Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

Problem jak w wielu egipskich hotelach zaczął się w recepcji przy meldunku.
Recepcjonista dał nam klucze do jakiś niskobudżetowych pokoi na końcu w starej części, chyba zaadoptowanej z pozostałości z innego hotelu. Co ciekawe tych pokoi nie ma na oficjalnej mapce która jest rozdawana klientom przy meldunku.
Awantura w recepcji, spowodowała że otrzymaliśmy inny pokój pokój (za który zapłaciliśmy.) Takie podejście, taka obsługa w takim hotelu jest po prostu nie do zaakceptowania. Pokój był ładny ale praktycznie nie działała klimatyzacja tzn. działała ale nie wytwarzała chłodu, mini barek był pusty. Po czasie - został uzupełniony (woda i cola) Kelnerzy a jest ich sporo błąkają się jak błędne owce. Jak już do Ciebie podejdzie zapomni za chwilę co się zamawiało także czekasz i czekasz ....aż w końcu człowiek sam sobie wszystko weźmie bo szlag go trafia od tego czekania.
Jedzenie - Wszystko jest bardzo dobre, na wysokim poziomie, restauracje czyste ale słaby wybór jedzenia. Jest dużo restauracji ale praktycznie w każdej do samo z wyjątkiem paru dań. Baseny - czyste, aquapark - fajny dla małych dzieci,
Ciekawa rafa z mola. Ogólnie oceniam ten hotel średnio na max 4 gwiazdki. Jednak takie zachowanie w recepcji nie powinno mieć miejsca w hotelu klasy do której pretenduje. Jeżeli ktoś lubi walkę o pokoje na początku pobytu to ma to zapewnione. I standardowe tłumaczenie że hotel jest pełny...Nie potrafią ogarniać rezerwacji robionych pół roku wcześniej! Wiedząc że w Egipcie jest często taka sytuacja biuro podróży wysłało przed przyjazdem na naszą prośbę maila do hotelu z zapytaniem czy wszystko będzie zgodne z rezerwacją. Odpowiedz hotelu była że oczywiście. A na miejscu było jak wyżej napisałem czyli walka w recepcji i cały dzień stracony. Ta sytuacja dotyczyła wielu innych ludzi bo stojąc w recepcji słyszałem non stop awantury o pokoje.

Nie wiem dlaczego wciskają klientom tak stare pokoje, i po co hotel je kupił i oferuje klientom. Hotel reklamuje się jako nowy a te stare pokoje mają z 20 lat.
Stare pokoje mają zamki na tradycyjny klucz. Jeśli w recepcji będą wam je oferować, od razu z nich rezygnujcie.

Na 100% nie przyjadę do tego hotelu i będę odradzał to wszystkim moim znajomym, bo nie po to jadę na urlop by tracić czas i nerwy użerając się o to za co zapłaciłem i zarezerwowałem 0,5 roku wcześniej.

Wskazówka dotycząca pokoi: Tylko pokoje zamykane kartą magnetyczną
4  Dziękujemy, Comman11
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Hotel i otoczenie świetne. Bary super. Najlepszy White Bar i Mohamed Ali :) Świetny kelner - profesjonalna i rewelacyjna obsługa.
Serwis sprzątający również bardzo dobry. Generalnie miejsce godne polecenia.

Dziękujemy, Adam H
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019

Piękny, nowy hotel. Bardzo rozległy obiekt z mnóstwem basenów. Jedzenie i czystość na najwyższym poziomie. Mieliśmy pokój 1111 super lokalizacja - blisko zarówno do restauracji, recepcji i na baseny. O nasz pokój dbał Ibrahim Gareb - codziennie posprzątane i barek uzupełniony. Rewelacyjna obsługa również w barach i w restauracjach. Polecam
Adam i Jolanta

2  Dziękujemy, Adjomagr
Zrecenzowano: 30 lipca 2019

Opinię zacznę od meldunku.
Pazerny złodziejski cwany recepcjonista wymuszał pieniądze za pokój chciał 50 EURO i kolega mu zapłacił.
My z rodziną tego nie zrobiliśmy to dał nam klucze do jakiś niskobudżetowych pokoi na końcu w starej części, chyba zaadoptowanej z pozostałości z innego hotelu.
Dopiero awantura w recepcji, spowodowała że otrzymaliśmy pokój pokój za który zapłaciliśmy. Uważam że takie podejście, taka obsługa w takim hotelu jest po prostu żenująca.
otrzymany pokój był ładny ale:
nie działała klimatyzacja, mini barek był pusty. Na drugi dzień po zrobieniu zadymy w recepcji nagle przyszedł sprzątacz który stwierdził że nie uzupełnił minibarku bo nie wiedział że będziemy z niego korzystać. W ogóle wyglądał jak z łapanki. Widać że też mają problemy z pracownikami.
Kelnerzy - tu też jest śmieszna sprawa. Idziesz do baru na plaży, bar na 200 osób co najmniej , w barze 4 osoby i my. 3 kelnerów. zamawiasz drinka i albo nie rozumie po angielsku, ale wysyła szybko kolegę który zna, albo nie umie zrobić podstawowych drinków, albo wszystko jest ok . Jednym słowem loteria.
zamawiasz drinka czekasz 5 - 7 minut.
kiedy w barze jest z 15 osób na drinka czekasz 15 minut. zastanawiam się ile czeka się na drinka jak jest w barze 200 osób.
Jedzenie - tutaj najsłabsza ocena.
Wszystko jest bardzo dobre, na bardzo wysokim poziomie, restauracje czyste ale słaby wybór jedzenia. Jest dużo restauracji i tak naprawdę aby zjeść coś innego powinno się obejść 4 restauracje aby znaleźć to na co się ma ochotę . Dodam że teren bardzo odległy. Jedzenie codziennie w innej restauracji tez nie jest dobrym pomysłem bo tzw. danie ekstra jest codziennie inne w innej restauracji wiec możesz trafić na to samo menu co wczoraj w innej restauracji.
bar przy basenie - barman cwaniak który poprawiał rodowitego anglika jak ma mówić po angielsku.
Jeśli ktoś mówi normalnie po angielsku udawał że nie rozumie.
Baseny - rewelacyjne bardzo czyste
aquapark - fajny dla małych dzieci, dla dużych szybko się nudzi.
Problem z leżakami - bardzo mała ilość, trzeba o godzinie 7 robić rezerwacje, tylko na plaży jest ich sporo.
Fajna rafa z mola. z brzegu tez jest co do oglądania.
jest to nasz 18 pobyt w Egipcie i ogólnie oceniam ten hotel dobrze. Jednak takie zachowanie w recepcji nie powinno mieć miejsca w hotelu tej klasy.
Ja znam angielski, potrafię upomnieć się o swoje, ale ktoś mniej obyty zostanie po prostu naciągnięty.
Swoja drogą nie wiem dlaczego wciskają klientom tak stare pokoje, i po co hotej je kupił i oferuje klientom .

5  Dziękujemy, Łukasz G
Zrecenzowano: 28 lipca 2019

Mieliśmy bardzo duże obawy wybierając wakacje w Egipcie. W tym roku postanowiliśmy zaryzykować z racji że w Egipcie jeszcze nie byliśmy. Wybraliśmy się rodziną 2 dorosłych + 3 dzieci. Blisko lotniska czas dojazdu ok 50 minut. Transfer szybki. Pokoje bardzo duże przestronne, czyste, w łazience słaba wentylacja dlatego w powietrzu unosi sie niemiły zapach wilgoci. Pokój sprzątany codziennie, ręczniki wymieniane codziennie, minibar ubogi bo tylko na przyjazd była woda i sprite ale pan sprzątający po napiwku zostawiał pepsi, mirindę (jednak byly tak slodkie ze nie korzystalismy). Pan sprzątający pokój 3112 sympatyczny pomocy. Kompleks hotelowy bardzo duży - przez co nie widać tłumów ludzi. Kilkanaście basenów do dyspozycji, leżaków nie brakuje nikomu (niby rezerwacja leżaków zabroniona ale ludzie grubo po 6 rezerwowali już swoje ulubione miejsca). Hotel zapewnia też darmowe ręczniki plażowe, codziennie można wziąć swieze (niektórzy jednak preferują suszenie na balkonie hahaha). My korzystaliśmy głównie z basenu w rejonie gdzie odbywały się animacje, tuż obok był bar (drinki w barze przy basenie bardzo przeciętne, raczej zrobione nieumiejętnie) piwo jak na Egipt całkiem spoko, pyszna kawa mrożona. Dużo czasu spędzaliśmy na Aqua Parku - duzo zjezdzalni dla dzieci, 3 baseny. Wiele atrakcji nie tylko dla dzieci w wieku 8-10 lat ale i dla mniejszych (jest brodzik, małe zjeżdzalnie itd.) bar przy Aqua parku duzo lepszy niz w pozostałych miejscach - mohito rewelacja, whisky z cola również, kawa mrożona rewelacyjna. Hotel ma wiele restauracji, także tłoku dużego nie ma. My korzystaliśmy głównie z restauracji Safron oraz Zumkaiser. Śniadania ubogie, monotonne codziennie jedliśmy omlety dzieci pancakes z czekoladą, płatki lub tosty z dżemem - jednak smaczne. W restauracji Zumkaiser mniej ludzi atmosfera bardziej kameralna. Jeśli chodzi o obiady jedliśmy tylko w restuaracji Safron, jedzenie smaczne, spory wybór mies bardzo smaczne ryby. Kolacje jedliśmy tylko w restauracjach Zumkaiser oraz Soprano - super pizza, bardzo dobry kurczak z grilla, ogolnie duzy wybor miesa/ryb. Obsługa w tej restauracji rewelacyjna. Trafilismy na 2 bardzo dobrych kelnerów (1 z nich imienia nie pamietam) ale Pan El Said Zayed - bardzo sympatyczny, pomocny, szybko obsługiwał stolik. Miły, usmiechniety sam z siebie - nie dlatego bo oczekuje napiwku, bezinteresowny. Na podziękowanie zasługuje również kelner z baru przy recepcji Husan Ayman - również bardzo mily, sympatyczny,zawsze usmiechniety. Super kelner Nagy Fuad. Dlaczego o tym pisze? a dlatego bo warrto zwrócić uwage na to ze niektórzy barmani/kelnerzy - sa albo nachalni mocno, albo wiecznie niezadowoleni - to samo tyczy sie kucharzy podających jedzenie niektórzy z nich wiecznie niezadowolona mina, jakby pracowali za kare. Z restauracji Red Sky nie korzystaliśmy ze wzgledu na duze oblężenie. Dużo atrakcji dla dzieci: piana party, mini disco, kids klub a w nim rozne gry, zajecia robienie pizzy, ciastek. Nie spodziewaliśmy się z męzem po tym hotelu zbyt wiele, a zostaliśmy miło zaskoczeni. Jedyne minusy hotelu jak dla nas (natrętni pracownicy: co chwila proponują masaż, spa, fryzjera, zdjęcia, wycieczki) nie wystarczy zwykłe NIE DZIĘKUJE, codziennie podchodzą po kilka razy oferując coś nowego. Nawet w momencie gdy usypiałam małe dziecko w wózku - i mąż prosił aby nie podchodzić to dalej podchodzili to spa, to zdjęcia i tak codziennie. Żadnego wyczucia. Identyczna sytuacja jeśli chodzi o animacje - oczywiście Kristina w porównaniu do innych animatorów prowadzi je najlepiej - ale to co mnie raziło bardzo nagminne zachęcanie na korzystanie z animacji - dlaczego nie wystarczy raz "nie dziękuje nie bierzemy udziału w animacjach, nie dziękuje nie mamy ochoty" tylko non stop próbowali zachęcać to nie jest fajne - może niektórzy przyjeżdżają na wakacje i to jest dla nich forma rozrywki ok, mają prawo niech korzystają jeśli ktoś lubi. Ale my przyjeżdżamy na wakacje odpocząć, zrobić totalny reset, korzystać z basenu - a nie chodzić na ćwiczenia rozciągające, taniec brzucha itd. (to mam na codzień siłownie, zajęcia itd) na wakacjach mam odpoczynek. Warto wiec zwrócić uwagę aby pracownicy trochę przystopowali i dali odpoczywać turystom zawsze jeżdzimy do hoteli 5* i nigdy się nie spotkaliśmy z takim nachalnym zachowaniem jeśli chodzi o animacje czy oferte dodtakowa spa, fryzjera,wycieczki itd. Zawsze wystarczało NIE DZIEKUJE NIE SKORZYSTAM. - mimo wszystko polecamy hotel. Bardzo dobre miejsce w Egipcie.

Wskazówka dotycząca pokoi: Najlepiej wybierac pokoje z widokiem na basen, sa w bliskiej lokalizacji basenow, restuaracji.
3  Dziękujemy, myslcochcesz