“Smaczne dania z pięknym widokiem”

Restauracja Folkowy Dwór
Nr 2 wśród 4 Restauracje (Egiertowo)
Opis: Folkowy Dwór to pierwsza na świecie restauracja kaszubsko-węgierska, która stworzona jest z marzeń i pasji do sztuki kulinarnej. Miejsce to jest spotkaniem dwóch pięknych kultur i artystycznego folkloru w nowoczesnym wydaniu. Bogactwo smaku naszych dań to połączenie kaszubskich tradycji i węgierskiego wigoru. W końcu Kaszub, Węgier dwa bratanki i do jadła i do szklanki.
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Folkowy Dwór to bardzo przyjazne i smaczne miejsce. Już po chwili rozmowy z gościnnym właścicielem ma się wrażenie wizyty u rodziny, a nie w restauracji. Miejsce jest urokliwe. Ludowe rzeźby tworzą miłą atmosferę. Sama restauracja otoczona jest dużą, bezpiecznie ogrodzoną łąką, na której można bawić się z dziećmi.
Jedzenie to udane połączenie kuchni kaszubskiej i węgierskiej - Węgry to znaczna cześć historii właścicieli i warto o to zagadnąć lub choćby skusić się na wybór węgierskich win. Karta jest krótka, więc spróbowaliśmy większości dań. Dzieci zjadły do czysta, co wg mnie jest najlepszą rekomendacją.
Będziemy wracać.

Dziękujemy, Michał L

Zrecenzowano 7 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Dania kuchni węgierskiej i kaszubskiej ale tych drugich mało schabowy poprawny ale bez rewelacji natomiast pierogi Madziara całkiem dobre ceny średnie

Dziękujemy, Grzegorz M
Zrecenzowano 11 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Ciekawe miejsce z bardzo miła i pomocna obsługa. Dania przygotowane bardzo szybko ze świeżych składników. Porcje bardzo duże, chyba najadły by się dwie osoby z jednej porcji. Średnio danie około 30zl kosztuje. Ja wybrałem rosol i pierożki z kaczki. Wszystko było bardzo dobre. Znajomi schabowy, który był smażony na smalcu i smakował wyśmienicie. Polecam

Termin wizyty: listopad 2018
Dziękujemy, Drzwi
Zrecenzowano 27 września 2018

Kuchnia szału nie robi. O ile pierogi polsko-węgierskie były pyszne (dobrze doprawione, okrasa ze świeżego boczku), o tyle bogracz prezentował się słabo. Przesolony, za mało aromatyczny jak można byłoby się spodziewać po kuchni węgierskiej. Fantastyczna obsługa - kelnerujący właściciel, to jest to. Przemiły człowiek, który wkłada serce w swoją pracę. Wystrój bardzo folklorystyczny, lecz niezbyt przytulny. Architektura przypomina stołówkę. Ale to tylko szczegół, bo jest czysto. Na pewno jeszcze dam im szansę na zauroczenie mnie swoją kuchnią, bo to w tym jest najważniejsze.

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Mariusz S
Zrecenzowano 26 sierpnia 2018

Zachęcony opiniami zaproponowałem wyprawę do Folkowego Dworu k/Egiertowa.
Zarezerwowałem telefonicznie stolik i ... czekano na nas z uśmiechem.

Na wejście krótka historia lokalu i ... dwie kartki menu i ... kłopot z wyborem.
Uprzejma Pani wyjaśniała co poleca, ale na pierwszy raz zamówiliśmy - schabowego.

Wjechała ogromna porcja oraz super świeże surówki (chrupały) z doskonałym dressingiem. Kawa z ekspresu ....mmmmhm.

To był strzał w 10. Rewelacja pod koniec lata. Brak tłumów. Genialna obsługa.
Zapewne przyjedziemy tam niebawem.

Z całego serca polecamy. Warto zobaczyć i pokosztować !!!

Termin wizyty: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Mariusz M

Restauracja Folkowy Dwór — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Folkowy Dwór? Podziel się wrażeniami!