Zrecenzowano: 20 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobry wybór. Mieliśmy pokój rodzinny. Doskonały wybór dla rodziny z dzieckiem, przestronny. Mini barek uzupełniany co 2 dzień (cola, cola zero, sprite, piwo, tonik, fanta, wody). Dystrybutor z alkoholami gin, whisky, wódka, rum i oczywiście kawka i herbata. Plaża piękna zawsze wolne leżaki. Na plaży bar z piwkiem i napojami bezalkoholowymi. Codziennie fajne animacje, gry plażowe. Animatorzy bardzo mili, nienachalni. Niewątpliwym plusem jak zreszta w każdym z Riu Palace jest jedzenie. Oprócz restauracji głównej, trzy do wyboru Krystal fusion, Sofia włoska i Santa Maria steakhouse. Wszystkie wymagają rezerwacji wcześniej (panowie koniecznie długie spodnie). Najlepsze Krystal polecam carpaccio z ośmiornicy, bardzo elegancka. Sofia włoska równie dobra genialne przystawki. W Santa Maria próbowałam steaka, wypieczony był zgodnie z zamówieniem ale niestety jakoś samego mięsa słaba. Można również skorzystać z restauracji w hotelu obok. Byliśmy w restauracji azjatyckiej Mandalay (konieczna rezerwacja wcześniej). Tutaj był bufet, restauracja głośniejsza, ale kuchnia się obroniła. Pyszne krewetki, azjatyckie makarony, rollsy i genialne żeberka (do wszystkiego koniecznie sosy). W sumie z mężem codziennie chodziliśmy do restauracji a la carte carte. W lobby pyszna kawiarnia polecam Cappucino Palace z likierem Baileys. W barze w lobby również pyszne drinki do których podają orzeszki. Kolejny raz hotel Riu Palace mnie nie zawiódł. Jedyna rzecz o której trzeba pamiętać to coś ciepłego do ubrania bo jest chłodny wiatr i poranki oraz wieczory są naprawdę zimne.

Termin pobytu: styczeń 2019
4  Dziękujemy, Marlen_kp
Zrecenzowano: 4 grudnia 2018

Hotel, w którym nie ma się do czego doczepić. Pokoje wygodne, codziennie sprzątane, zmieniana pościel i ręczniki. W pokojach barek z alkoholami uzupełniany co dwa dni, a napoje w lodówce codziennie. Mimo pełnego obłożenia nie było żadnego problemu z miejscami na leżakach przy basenie, na plaży czy ze stolikami przy posiłkach. Jedzenie smaczne, ładnie podane i urozmaicone, dużo ryb i owoców morza oraz deserów (ktoś napisał, że desery nie są ich mocną stroną???). Reakcja na problemy błyskawiczna (gdy zepsuł się telewizor w pokoju to w ciągu kilku godzin został wymieniony!). Animacje urozmaicone, codziennie wieczorem (21.30) inne widowisko rewiowo-musicalowe, a wcześniej wokalista z pianistą prezentowali światowe standardy jazzowo-rockowe. Jedynym minusem jest brak serwisu plażowego (jedynie barek z piwem i napojami bezalkoholowymi), leżaki trzeba sobie brać i ustawiać własnoręcznie i ew. brak hotelowego transferu do centrum miasteczka (są taksówki po 3 euro).

Termin pobytu: listopad 2018
Dziękujemy, Staszek U
Zrecenzowano: 30 listopada 2018

Hotel 5 gwiazdek, ale pokój nie za duży, trochę szarości 2 umywalki, bez bidetu, na wyposażeniu sejf, barek. Hotel i teren wokół ładny zadbany, czysto.Dwa duże baseny. Jedzenie bardzo dobre, różnorodne, praktycznie cały dzień.Codziennie animacje wieczorem występy, obok basenu różne ćwiczenia oraz yoga i aqua aerobik. Do miasta 15 min na pieszo - spacerem , taksówka 3 euro. Wyspa powulkaniczna , na której mało zieleni ale na około hotelu jest dużo palm i wszystkie alejki wysadzane palmami, jest zielono. Wokół hotelu , na basenach i na plaży jest czysto i ładnie. Wyspę można zwiedzić samemu bez wycieczek, gdyż nie jest duża. Wszystko mi się podobało , ale obniżam ocenę ponieważ przez cały pobyt nikt nam w pokoju ani jeden raz nie przyniósł środków czystości tzn. żel do mycia, balsam i szampon. Były tylko w pierwszy dzień na wyposażeniu. My nigdy nie zabieramy jadąc do hoteli 5 gwiazdek. Tutaj pod koniec pobytu brakło żelu do mycia - wyciągnęłam pusty pojemnik i zostawiłam Pani sprzątającej na wierzchu a Pani zawiesiła pusty pojemnik z powrotem na ścianę, po czym musiałam dzwonić na recepcję o uzupełnienie - fakt , został przyniesiony za 10 min , ale zero balsamów i szamponów (pomimo, że zostawialiśmy napiwki). Trzeba też uważać mieszkając na parterze żeby zablokować drzwi balkonowe, znajomym zdarzyło się, że ktoś wszedł , otworzył sejf i wziął sobie trochę euro (nie za dużo, dla niepoznaki) , w tym przypadku myślę ,że to w każdym hotelu może się zdarzyć , więc mieszkając na parterze trzeba uważać. Hotel sam w sobie i teren na około bardzo ładny.

Termin pobytu: listopad 2018
Dziękujemy, Danuta O
Zrecenzowano: 6 listopada 2018

Plusy: Hotel znajduje się 15 minut od lotniska, do malutkiego miasta Santa Maria jest 5 min taksówką (3 euro), ale w hotelu są wszelkie atrakcje: ładna szeroka plaża z dużą ilością leżaków, na plaży jest szkoła surfingu/kite, na basenie są zajęcia sportowe, wieczorem codziennie animatorzy pokazują inne show - niektóre naprawdę dobre, zabawne i estetyczne, animatorzy starają się mocno. Jedzenie jest dostępne całą dobę, wszystko jest smaczne, wybór bardzo duży. W barze Cappuccino serwują dobrą kawę. Wszyscy są mili, uprzejmi. Pokoje czyste, urządzone z gustem. W hotelu Funana (stanowią jeden ośrodek) jest dyskoteka Pacha, codziennie można potańczyć.
Minusy: sama wyspa do pustynia, poza hotelem praktycznie nie ma nic ciekawego do zobaczenia (piach, brak roślin), ale jeśli ktoś chce się wygrzać, opalać, pływać, zrelaksować to polecam; desery nie są ich mocną stroną.

Termin pobytu: październik 2018
2  Dziękujemy, Monika I
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2018

Wakacje bardzo udane. Świetny hotel - według standardów wakacyjnych. Mieliśmy pokój rodzinny wdg TUI FZX1 dla 4 osób (pokój dzienno-sypialny z telewizorem, do spania rozkładana sofa 2-osobowa (mąż trochę narzekał na komfort spania po tym jak syn zasnął w głównej sypialni) oraz sypialnia z bardzo wygodnym łóżkiem king saize oraz małą sofą do siedzenia. Smaczne jedzenie, bardzo urozmaicone, dobre markowe alkohole w barach (no nie z najwyższej półki, ale takie w cenie ok 20 EUR za butelkę). Pyszna kawa (prawdziwe włoskie espresso) w Capucino Cafe. Z restauracji a la carte polecamy Crystal. Wołowina do steków to niestety nie jest wołowina amerykańska ani argentyńska, więc stekom w steakhouse trochę brakowało, zwłaszcza w miękkości mięsa (nie określiłabym ich jako tender). Blisko do Santa Maria - ok 1 godzinę spacer dobrym średnim tempem po plaży 5,5 km do mola, polecamy na dzień z pochmurną pogodą. Taksówka do Santa Maria 3 EUR. Rozległa piaszczysta plaża. Zawsze znajdowaliśmy leżak na plaży lub przy basenie, nawet gdy wróciliśmy o 12 ze snorklingu były dostępne leżaki przy basenie w cieniu. Zabrałam lekarstwa na problemy pokarmowe - niestety musiałam skorzystać (to minus). Na wszystkich wycieczkach potrzebne były buty do wody - znaczna część wybrzeża jest skalista (korzystaliśmy z nich aby zobaczyć rekiny, oglądać przybrzeżne zatoki i jaskinie, nawet wejście do solanek jest po skałkach).
Moje dzieci w wieku 10 i 12 lat zachwycone zwierzętami które można było spotkać na terenie hotelu oraz w pobliżu - przede wszystkim żółwie, niestety żadne w wylęgarni obok hotelu w czasie naszego pobytu się nie wylęgły, ale obserwowaliśmy składanie jaj, koty, psy na plaży, modliszki spotykane na korytarzu, jaszczurki właściwie wszędzie (szczególny entuzjazm budziły te w pokoju oraz małe złapane na korytarzu). Podobało nam się, że hotle jest dostępny dla osób niepełnosprawnych - rampa do wjazdu do basenu oraz leżaki przy basenie zarezerwowane dla niepełnosprawnych. Brodzik zadaszony wraz ze zjeżdżalniami, siłownia, spa z jaccuzi i sauną dostępne w sąsiednim hotelu Riu Funana.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokój na parterze od zachodu w bud. 3 - bardzo efektywna klimatyzacja, ale chyba był zalany w zeszłym roku (ślady na drewnianej futrynie)
Termin pobytu: sierpień 2018
2  Dziękujemy, Daria B