Zrecenzowano: 4 grudnia 2018

Hotel, w którym nie ma się do czego doczepić. Pokoje wygodne, codziennie sprzątane, zmieniana pościel i ręczniki. W pokojach barek z alkoholami uzupełniany co dwa dni, a napoje w lodówce codziennie. Mimo pełnego obłożenia nie było żadnego problemu z miejscami na leżakach przy basenie, na plaży czy ze stolikami przy posiłkach. Jedzenie smaczne, ładnie podane i urozmaicone, dużo ryb i owoców morza oraz deserów (ktoś napisał, że desery nie są ich mocną stroną???). Reakcja na problemy błyskawiczna (gdy zepsuł się telewizor w pokoju to w ciągu kilku godzin został wymieniony!). Animacje urozmaicone, codziennie wieczorem (21.30) inne widowisko rewiowo-musicalowe, a wcześniej wokalista z pianistą prezentowali światowe standardy jazzowo-rockowe. Jedynym minusem jest brak serwisu plażowego (jedynie barek z piwem i napojami bezalkoholowymi), leżaki trzeba sobie brać i ustawiać własnoręcznie i ew. brak hotelowego transferu do centrum miasteczka (są taksówki po 3 euro).

Termin pobytu: listopad 2018
Dziękujemy, Staszek U
Zrecenzowano: 30 listopada 2018

Hotel 5 gwiazdek, ale pokój nie za duży, trochę szarości 2 umywalki, bez bidetu, na wyposażeniu sejf, barek. Hotel i teren wokół ładny zadbany, czysto.Dwa duże baseny. Jedzenie bardzo dobre, różnorodne, praktycznie cały dzień.Codziennie animacje wieczorem występy, obok basenu różne ćwiczenia oraz yoga i aqua aerobik. Do miasta 15 min na pieszo - spacerem , taksówka 3 euro. Wyspa powulkaniczna , na której mało zieleni ale na około hotelu jest dużo palm i wszystkie alejki wysadzane palmami, jest zielono. Wokół hotelu , na basenach i na plaży jest czysto i ładnie. Wyspę można zwiedzić samemu bez wycieczek, gdyż nie jest duża. Wszystko mi się podobało , ale obniżam ocenę ponieważ przez cały pobyt nikt nam w pokoju ani jeden raz nie przyniósł środków czystości tzn. żel do mycia, balsam i szampon. Były tylko w pierwszy dzień na wyposażeniu. My nigdy nie zabieramy jadąc do hoteli 5 gwiazdek. Tutaj pod koniec pobytu brakło żelu do mycia - wyciągnęłam pusty pojemnik i zostawiłam Pani sprzątającej na wierzchu a Pani zawiesiła pusty pojemnik z powrotem na ścianę, po czym musiałam dzwonić na recepcję o uzupełnienie - fakt , został przyniesiony za 10 min , ale zero balsamów i szamponów (pomimo, że zostawialiśmy napiwki). Trzeba też uważać mieszkając na parterze żeby zablokować drzwi balkonowe, znajomym zdarzyło się, że ktoś wszedł , otworzył sejf i wziął sobie trochę euro (nie za dużo, dla niepoznaki) , w tym przypadku myślę ,że to w każdym hotelu może się zdarzyć , więc mieszkając na parterze trzeba uważać. Hotel sam w sobie i teren na około bardzo ładny.

Termin pobytu: listopad 2018
Dziękujemy, Danuta O
Zrecenzowano: 6 listopada 2018

Plusy: Hotel znajduje się 15 minut od lotniska, do malutkiego miasta Santa Maria jest 5 min taksówką (3 euro), ale w hotelu są wszelkie atrakcje: ładna szeroka plaża z dużą ilością leżaków, na plaży jest szkoła surfingu/kite, na basenie są zajęcia sportowe, wieczorem codziennie animatorzy pokazują inne show - niektóre naprawdę dobre, zabawne i estetyczne, animatorzy starają się mocno. Jedzenie jest dostępne całą dobę, wszystko jest smaczne, wybór bardzo duży. W barze Cappuccino serwują dobrą kawę. Wszyscy są mili, uprzejmi. Pokoje czyste, urządzone z gustem. W hotelu Funana (stanowią jeden ośrodek) jest dyskoteka Pacha, codziennie można potańczyć.
Minusy: sama wyspa do pustynia, poza hotelem praktycznie nie ma nic ciekawego do zobaczenia (piach, brak roślin), ale jeśli ktoś chce się wygrzać, opalać, pływać, zrelaksować to polecam; desery nie są ich mocną stroną.

Termin pobytu: październik 2018
2  Dziękujemy, Monika I
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2018

Wakacje bardzo udane. Świetny hotel - według standardów wakacyjnych. Mieliśmy pokój rodzinny wdg TUI FZX1 dla 4 osób (pokój dzienno-sypialny z telewizorem, do spania rozkładana sofa 2-osobowa (mąż trochę narzekał na komfort spania po tym jak syn zasnął w głównej sypialni) oraz sypialnia z bardzo wygodnym łóżkiem king saize oraz małą sofą do siedzenia. Smaczne jedzenie, bardzo urozmaicone, dobre markowe alkohole w barach (no nie z najwyższej półki, ale takie w cenie ok 20 EUR za butelkę). Pyszna kawa (prawdziwe włoskie espresso) w Capucino Cafe. Z restauracji a la carte polecamy Crystal. Wołowina do steków to niestety nie jest wołowina amerykańska ani argentyńska, więc stekom w steakhouse trochę brakowało, zwłaszcza w miękkości mięsa (nie określiłabym ich jako tender). Blisko do Santa Maria - ok 1 godzinę spacer dobrym średnim tempem po plaży 5,5 km do mola, polecamy na dzień z pochmurną pogodą. Taksówka do Santa Maria 3 EUR. Rozległa piaszczysta plaża. Zawsze znajdowaliśmy leżak na plaży lub przy basenie, nawet gdy wróciliśmy o 12 ze snorklingu były dostępne leżaki przy basenie w cieniu. Zabrałam lekarstwa na problemy pokarmowe - niestety musiałam skorzystać (to minus). Na wszystkich wycieczkach potrzebne były buty do wody - znaczna część wybrzeża jest skalista (korzystaliśmy z nich aby zobaczyć rekiny, oglądać przybrzeżne zatoki i jaskinie, nawet wejście do solanek jest po skałkach).
Moje dzieci w wieku 10 i 12 lat zachwycone zwierzętami które można było spotkać na terenie hotelu oraz w pobliżu - przede wszystkim żółwie, niestety żadne w wylęgarni obok hotelu w czasie naszego pobytu się nie wylęgły, ale obserwowaliśmy składanie jaj, koty, psy na plaży, modliszki spotykane na korytarzu, jaszczurki właściwie wszędzie (szczególny entuzjazm budziły te w pokoju oraz małe złapane na korytarzu). Podobało nam się, że hotle jest dostępny dla osób niepełnosprawnych - rampa do wjazdu do basenu oraz leżaki przy basenie zarezerwowane dla niepełnosprawnych. Brodzik zadaszony wraz ze zjeżdżalniami, siłownia, spa z jaccuzi i sauną dostępne w sąsiednim hotelu Riu Funana.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokój na parterze od zachodu w bud. 3 - bardzo efektywna klimatyzacja, ale chyba był zalany w zeszłym roku (ślady na drewnianej futrynie)
Termin pobytu: sierpień 2018
2  Dziękujemy, Daria B
Zrecenzowano: 4 lipca 2018

To był nasz pierwszy pobyt na Wyspach Zielonego Przylądka. Wybraliśmy hotel RIU Palace Cabo Verde ponieważ od kilku lat spędzam wakacje na Karaibach właśnie w pałacach sieci RIU i zawsze jesteśmy bardzo zadowoleni.

1. Hotel - Hotel położony jest na rozległym, ogrodzonym terenie. Można poczuć się tam jak w małym miasteczku. Na terenie znajduje się 5 budynków mieszkalnych, budynek główny z recepcją , ogromne lobby z barem i tarasem, sklepik z pamiątkami, restauracja główna Promenade oraz 2 restauracje a la carte Krystal (Fusion) i włoska Sofia. W środku tego miasteczka są 2 baseny z barem oraz restauracja a la carte Santa Maria (Steak House), w której w południe można zjeść lunch. Wszystko to otoczone jest wypielęgnowaną, egzotyczną zielenią. Same położenie hotelu jest wręcz fantastyczne, nad samym Oceanem przy przepięknej, białej i czystej plaży. To miejsce jest dziewicze i nieskażone przemysłem ani komercją. Oddycha się tam krystalicznie czystym powietrzem. Hotel ma swoją prywatną plażę z palmami, parasolami i leżakami. Jest tam też bar w którym jest piwo i napoje bezalkoholowe. Plaża nadzorowana jest przez ochronę, ratowników i patrole lokalnej policji. Obok naszego hotelu znajduje się drugi hotel sieci Riu, z którego również możemy korzystać. Tam też jest SPA z ogromnym jacuzzi i Sala Fitness. Obsługa hotelu na każdym poziomie jest tak wspaniała, troskliwa i przyjazna, że zasługuje na najwyższe uznanie. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i nigdy nie było z niczym problemu!

2. Pokój - Po przyjeździe do hotelu bardzo sprawnie i szybko zostaliśmy zameldowani przez przemiłego pracownika recepcji i odprowadzeni przez boya hotelowego do naszego pokoju w budynku nr 4 na I piętrze. Pokój przestronny, ładnie urządzony i bardzo czysty z nowoczesną łazienką. Na powitanie otrzymaliśmy powitalny list i butelkę szampana od dyrekcji hotelu. Bardzo miły gest! Jest tam też minibar bardzo dobrze zaopatrzony w różne napoje, woda w 1,5l butelkach oraz 4 dystrybutory alkoholu (rum, gin, wódka, brandy). Minibar uzupełniany jest codziennie. Trzeba przyznać, że pokoje sprzątane są codziennie bardzo dokładnie, ręczniki wymieniane każdego dnia, a pościel co drugi dzień. Za czystość pokoju i dbałość obsłudze należy się wielka 6 ! Nasz pokój miał balkon z pięknym widokiem na plażę i Ocean.

3. Wyżywienie – Szczerze mówiąc jedzenie w restauracji głównej jest tak smaczne, świeże i urozmaicone, że spokojnie można z niej korzystać przez cały pobyt. My z mężem lubimy chodzić wieczorami do restauracji a la carte więc w sumie na 12 dni pobytu byliśmy aż 5 razy (2 x Krystal, 2 x włoska, 1 x Steak House). 3 dni wcześniej należy jednak zrobić rezerwację w Recepcji. Alkohole w hotelu są markowe i jest bardzo duży wybór. Wina hiszpańskie. Najlepsze drinki serwują w barze głównym w lobby. Do drinków podawane są orzeszki nerkowca.

4. Rozrywka – Brakowało nam w hotelu muzyki na żywo. Owszem co wieczór odbywały się jakieś występy w Amfiteatrze, ale znacznie przyjemniej byłoby posiedzieć w lobby barze i posłuchać muzyki na żywo do której można byłoby potańczyć. Tak praktykowane jest w innych Riu Pałacach na świecie. Bardzo polecam SPA. Jest tam ogromne jacuzzi ze słoną i bardzo ciepłą wodą (bezpłatnie). Cudowny relaks! Poza tym hotelowe SPA robi bardzo atrakcyjne promocje. Każdego dnia coś innego. Za 45 Euro 55 min masaż aromaterapia lub za 40 Euro masaż mix. Zabiegi te wykonywane są bardzo profesjonalnie. Przy SPA jest też salon fryzjerski. Przy okazji można zadbać o fryzurę.

5. Basen i plaża – Czytałam, że niektórzy mają problemy z leżakami przy basenie. Nie mogę się z tym zgodzić, bo sami tego nie doświadczyliśmy. Idąc rano na śniadanie (8:30) wokół basenu było zawsze mnóstwo wolnych leżaków. Oczywiście są ludzie, którzy wstają o świcie i rezerwują sobie leżaki przy basenie, ale z tego co zauważyłam to najczęściej w pierwszym rzędzie. Poza tym na plaży jest bardzo dużo łóżek i zawsze można z nich skorzystać. My generalnie siedzieliśmy przy basenie, ale rano zaliczaliśmy 2 godzinny spacer brzegiem Oceanu. Jest tam tak pięknie, że słowami trudno opisać. Plaża jest przeogromna i długa. Idąc w prawo przechodziliśmy obok wydm i dochodziliśmy do wulkanicznych kamieni. Natomiast idąc w lewo szło się w kierunku miasteczka Santa Maria, które leży 3 km od hotelu. Polecam spacery w jedną i drugą stronę. Plaże, Ocean i woda są niesamowite! Jeszcze nigdzie na świecie nie widziałam tak pięknych i czystych plaż, a woda to kryształ.

W czasie naszego pobytu wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę po wyspie Sal (Island Tour). Wycieczkę zakupiliśmy na plaży u lokalnego organizatora Cabral Tours. Gorąco polecam! Na plaży przy hotelu można wybrać sobie różne atrakcje i wycieczki, m.in. przejażdżkę konno, buggy lub quadem.
Na zakończenie chciałabym jeszcze dodać, że nad hotelem czuwał cały Management. Był dosłownie wszędzie i o każdej porze. Gorąco polecam hotel RIU Palace Cabo Verde bo to wspaniałe miejsce na relaksujące wakacje i wypoczynek. Na pewno znów tu wrócimy!

Wskazówka dotycząca pokoi: Block 4 on top floor
Termin pobytu: czerwiec 2018