Zrecenzowano: 30 marca 2019

Fajne miejsce do psychicznego wypoczynku, spokojna plaża nieopodal hotelu, leżaki za darmo. Szwedzki stół jeśli chodzi o jedzenie, ale każdego dnia można próbować różnych rzeczy. Pokój bardzo fajny, klimatyzowany, czysty, sprzątany codziennie. Łóżka wygodne, codziennie świeże ręczniki, woda uzupełniana w minibarze. Panie sprzątające bardzo uprzejme tak samo zespół recepcji. Hasło wifi i login dostaje się przy check-in. Każdego wieczoru rozrywka w postaci zespołu grającego muzykę na żywo, zapraszaja do tańców. Basen bardzo czysty, specjalny plac zabaw z brodzikiem dla dzieci w osobnej części resortu, więc nie ma obaw, że krzyki czy śmiechy zaburzą spokój. Drinki słodkie, wyglądają jak z koncentratu, ale piwo i likiery bardzo dobre. Możliwość korzystania z jaccuzi, ale nie skorzystaliśmy, za to wykupiliśmy sobie "deep tissue stress relief massage". Bardzo przyjemne. Wykupiliśmy wycieczkę z lokalnymi (polecamy, 25euro/osoba) na przyczepie samochodu terenowego, podczas zwiedzania i przerw na zdjęcia opowiadają co nieco o miejscach. Operują angielskim, francuskim, portugalskim. Denerwujące są osoby które na siłę chcę wcisnąć jakieś pamiątki, mimo że im sie odmawia. Ogólnie pobyt wspominamy bardzo ciekawie i na pewno wrócimy!

Wskazówka dotycząca pokoi: Mieliśmy pokój 111.
Termin pobytu: marzec 2019
Dziękujemy, 27renias
Zrecenzowano: 16 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Zdecydowanie najlepszy hotel , wyglądem może nie powala ale serwis jak w europejskich hotelach 4* , pokoje codziennie sprzątane , obsługa pomocna od recepcji basen czy beach bar , jedzenie bardzo dobre przez cały tydzień można jest i nie powtarzać posiłków nawet na śniadaniach , jedynym minusem był brak wi fi w pokojach ale podczas mojego pobytu był montowany , hotel dla rodzin z dziećmi jak i dla par , każdemu przypadnie do gustu

Termin pobytu: październik 2018
Dziękujemy, BartlomiejAdamczyk
Zrecenzowano: 28 stycznia 2019

Polecam - byliśmy w styczniu 2019

Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni – byliśmy 10 dni w styczniu
Jedzenie bardzo dobre – codziennie były troszkę inne nowe rzeczy dorośli i dzieci nie mieli żadnych problemów z wybranie czegoś dla siebie – super owoce ! – super obsługa!
Przepiękna plaża, woda orzeźwiająca w oceania – niestety trafiliśmy na wiatry i była tylko żółta i czerwona flaga i nie udało nam się skorzystać ze sportów wodnych : kajaki i rowery wodne
Z leżakami na plaży nie mieliśmy problemów
Z hotelu do Santa Maria plażą ok 40-50 (4km) przemyły spacer
Jak nie wiało to pojawiały się dość natarczywe komary
Internet działał bez zarzutów przez cały nasz pobyt – brak zasięgu na plaży
Leżaki na basenie po dłuższym poszukiwaniu zawsze znaleźliśmy
Dość nietypowo zorganizowana łazienka – dość mocno odsłonięta
Drinki na dobrym poziomie
Jak się nie pływa na KITESURFING lub WINDSURFING to pobyt na wyspie moim zdanie raczej stacjonarny na miłe naładowanie akumulatorów zimą
Polecamy i pozdrawiamy !!

Termin pobytu: styczeń 2019
2  Dziękujemy, Trek756976
Zrecenzowano: 20 stycznia 2019

Spędziliśmy w hotelu Riu Funana Święta Bożego Narodzenia oraz powitaliśmy Nowy Rok. Jedzenie świeże i bardzo smaczne, każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz głównej restauracji, trzy restauracje tematyczne ( w tym dwa bufety, jedna a la carte). Fantastyczna obsługa przygotowała wyśmienite uroczyste kolacje w Boże Narodzenie oraz w Sylwestra. Drinki bardzo dobre, jak dla nas najlepsze w lobby barze. Pokoje posiadały wszystko co niezbędne. Plaża super, można nią dojść do miasteczka Santa Maria (krócej jednak główną drogą, a taxi 3 Euro). W trakcie naszego pobytu były duże fale, co było sporą atrakcją. W miasteczku można kupić pamiątki, im dalej od głównej ulicy i od mola tym niższe ceny. Animacje wieczorne na wysokim poziomie zarówno w Barracuda (głownie muzyka na żywo) jak i w Batucada (występy animatorów jak i muzyka na żywo). Nie korzystaliśmy z animacji w dzień więc nie potrafię ich ocenić. Zwiedziliśmy wyspę z lokalnym biurem podróży Spot Travel Tours, wycieczki sprzedaje PACO, ma stoisko przy plaży (idąc od hotelu ostatnie stanowisko przy plaży), zapłata na koniec wycieczki. Cena wycieczki 25 euro od osoby, oprócz tego trzeba doliczyć bilety wstępów i lunch (nieobowiązkowo), nawet z tymi opłatami wychodzi dużo taniej, a program taki sam jak w polskich biurach podróży, nawet lunch jedzą w tej samej restauracji. Urlop był wyśmienity! Dziękujemy za fantastyczny pobyt całej obsłudze hotelu Riu Funana i do zobaczenia !!!

Termin pobytu: grudzień 2018
1  Dziękujemy, Alina I
Zrecenzowano: 13 stycznia 2019

Hotel Riu Funana i Riu Palace to jeden kompleks. Goście z Riu Funana mieli do dyspozycji dwa baseny, wspaniały ogród, kilka restauracji, dwa sklepiki w hotelu. Hotel jest czysty, sprzątany i bardzo dobrze zarządzany. Na plażę dochodzi się krótkim spacerkiem. Ocean ma wspaniały turkusowy kolor a plaża jest ze wspaniałym białym, drobnym piaskiem. Bardzo dobre miejsce do spacerowania, fale są dość duże i dość niebezpieczne, szczególnie dla dzieci. Idąc spacerkiem około godzinę dochodzi się do Santa Marii, do słynnego molo, gdzie toczy się chyba główne życie miejscowych mieszkańców. Leżaki na plaży są bezpłatne ale nie ma tam parasoli. Przy basenach natomiast nie brakuje ani leżaków ani parasoli. Podobnie jest z drinkami w barze. Przy basenach jest też restauracja serwująca posiłki, nie trzeba się specjalnie ubierać, żeby coś zjeść chyba, że chce się skorzystać z głównej restauracji, tam obowiązuje odpowiedni strój. Jedzenie jest pyszne, świeże i każdy znajdzie coś dla siebie, ryby czy mięso wybór bardzo duży. Wegetarianie też tam nie zginą. Hotel ten jest zapewne jedną z największych zalet wyjazdu jak nie największą, bez dobrego hotelu to nie ma tam co się wybierać - to oczywiście moje zdanie. Wyspa Sal ma 30 km długości i 12 km szerokości nie ma tam nic do zwiedzania, ewentualnie do zobaczenia jak żyją mieszkańcy a żyją raczej skromnie żeby nie rzec, że w ubóstwie. Nie warto wybierać się na wycieczkę z Tui, bo ceny mają z kosmosu - np. 75 euro za osobę przy wycieczce pod tytułem Pocztówka z Sal, za tą samą wycieczkę, tyle że pickapem u miejscowego Borysa Biedronki mówiącego trochę po polsku ( można go odszukać przez Facebook) wycieczka kosztuje 20 euro od osoby. Solidny, uczciwy chłopak, który obwiezie po całej wyspie, pokaże Soliny, rekiny, wioski i miejscowy sklepik z pamiątkami i można za 4 euro zjeść obiad na wagę. Jeżeli ktoś planuje taką wycieczkę to warto z Polski zabrać coś dla miejscowych dzieci, tam na prawdę jest ogromna bieda a te dzieci cieszą się z każdej drobnostki (długopis, kredki, kolorowanki cokolwiek). ludzie tam żyją za 80 euro miesięcznie, nie mają elektryczności itp.
Wycieczka na wyspę Sal jest dla osób z nastawieniem na wypoczynek i leżakowanie, chociaż czasami nieźle wieje. Oczywiście można wybrać się na sąsiednie wyspy ale to wyprawa raczej samolotem.
Podsumowując polecam hotel bo uważam, że jest bardzo doby i doskonale położony, z najpiękniejszą plażą na wyspie. Pewnie się tam już nie wybiorę ale warto było zobaczyć ten kawałek świata.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje znajdują się w kilkunastu budynkach położonych w dużym ogrodzie
Termin pobytu: grudzień 2018
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Anna K