Zrecenzowano: 2 listopada 2018

Hotel spełnił moje oczekiwania ,pokoje rodzinne przestronne z indywidualną klimatyzacją ,czyste codziennie sprzątane
Czysty zadbany teren na całym obiekcie ,bungalowy w komponowane w alejki z piękną zielenią .Baseny czyste funkcjonalne ,mały minus to za mała ilość leżaków ,mimo zakazu rezerwacji wszystkie zajęte już po 7 rano .
Plaża piękna piaszczysta ,woda w oceanie krystaliczna i ciepła .
Restauracje tematyczne dostępne non stop przy wcześniejszej rezerwacji jedzenie smaczne.
Jedzenie w restauracji hotelowe smaczne ,ale tu mała uwaga brak świeżych warzyw typu ogórek pomidor w szczególności na śniadaniach to katastrofa.
Często na bufecie brakuje potraw ,bardzo długo donoszą ,czasem brakuje noży widelców i talerzy .Wszytko działa idealnie jak pojawia się dwóch kierowników hotelu.
Okolica bardzo ładna ,blisko do miasteczka Santa Maria (urokliwe fajne knajpki z dobrą kuchnią )
Wyspa może mała ale ciekawa .Pogoda gwarantowana ciepło i ciepło i tak bez końca..

Termin pobytu: październik 2018
Dziękujemy, Lech P
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: TortugaMelia, Melia Tortuga Management Team, Melia Tortuga Beach Resort & SpaOdpowiedź udzielona 6 listopada 2018

Dear Lech P,

Thank you having chosen Melia Tortuga Beach Resort & Spa for your holidays and for having set aside some of your time to share your opinion with us and with fellow travelers through Tripadvisor.

We have enjoyed reading your description about each one of our services and we are delighted to learn that you have had a relaxing stay with us and that the hotel facilities and the service have all contributed to this positive impression. We also thank you for bringing into our attention the details that require our immediate attention, we will forward it to the department in charge for their consideration.
We hope that you will return for another stay as we are already looking forward to welcoming you as our guests again in the not so distant future.

Kind regards,
Melia Tortuga Management Team

Zrecenzowano: 3 marca 2018

Jako pracownik biura podróży często bywam w hotelach różnych sieci. Mam przyjemność ocenić Hotel Melia Tortuga Beach na 5 z malutkim minusem. Hotel spełnił wszystkie moje oczekiwania. Nie nazwałabym go wyjątkowo luksusowym, ale zdecydowanie jest to BARDZO DOBREJ klasy, zadbany rodzinny obiekt. Jest, to hotel położony w pięknym ogrodzie. Do dyspozycji gości są 2 baseny: jeden spokojny bez muzyki i baru gdzie można się zrelaksować w kameralnej atmosferze i drugi głośniejszy gdzie prowadzone są animacje, w tle puszczana jest muzyka, obok jest bar i restauracja Waterside. Apartamenty są czyste, zadbane i naprawdę ogromne (dla dwóch osób dostałyśmy pokój na pierwszym piętrze nr. 340 składający się z 2 sypialni, salonu, kuchni i łazienki. Na oko ok 50-60 m2. Pokój miał widok na basen i z oddali na ocean. Moim zdaniem najlepsza lokalizacja :) ) Jeden minus odnośnie pokoi jest taki, że aneksy kuchenne są kompletnie niewyposażone. Nie ma nawet 1 szklanki. Poza tym ok. Jedzenie w hotelu było w porządku, bez jakiegoś wyraźnego zachwytu, ale nie ma szans żeby ktoś tam głodował. Zawsze można wybrać dla siebie coś dobrego. Do dyspozycji są 3 restauracje: główna z bufetem oraz 3 tematyczne (kolacje na rezerwacje). Polecam serdecznie bar na plaży i kolację przy pięknym zachodzie słońca. Obsługa cudowna, w większości mówiąca po angielsku. Wszyscy byli bardzo mili i pomocni. Pozdrawiam obsługę baru przy plaży, która mimo największej ilości pracy zawsze obsługuje gości z uśmiechem i energią ;) Animatorzy co wieczór dawali super show. Jestem pełna podziwu dla ich pasji i kondycji :) Plaża przy hotelu jest sztuczna, ale to w niczym nie przeszkadza, ponieważ jest naprawdę długa i szeroka z delikatnym piaseczkiem. Leżaki na plaży bezpłatne. Promenada wzdłuż hoteli sprzyja spacerom. Do miasta Santa Maria jeździ bezpłatny bus (wyjazdy o godzinie 10,11 i 12, a powrót o godzinie 15,16 i 17). Dla amatorów życia nocnego: przy hotelu na plaży jest klub nocny Bikini Beach. Ważne info odnośnie ubezpieczenia: na wyspie NIE MA MOŻLIWOŚCI leczenia bezgotówkowego! Dobrze zabezpieczyć się na tę ewentualność.

Termin pobytu: luty 2018
Dziękujemy, JoannaW1706
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: elyeszendah, The Hotel Management Team , Melia Tortuga Beach Resort & SpaOdpowiedź udzielona 22 marca 2018

Dear Joanna W,

Great review that we are happy to receive particularly from someone working in this fascinating industry, we are very pleased to see that you've had a great time, enjoyed our entertainment and even had a fantastic time in Bikini Beach.

We are looking forward to having you again between us.

Regards

Zrecenzowano: 3 marca 2018

Byliśmy we czwórkę, 7 dni pod koniec lutego, organizatorem była Itaka. Dostaliśmy apartament składający się z 2 oddzielnych sypialni, 2 łazienek, dużego salonu z tarasem oraz co ciekawe, wyposażonej kuchni. W kuchni była lodówka, kuchenka, mikrofalówka, zlew, czajnik i masa szafek. My korzystaliśmy tylko z czajnika i lodówki. Nie było naczyń, garnków ani sztućców - co nie było problemem ponieważ hotel jest all inclusive, więc i tak nie nastawialiśmy się na gotowanie :). W salonie i jednej z sypialni były telewizory, polskich kanałów nie stwierdziliśmy. W jednej z sypialni była deska do prasowania i żelazko. Na plus należy zaliczyć obecność darmowego sejfu. Na minus brak moskitier, wprawdzie komarów dużo nie było ale spania przy otwartych oknach raczej nie polecam, mnie podczas snu pogryzły 2 komary. Wiem bo je zlikwidowałem i był spokój. Wszystko utrzymane w zadowalającej czystości. Codziennie sprzątane, ręczniki też wymieniane regularnie. Hotel tak jak na zdjęciach składa się z piętrowych budynków, jest rozłożony na sporym terenie przy samej plaży Jest kilka basenów, niestety woda w lutym raczej dla twardzieli - my kąpaliśmy się 2 razy dziennie po ok 30-40 min. Jednorazowo dłużej nie dawaliśmy rady. Tłumów na basenie nie było. Na plus, jest basen dla maluchów (10-20cm wody) z zadaszeniem oraz zawsze były wolne leżaki. Minusów poza temperaturą wody w lutym nie stwierdziliśmy. Teren hotelu jest również zadbany jest gdzie pochodzić. Przy basenie oraz na plaży są bary z restauracjami. Jedzenie smaczne a czasami nawet bardzo smaczne. Wybór może nie był jakoś oszałamiający ale każdy mógł coś dla siebie znaleźć, nasza córka wegetarianka głodna nie chodziła. Faktycznie nie ma świeżych warzyw, jedynie sałata i trochę pomidorów, ogórki były niejadalne ale nie było z tym problemu ponieważ pojawiły się tylko raz. Było za to sporo rodzajów warzyw gotowanych. Bardzo dobre ryby i i mięsa jak również pieczone słodkie ziemniaki. Jedzenie jest dostępne cały dzień w różnych restauracjach. Na kolacje można zapisać się do restauracji - osobiście polecam tylko restaurację na plaży i to tylko za piękny widok zachodzącego słońca. Generalnie, chyba lepiej iść do głównej restauracji, jest tam większy wybór, można popróbować różnych dań i ogólnie jest szybciej. Miłośnicy drinków nie będą zawiedzeni, wino białe było ok, czerwone trochę gorzej, z dystrybutora było niesmaczne ale podawali również z butelek i to było całkiem ok oczywiście jak na warunki hotelowe, bukietów w niem bym się raczej nie doszukiwał.Na bardzo duży plus zaliczyłbym nieograniczoną ilość wody butelkowanej.
Na terenie hotelu są sklepy oraz bankomat. Ceny w sklepach jak w złotówkach tylko że w EURO - czyli drogo. Za 5 litrową wodę (kupiłem pierwszego dnia zanim się zorientowałem że hotel daje wodę butelkowaną) , colę oraz 0,25cl regionalnej nalewki zapłaciłem 18 euro, mała gumowa piłka do basenu 8 EURO. Lepiej zabawki do basenu wziąć ze sobą.Plaża jest ładna, piaszczysta i szeroka zawsze były wolne leżaki. Samo wejście do morza też piaszczyste ale bardzo szybko zaczynało się dno skaliste. Ze względu na fale nikt się nie kąpał. Za molo jest piaszczysta zatoczka osłonięta od fal i tam można było się swobodnie kąpać. Na terenie hotelu można wypożyczyć rowery i sprzęty wodne.
Należy pamiętać, że jesteśmy blisko równika i pomimo braku słońca trzeba się zabezpieczać filtrami - nawet jak jest pochmurno. Moje dziewczyny przypiekły się pierwszego dnia pomimo tego, że cały dzień było pochmurno. Dodatkowo koniecznie trzeba mieć ubrania chroniące od wiatru, wieje tam non stop. Na terenie hotelu jest ok ale jak by ktoś chciał pospacerować po plaży podczas zachodu słońca to może być chłodno.
Sama wyspa jest mała i nie za bardzo jest co zwiedzać, można wziąć wycieczkę z biura albo kupić na miejscu jest wtedy 2 razy taniej. Na wyspie jest bezpiecznie, do pobliskiego miasta jest ok 5 km. W mieście nic nie ma oprócz knajpek, plaży i targu rybnego. Taksówka kosztuje 3 EURO

Sal to również raj dla miłośników sportów wodnych wieje tam non stop więc jest cała masa ludzi uprawiających Kite-, windserfing oraz serfing.

Ogólnie polecam na bezstresowy wypoczynek bez ambicji do zwiedzania.

Termin pobytu: luty 2018
Dziękujemy, Pejanek

Dear Pejanek

Thank you very much for your review, genuinely glad that we've had some guests from Poland in our resort, it's an honour.
Pleased that you've had a great stay between us and you appreciated our service and staff.

Looking forward to welcoming you again

Dziękuję Ci

Regards

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2017

Piękny i klimatyczny hotel na Wyspach Zielonego Przylądka. Wszystko było tak jak powinno być, przemiła obsługa, która dba o gościa od początku do końca. Jedzenie na odpowiednim poziomie, możliwość korzystania z restauracji tematycznych na okrągło. Hotel prowadzony w czystości. Ogromny plus dla animatorów, którzy swoim zaangażowaniem sprawili, że przez cały czas świetnie się bawiliśmy. Co wieczór można było podziwiać różnego rodzaju show, które pozwalały poznać prawdziwą afrykańską czy brazylijską stronę - dawka inspiracji. Hotel usytuowany bardzo blisko plaży, na której znajdują się piękne zatoczki z lazurową wodą (możliwość uprawiania sportów wodnych). Bus hotelowy codziennie w określonych godzinach jezdzi do pobliskiego miasteczka Santa Marii. Miasteczko bardzo urokliwe, do którego chętnie się wraca. Znajduje się tam plaża z białym piaseczkiem i lazurową wodą. W Santa Marii można zrobić drobne zakupy, pójść do katolickiego kościoła lub napić się przepysznej kawy w kawiarnii Gira Mondo. Taksówka kosztuje ok 3 euro. Bardzo gorąco polecam ten ośrodek, szczególnie osobom, które szukają czegoś ''innego''. Hotel w 100% oddaje urok Wysp Zielonego Przylądka, a o to chodzi będąc praktycznie jedną nogą w Afryce!

Termin pobytu: sierpień 2017
Dziękujemy, mimkaa2017
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: elyeszendah, The Hotel Management Team , Melia Tortuga Beach Resort & SpaOdpowiedź udzielona 27 sierpnia 2017

Dear mimkaa2017,

Really nice to see that you loved your holiday, you enjoyed being in our authentic Resort, as you described it, you loved Santa Maria.
Thank you for being with us and looking forward to welcoming you again.

The Hotel Management Team

Zrecenzowano: 1 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Super miejsce na rodzinne wczasy. Ciekawie położony hotel. Rewelacyjna obsługa zawsze służy pomocą. Monotonne jedzenie. Bez warzyw. Ale to specyfika tego miejsca. Byliśmy w 4 osoby. Dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Dostaliśmy dwa apartamenty każdy po trzy pokoje i kuchni. Uważam że to zbytnia rozrzutność że strony hotelu i mało ekonomiczne dla nas klientów. Niestety hotel nie oferował innego rozwiązania. A szkoda. Każda rodzina będąca w tym okresie mówiła że to zbyteczny luksus.
Czysto. Pokoje super posprzątane. Teren hotelu zielony i zadbany.

Polecamy.

Termin pobytu: sierpień 2017
Dziękujemy, 125jacekg
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: elyeszendah, The Hotel Management Team , Melia Tortuga Beach Resort & SpaOdpowiedź udzielona 13 sierpnia 2017

Dear acek G,

Thank you for your comment and for your recommendation.
We hope to see you with us again very soon.

Kind Regards