Zrecenzowano: 12 stycznia 2019

Wakacje w grudniu 2018, 12 dni. Hotel Club RiuFunana wg katalogu ma 4* jednak w rzeczywistości to 2*. Zdjęcia hotelu jakie zostały przedstawione w biurze podroży TUI nie pokrywały się ze stanem faktycznym hotelu. Budynek i pokoje nadryzione "zębem czasu" az prosi sie zrobic remont. Dostaliśmy pokój w budynku blisko recepcji , w którym unosił się zapach stęchlizny pomimo codzinnego sprzątania pokoju nie sposób było tam być dlugo, ciuchyi rzeczy - jeden smrod. Po naszej prosbie pokoj został zamieniony na inny w innym budynku nie smierdzacy. Natomiast tamten zaczeli malowac biala farba tzn. odswiezac :) Jezeli chodzi o plaze to przepiekna, zdjecia nie oddaja tego jak jest sliczna, ale jest oddalona 516 m od najblizszego budynku nr 8, przejscie przez piaszczysta sciezke przy hotelu obok. Na plazy bar zaopatrzony w wode, napje i piwo, brak WC. Lezakow pod dostatkiem, nie trzeba wczesniej rezerowac. Basen, silownia bardzo fajne, zadbane, reczniki czyste. Bardzo duzo jedzenia w opcji all inclusive to sie zgodze, kazdy cos znajdzie dla siebie. Kuchnia ogolnie dobra, ale bardzo tlusta. Codzienne animacje to tez plus, obsluga hotelu jak i obsluga ssprzatajaca duzy pozytyw. Calosc oceniam srednio, gdyz hotel jest stosunkowo za drogi jak na standard jaki sie zastaje. W takiej cenie mozna kupic wakacje w lepszym hotele w okolicy. Budnyki ClubRiuFunana wymagaja generalnego odwiezenia, badz remontu.

Termin pobytu: grudzień 2018
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, misio321
Zrecenzowano: 2 stycznia 2019

Hotel w pełni spełnił nasze oczekiwania. Wyśmienite jedzenie - codziennie przepyszne sery, ryby czy owoce morza. Pizza tak dobra że nie w jednej włoskiej restauracji takiej dobrej nie zjecie. Świeże owoce- mango i papaja to rozkosz dla duszy i ciała. Jedzenia jest dużo i jest w czym wybrać. Poziom obsługi w każdej restauracji jest bardzo wysoki. Inne restauracje również bardzo smaczne- zdecydowanie najlepsza azjatycka. Bar z drinkami i kawą na bardzo dobrym poziomie. Obsługa w całym hotelu zasługuje ma medal - niesamowicie mili i pomocni, każdy problem rozwiązany. Jestem pod ogromnym wrażeniem zarządzania tym hotelem. Manager kuchni - brawo- nic się nie marnuje a wszystko świetnie smakuje. Jedyny minus to odległość od plaży- ale w sumie w każdym z hoteli na SAL jest podobna. Plaża piękna- jasny piasek, dużo leżaków, wielkie fale i sporo ratowników. Obejrzeliśmy plaże w innych hotelach i można z całą pewnością stwierdzić że w Riu Funana i Riu Palace jest najpiękniejsza plaża. Blisko do wydmy. Doskonałe miejsce dla miłośników kite. Pokój standardowy, luksusów nie ma ale wszystko jest bardzo czyste. Codziennie wymieniane ręczniki i pościel. Sam hotel zasługuje na najwyższe oceny. Przede wszystkim za ludzi i niesamowitą plażę oraz przepyszną kuchnię. Zdecydowanie polecam.

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecam pokój w budynku nr 8. Blisko do plaży, widok na morze
Termin pobytu: grudzień 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
2  Dziękujemy, Aneta D
Zrecenzowano: 17 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Idealny hotel na wyjazd z dziećmi. Czysto, miła obsługa, dobre jedzenie choć krewetki robią fatalne :( 4 restauracje z różnymi opcjami na kolacje. Ciekawe animacje. Blisko do plaży, na której posadzili palmy wiec jest możliwość schowania się w cieniu. Po drodze na plaże mija się ośrodek pomocy żółwiom i wieczorem można zobaczy świeżo wyklute maleństwa. Wróciliśmy bardzo zadowoleni!

Termin pobytu: listopad 2018
3  Dziękujemy, 356konradh
Zrecenzowano: 28 października 2018

Hotel na najwyższym poziomie, cudowna kuchnia mnóstwo różnorodnego jedzenia, restauracje tematyczne super, bez żadnych dodatkowych opłat, plaża bajeczna z możliwością spaceru wzdłuż oceanu, bez tłoku hotel oddalony od innych takze jest całkowity komfort prywatności,można dojść aż do miasteczka Santa Maria, obsługa w porządku, animacje ok , pokoje super, drinki dobre, słaba kawa jedyny minus .

Termin pobytu: kwiecień 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, kasiazukowska2
Zrecenzowano: 14 września 2018 z urządzeń przenośnych

To już moja kolejna wizyta w hotelu tej sieci i po raz kolejny nie zawiodłam się. Hotel położony jest niedaleko miasteczka Santa Maria jednak nie ma transferu w cenie, spacer to 15min a dojazd taxi 3euro. Hotel wyróżnia na pewno dobre jedzenie(zarówno w restaurcji głównej jak i a la carte gdzie warto zarezerwować stolik już w dniu przylotu),24h bar wraz z przekąskami, animacje jak i również dobry standard obsługi. Nie jest to najnowszy hotel ale jest czysto,schludnie a obsługa wie co robi i to zawsze z uśmiechem .Takie dobre 4 *. Dużym atutem jest ilość zieleni jak i centralne położenie basenu, co do basenu minusem są niestety Goście którzy zajmują już o 7 rano leżak i nie pojawiają się na nim do 18... ale to już nie wina hotelu. Baseny mają 100-130cm głębokości i nie ma ratownika. Życie basenowe toczy sie przy poolbarze gdzie tańce, śpiew i wygłupy to norma. Plaża ładna ale zgodzę się z wcześniejszą opinią że jest do niej kawałek- jakies 500m do pierwszych leżaków gdzie mamy choć trochę cienia,kolejna 300 m jest do linii wody-tutaj trzeba samodzielnie przynieść leżaki. Jest ratownik co ważne bo prądy/fale są bardzo silne i nie trudno o wypadek. Trzeba mocno zwracać uwagę na flagi czy można wejść do wody.Na plaży jest również bar. Pokoje-przestronne,z balkonem dość dobrze oddzielonym od sąsiadów,codziennie sprzątane wraz z uzupełnieniem wody. Jest klimatyzacja jak i wentylator-co kto lubi. Animacje-w trakcie dnia umiarkowane jednak z bardzo jednostajną muzyka,wieczorem dzieje się więcej-super muzyka na żywo! Jak to w Riu jest i Pacha-na dyskotece bawią się wszyscy bez względu na wiek. Wg mnie wszystko co jest w opisie hotelu jest i na miejscu. Polecam jak najbardziej! Co do samej wyspy Sal-wybierając się tutaj trzeba nastawić się głównie na wypoczynek, aby zobaczyć wszystkie atrakcje na wyspie wystarczy 1 dzień. No i no stress;) hasło przewodnie mieszkańców.

Termin pobytu: wrzesień 2018
4  Dziękujemy, GosiaW319