" i często trudno jest zorientować się do jakiej atrakcji wiedzie dane wejście - czasem też trudno odnaleźć kolejkę do właściwego interesującego nas rollercoastera.

Rezerwacja hoteli:
w okresie wakacyjnym trzeba zrobić rezerwację hotelu z dużym wyprzedzenim (min. 4 tygodnie).
W sierpniu rezerwowałem hotele tydzień przed wyjazdem i w promieniu 30km od Rust był brak wolnych miejsc (pokój rodzinny 4os).

4  Dziękujemy, W_Pawel
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 21 lipca 2014

Wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. W szczycie sezonu kolejki są całkiem spore, ale warto czekać bo przeżycia są niesamowite. Cały obiekt dzieli się na kilka sektorów tematycznych. Nie można się tu nudzić. Są tu zarówno karuzele dla małych dzieci, jak i ekstremalnie szybkie i wysokie kolejki. Jedynym minusem jest brak napisów w języku angielskim lub polskim. Niektóre kolejki są słabo oznakowane i nie wiadomo na co się wsiada lub gdzie się wchodzi.

2  Dziękujemy, llaura522

Europa-Park — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Gutach im Schwarzwald, Badenia-Wirtembergia
Rust, Badenia-Wirtembergia

Kappel-Grafenhausen, Badenia-Wirtembergia
Dinsheim-sur-Bruche, Bas-Rhin

Byłeś(-aś) w Europa-Park? Podziel się wrażeniami!