Zrecenzowano 3 października 2016

Spędziliśmy miłe dwa tygodnie w styczniu. Hotel nie jest nowy , ale w miarę zadbany i da się tam spokojnie mieszkać. Jeśli nie spodziewacie się serwisu na 5* poziomie to będziecie zadowoleni. Jedzenie jest na przyzwoitym poziomie i każdy coś dla siebie znajdzie. Napoje serwują w formie samoobsługowych barków i działa to dobrze. Baseny są czyste a plaża niedaleko. W hotelu działa sprawnie centrum nurkowe i robi bardzo przyjemne nurkowania dla początkujących tzw. intro jak i dla zaawansowanych.

• Data pobytu: styczeń 2016, podróż z ukochaną osobą
1  Dziękujemy, Sapigorski
Zrecenzowano 2 września 2016

Odwiedziłam ten hotel na przełomie listopada i grudnia 2015 r. z biurem podróży Rainbow Tours. Zakwaterowanie przebiegało dość wolno ale nie mogę mieć pretensji gdyż doba hotelowa rozpoczyna się o 14.00 a my przyjechaliśmy ok 10.00
Generalnie hotel bardzo przyjemny. Stosunkowo niewielka ilość pokoi sprawia że nie jest zbyt tłoczno. Pokoje mają różny standard - my byliśmy zakwaterowani w pokoju 144 (osobiści polecam z różnych przyczyn, o których poniżej).
Teren hotelu bardzo zadbany. Pomimo obaw o żabi koncert z sadzawek, było cicho i spokojnie. Dźwięki wieczornych występów nie zakłócały spokoju. W hotelu są 2 baseny – niezbyt duże. Niestety permanentne blokowanie leżaków sprawiało że praktycznie z nich nie korzystałam. Na terenie hotelu działają 2 strefy wifi. Jedna w lobby a druga przy sali konferencyjnej (sala jest przy siłowni).
Dla korzystających z opcji AI udostępniona jest tylko restauracja główna. W niej serwowane są wszystkie posiłki. Wybór nie jest zbyt wielki i jest troszkę monotonny (śniadania) ale nigdy nie chodziliśmy głodni. Bardzo dużo do życzenia pozostawia obsługa restauracji. Uzupełnianie brakujących potraw trwa w nieskończoność. To ma zdecydowanie negatywny wpływ na moją ogólną ocenę hotelu.
Bar dostępny w opcji AI. Wyboru zbyt dużego nie ma ale można samemu sporządzać drinki z dostępnych alkoholi (6 rodzajów), soku (1 rodzaj) i napojów gazowanych (6 rodzajów). W barze jest automat do kawy (czarna i z mlekiem) oraz dzbanki z herbatą i czekoladą.
Plaża. Znów ten sam problem z zajmowaniem leżaków i niekorzystaniem przez gości hotelu. Czasami był spory problem ze znalezieniem choćby jednego wolnego. Generalnie plaża bardzo przyjemna. Woda przejrzysta i jeżeli ktoś umie pływać to polecam wypłynięcie poza boje. Dużo ciekawsze widoki pod wodą. Głębokość za bojami do 3 m. Na plaży nie ma ratownika. Zdecydowanie trzeba mieć buty do wody gdyż nawet w pobliżu brzegu jest sporo jeżowców a dno jest kamieniste i ostre. Ręczniki plażowe są udostępnione przez hotel ale uwaga! tylko raz na cały pobyt. Każda wymiana kosztuje.
Na plaży działa boat house należący do hotelu, który oferuje sporo bezpłatnych atrakcji. Dla osób szukających wycieczek morski polecam korzystanie z usług Vijaya. Ceny bardzo rozsądne – szczególnie w porównaniu z oferowanymi przez naszego tour operatora. Porównanie proste – wyprawa na połów dużej ryby (big fish game). Cena tour operatora 500 EU od osoby, cena w boat house 100 EU od osoby. Pozostałe warunki IDENTYCZNE.
Pokój. Bardzo wygodny. Tak jak już napisałam, mieszkaliśmy w pokoju 144. Ma wiele zalet i tylko jedną wadę – jest na 2 piętrze. A teraz zalety: cisza i spokój bo są tylko 2 pokoje na tym piętrze w tej części budynku. Piękny widok na ogród, sadzawkę a pomiędzy palmami widać ocean. Wygodne łóżka. Bardzo duża szafa z sejfem do którego mieścił się laptop i duży aparat fotograficzny oraz pozostałe drobiazgi. Telewizor – wybór kanałów niewielki (12 kanałów) ale… telewizor ma wejście HDMI, USB i slot na kartę SD. Wieczorna rozrywka we własnym zakresie bezproblemowa. W pokoju jest minibar – my mieliśmy nieodpłatny ale w części pokojów jest za dodatkową opłatą. Przy zameldowaniu minibar jest zamknięty – trzeba zgłosić chęć korzystania i zostawić 2000 rupii depozytu. Pokój ma wifi. Prędkość nie jest porażająca ale do rozmów na skype, korzystania z internetu i emaila oraz czytania wiadomości wystarczająca (połączyć się trzeba z chambre 144).
Na koniec mało pochlebna część recenzji. Doba hotelowa kończy się o 11.00. My wyjeżdżaliśmy z hotelu o 18.45. Poprzedniego dnia dostaliśmy kartkę od managera hotelu, że istnieje możliwość przedłużenia pokoju do czasu wyjazdu za 1500 rupii. Trzeba było następnego dnia po śniadaniu wyrazić taką chęć. Następnego dnia po śniadaniu zeszliśmy do recepcji skąd odprawiono nas z kwitkiem informując że hotel jest pełen i nie ma możliwości przedłużenia pobytu w pokoju. Po sprawdzeniu na serwisach booking.com, hotels.com i agoda.com okazało się że hotel dysponuje wolnymi pokojami. Po dłuższej dyskusji w recepcji – pokój został nam przedłużony tak więc warto sprawdzić i wymusić przedłużenie grożąc wystawieniem negatywnej oceny choćby na tripadvisor.

Dobre rady dla wybierających się na Mauritius:
1. Większość wyspy można zwiedzić samodzielnie. Dość dobrze funkcjonuje komunikacja zbiorowa. Może nie jest to szczyt nowoczesności ale jest tania i bardzo wygodna. Trzeba tylko uważać na godziny powrotu gdyż autobusy kończą pracę ok. 18.00. Mauritius jest przepiękną wyspą, wartą samodzielnej eksploracji!
2. Osoby wyjeżdżające z Polski – kursy wymiany (z dnia 10.12.2015) 1 euro = 34,40 rupii, 1 USD = 32,40 rupii. Zdecydowanie polecam zabranie dolarów bo mają lepszy kurs wymiany! Najlepszy kurs wymiany ma kantor na lotnisku. Poza tym praktycznie w każdym miasteczku/wiosce są kantory Thomas Cook. Również każdy hotel ma kantor.

Wskazówka dotycząca pokojów: Zalety: cisza i spokój (2 pokoje na tym piętrze). Piękny widok na ogród, sadzawkę a pomiędzy palmami widać ocean. Bardzo duża szafa z sejfem
  • Data pobytu: listopad 2015, podróż z rodziną
5  Dziękujemy, Anna G
Zrecenzowano 22 maja 2016

Hotel, podzielony na kilka bloków z pokojami, kilka bungalowów dla większych grup, a wszystko otoczone przepiękną roślinnością. Bardzo klimatyczne miejsce. Pokoje różne, niektóre odnowione. Wszystkie w pełni wyposażone. Minusem jest, że hotel nie zapewnia darmowej wody mineralnej dla gości. Restauracja główna na piętrze, z widokiem na ocean przy niektórych stolikach. Jedzenie dość różnorodne, często przygotowywane "na widoku". Pyszne ryby i owoce. Dostępna również inna restauracja, w której zamawia się dania z karty i wymaga wcześniejszej rezerwacji. W ramach hotelu można skorzystać z 2 basenów, kortów tenisowych, siłowni oraz spa. Oczywiście plaża i wejście do oceanu to dla nas była największa atrakcja, mimo, że wymaga to przejścia przez jezdnię. Na plaży leżaki oraz budka z "wodnymi atrakcjami" (można zamówić łódź ze szklanym dnem, narty wodne, windsurfing i wiele innych). Plaża bajkowa! Zwłaszcza jeśli wyjdzie się poza ta hotelową! Personel miły i uczynny, choć widać różnicę w traktowaniu gości polskich i np niemieckich (Polacy mają opinię skąpych ;)). Bardzo przyjemne wieczorki taneczne, z muzyką na żywo. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego miejsca na podróż poślubną. Hotel, mimo, że "tylko" 3* spełniał wszelkie wymagania, a do tego piękna pogoda i czar Mauritiusa - żyć - nie umierać!

• Data pobytu: listopad 2015, podróż z ukochaną osobą
1  Dziękujemy, malaaga
Zrecenzowano 4 maja 2016

Byliśmy rano o godz. 7, informacja, że pokoje będą dostępne o godz. 14 i oczekiwanie. Pokoje pomimo tego, że były sprzątnięte nie zostały wcześniej udostępnione. Bar z napojami czynny od godz. 11 do 23 i ani minuty wcześniej i dłużej. Bardzo mało stolików w porównaniu do potrzeb. Pokoje ok. chociaż brak miejsca na tarasie do powieszenia mokrego kostiumu czy ręcznika. Menu w restauracji to na ciepło ryba, ryba i jeszcze raz ryba, dla mojego 15 letniego wnuka, zamawiałam np. pizzę, za którą oczywiście płaciłam, brak makaronów z sosem, frytek itp. plaża po drugiej stronie ulicy, mała, z ilością leżaków daleko odbiegającą od potrzeb, do wody trudno było wejść bez butów, duża ilość drobnych kamieni i rafy skutecznie odstraszała przed "moczeniem nóg" Tak sobie..

Wskazówka dotycząca pokojów: Pokoje na piętrze mają balkon, daje to większą intymność i bezpieczeństwo, niż te na dole z wyjściem na trawę,
  • Data pobytu: luty 2016, podróż z rodziną
Dziękujemy, ryldorota
Zrecenzowano 2 kwietnia 2016

Hotel przyzwoity. Pokoje zróżnicowane od tych wyposażonych skromnie po pokoje odnowione, nowoczesne. My byliśmy w pokoju podstawowym. Sam pokój duży, wygodne łóżko, dwie szafki nocne, toaletka z szufladami, stolik, 2 fotele, lodówka. Ponad to czajnik i dwie filiżanki oraz 2 szklani. W lodówce napoje bezalkoholowe oraz cukier. Oprócz tego przestronne szafa z sejfem i stojak na walizki. Łazienka obszerna.Ciekawostką była suszarka zamontowana w szufladzie w pokoju.
Teren hotelu przestronny, dużo roślin, ptaków. Czasem wieczorem trochę dokuczliwy koncert żab.Plaża po drugiej stronie ulicy. Bardzo mała ilość leżaków. Chcąc spędzić czas na plaży konieczna jest wczesna rezerwacja leżaków./ o 9 nie ma szans na wolny leżak/. Basen duży, czysty, systematycznie sprzątany.
Jedzenie bardzo smaczne, duży wybór. Szacunek dla szefa kuchni. Napoje w opcji all dostępne od 11 do 23.
Ogólnie pobyt bardzo udany. Hotel polecam.

Data pobytu: luty 2016
5  Dziękujemy, Malgosia13