Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel odwiedziłam z córką na początku sierpnia. Pozytywne zaskoczenie od razu po przyjeździe,nie trzeba dźwigać walizek,od razu są przewiezione do pokoi.
Czas oczekiwania na meldunek w recepcji umiliła nam pani przynosząc świeże soki.
Przez cały czas naszego pobytu cały personel był bardzo przyjazny, pomocny, a przy tym nienarzucający się.
Pokój lekko pachniał wilgocią,ale hotel jest przy samej plaży, dlatego nie zdziwiło nas to. Fajnie, że oprócz klimatyzacji w pokojach są wiatraki sufitowe, można otworzyć okno i jednocześnie nadal cieszyć się chłodem. Komary były może ze 3 na krzyż, poza tym z insektów tylko mrówki na plaży:-) Hotel czysty, bez problemu można umyć i zdezynfekować ręce przed posiłkami. Nie spotkały nas żadne żołądkowe przygody.
Posiłki bardzo dobre, dla mnie najważniejsze było, że wszystko jest bardzo świeże, żadnych przywiędłych owoców, wszystko obrane,czyściutkie. Naturalne soki i normalne markowe alkohole w all inclusive. Barek w pokoju niczym na Bahamach, super.
Potwierdzam opinie o doskonałej kawie w barze Capuchino (to nie literówka) w lobby.
Muzyka klimatyczna,nie za głośna,regionalni artyści z Cesaria Evora na czele,nie ma mowy o zgiełku i przekrzykiwaniu klubowych przebojów. Animatorzy przesympatyczni,wieczorami muzyka na żywo.
Plaża czysta, woda kryształowa, można znaleźć cień pod palmami,skorzystać z baru z napojami, nurkować i surfować. Duzy wybór wycieczek u lokalnych sprzedawców przy zejściu na plażę, warto skorzystać.
Podczas pobytu dopadł mnie ból zęba- natychmiastowa pomoc w klinice hotelowej,lekarz dyżuruje 24h/dobę.
Polecam hotel dla par i osób ze starszymi dziećmi; tuz obok znajduje sie bardziej rozrywkowy riu funana z klubami i atrakcjami dla najmlodszych.

1  Dziękujemy, alpenlo
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019

Bylismy od 14-21 lipca. Hotel przepiekny ,podobno nalepszy na wyspie. Tak tez twierdzimy . Wszystko super. Jedzenie bajka , dostepne 24h. Alkohol super ogrom alkoholi importowanych. Obsluga na najwyzszym poziomie. Pokoje przepiekne, czysciutkie pachnace . Sprzatanec codziennie. W pokoju barek z alkoholami i napojami . Teren hotelu ogromny i dlatefo nie sposob sie nudzic. Stale sie cos dzieje..Gosciehotelu Riu Palace mogli korzystac z calego kompleksu Riu czyli takze z wszystkiego w hotelu Riu Funana. Ogromna roznica takze naprawde warto doplacic pare zlotych aby byc w Palace. Bylismy na wycieczce objazdowej calodniowej po wyspie polecamy naprawde niezapomniane wrazenia. Wycieczke kupilismy z biura Barakuda gdzie przewodnicy to Polacy. Cena wycieczki 38Eur. Trzeba to zobaczyc. Wakacje i hotel gone polecenia .

Dziękujemy, hannas298
Zrecenzowano: 10 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

W hotelu Riu Palace Cabo Verde spędziliśmy 2 tygodnie na przełomie czerwca i lipca. Był to nasz 4 pobyt w hotelu sieci Riu i kolejny raz jesteśmy bardzo zadowoleni. Hotel położony w sąsiedztwie drugiego hotelu tej sieci - Riu Funana. Jak przystało na tą sieć obsługa personelu była na najwyższym poziomie. Wszystkie posiłki były bardzo urozmaicone, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Warto także odwiedzić restauracje a'la carte. Na wyróżnienie zasługuje także wysokiej jakości kawa podawana w przepięknych filiżankach. Największą wartość w mojej opinii stanowi położenie oraz infrastruktura hotelu. Riu Palace Cabo Verde leży przy jednej z piękniejszych plaż na Sal i jeśli ktoś chce odpocząć z daleka od cywilizacji oraz nacieszyć swoje oczy pięknem oceanu to powinien odwiedzić właśnie ten hotel, który jest pięknie i czysto utrzymany. Jedynym ale jak dla nas maleńkim minusem są pokoje hotelowe - po dokładnym przyjrzeniu się widać ślady zużycia oraz wpływu soli z oceanu. Wspominając o pokojach należy pochwalić ekipę sprzątającą, która codziennie bardzo dokładnie wywiązuje się że swoich obowiązków. Gorąco polecam Riu Palace Cabo Verde.

1  Dziękujemy, agnies_capricorno
Zrecenzowano: 20 czerwca 2019

Piękny hotel, w którym czuć afrykański klimat. Na tle pustynnego krajobrazu Cabo Verde hotel jest jak cudowna oaza spływająca zielenią. Znajdziemy tu ochłodę wśród majestatycznych wysokich palm. Następnie wita nas chłodne i przepiękne lobby. Cała obsługa hotelu jest bardzo miła, pomocna i wszyscy ciągle się uśmiechają. Pokoje są bardzo czyste, codziennie sprzątane. Baseny są zadbane, ale woda jest chłodna. Tuż przy hotelu rozciąga się jedna z najpiękniejszych plaż jaką widziałam. Jest bardzo długa, szeroka i piaszczysta. Dużo leżaków. Można nią dojść aż do Santa Maria. Urok tego miejsca polega też na tym, że jest tu mało ludzi, a w promieniu kilku kilometrów nie ma żadnego hotelu. Podczas długiego spaceru mija się kilka osób. Jedzenie - wow pyszne!!! Duży wybór warzyw, owoców, mięs, ryb, owoce morza, słodyczy, fast food, serów, orzechów... - wow! Gorąco polecam ten hotel.

Wskazówka dotycząca pokoi: byliśmy w pokoju 7108 - polecam, blisko basenu i lobby
1  Dziękujemy, joanna_mazuryk1
Zrecenzowano: 13 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Do Sal polecieliśmy na koniec marca, lot z warszawy do Espargos trwał 8h- miał być lot bezpośredni z Itaki ale jednak mieliśmy międzylądowanie na gran canarii bez wysiadania ale jednak godzinkę sie zeszlo zanim zatankowali i wystartował. Powrót już był spoko i bezpośrednio leciał 6h 45min do warszawy więc lot minął bardzo szybko :)

Do hotelu dojechaliśmy w ok 30min , Riu Palace Cabo Verde naprawde hotel na wysokim poziomie, ładny, zadbany duży teren. Jedzenie przepyszne, urozmaicone.

Restauracja główna ogromna z dużą ilością dań , do wyboru. Śniadania tez urozmaicone . Np jajka różne rodzaje, omlety , ryby, mięsko, sałatki, naleśniki , pączki, owsianki, jogurty, płatki , wyciskane soki,najprzeróżniejsze pieczywa. Obiad i kolacja poprostu sztos steki, burgery, miesa pod różną postacią, owoce morza, sałatki 5rodzajów ryb , mysle ze napewno kazdy znajdzie cos dla siebie :) byliśmy w wielu hotelach 5* w europie ale dawno nie widzieliśmy restauracji z tak rozbudowanym menu w all in :) nie ma typowo menu dla dzieci ale jest taki wybór ze nasz 2,5 latek chętnie jadł różne potrawy :) krzesełka dla dzieci dezynfekowane , zawsze czyste. Kelnerka przynosi napoje do stolika, nie było tez problemu ze znalezieniem miejsca w ogrodzie jest dużo stolików.

Można skorzystać również z restauracji a’la carte wystarczy zarezerwować kolacje w recepcji. Polecam jedzenie przepyszne jak w drogiej dobrej restauracji. Są 3 do wyboru my skorzystaliśmy z Italiana i Gourme ( polecam! ) jest jeszcze steak hause ale niestety Synek usnął w pokoju i nie udalo sie skorzystać :)

Bar z napojami i alkoholem w lobby - alkohol lokalny i międzynarodowy m.in jack daniels, aperol , bacardi rum itp.
Bar przy basenie można korzystać normalnie lub siedząc w basenie :) leżaki raczej trzeba rezerwować bo niestety jak sie przyjdzie później to juz nie ma gdzie zająć... przy basenie i blisko wyjścia z plaży restauracja z lunchem, burgery, frytki, makarony, zupy, ciasta.
Na plaży bezpłatne leżaki, bar z napojami i alko :)
Plus bycia zameldowanym w cabo verde ze my możemy korzystać z całego resortu włącznie Riu funana ktory jest obok, oni do nas nie mogą przychodzić.
Atrakcje dla dzieci : dwa brodziki jeden ze zjeżdżalnia ale niestety nie była podgrzewana woda, za to drugi brodzik obok z podgrzewaną woda i żaglem, dzieci mają fajny cień, obok plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnia. Całość ogrodzona z furtkami , nie ma możliwości aby dziecko samo poszło gdziekolwiek za to ogromny plus :) w Funnnie wieczorne animacje dla dzieci :)
Funnana jest bardziej zielona niz Cabo Verde widac ze jeszcze maja braki w trawie ale całość jest naprawde piękna :)

Mieliśmy pokój w budynku nr 2 na parterze 2029 super pokój przestronny z balkonem.
Duże łóżko plus łóżko rozkładane dla synka , można dla młodszego dziecka poprosić o łóżeczko turystyczne . Codziennie sprzątane, lodówka uzupełniana w cole, fante , piwo i dwie butelki wody. I najwieksza atrakcja tego pokoju i hotelu własny barek z alko na ścianie! Cztery butelki z dozownikiem to jest hit ;) vodka, gin, rum i whisky :) uzupełniane jak się skończy butelka to wstawiają nową ;) szczerze latamy do hoteli pięciogwiazdkowych 3razy w roku i to jest pierwszy taki barek w pokoju :)

Teren hotelu fajny do spacerowania , radze zabrać ze sobą sprey na komary szczególnie dla dzieci, wieczorami gryzą i nie otwierać balkonu na noc :)
Temperatura na koniec marca tak ok 24 stopni, zdradliwy wiatrek warto uzywać spf 30 a dziecko min spf50 :) wieczorkiem chłodniejszy wiaterek jakaś bluza dla dziecka lub sweterek będzie okej dla siebie tez coś warto zabrać lekkiego :)

Pobyt w Riu Palace Cabo Verde uważam za bardzo udany już wiem dlaczego jest uważany za najlepszy hotel na wyspie , naprawde nie mam żadnych zastrzeżeń. wyspa Sal w sumie na raz do odwiedzenia ale hotel odwiedzę ponownie z przyjemnością :)

Do miasta Santa Maria jest okolo 2,5km wiec warto przejechac sie taxówką z pod hotelu ok 4euro w jedną strone. Polecam pomost zobaczyć jak lokalni łowią ryby :)

Polecam wybrać się na wycieczkę po wyspie Sal :) wyspa nie jest ogromna wiec w jeden dzień można zwiedzić wyspę :) Burracona przepiękne miejsce , Salt Crater oraz wioska Palmeira :)

Termin pobytu: marzec 2019
1  Dziękujemy, zaniorek91