“Niedzielne popołudnie ”
Zamek Czersk — recenzja

Zamek Czersk
Nr 1 wśród 2 atrakcji (Czersk)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Na dziedzińcu zamkowym podziwiać można potężne miotacze pocisków: trebusz i perrier, olbrzymi taran z okutą belką, hak niszczycielski oraz chroniące przed ostrzałem wineję i pluteję. W komnacie na wieży bramnej zamontowano ogromną kuszę wałową.
Otwock, Polska
Kontrybutor: poziom 5
Liczba recenzji: 59
12 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 6
“Niedzielne popołudnie ”
Zrecenzowano: 2 kwietnia 2017 z urządzeń przenośnych

Jeśli pogoda sprzyja można tam przyjemnie spędzić czas z dzieckiem. Proponuje zabrać ze sobą koc i przyjemnie sobie usiąść. Można znaleźć i cień i słońce a dziecko się wybiega. Można kupić podstawowe napoje i coś przekąsić w środku np. kiełbaski itd.
Stosunkowo ciężko wchodzi się ze spacerówka ze względu na duże kamienie - my musieliśmy córkę wyjąc i przenieść spacerówkę. Za bilet normalny i ulgowy 13zl

Data wizyty: kwietniu 2017

Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 17
13 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 2
“Jeden z najlepiej zachowanych zamków na mazowszu”
Zrecenzowano: 22 lutego 2017

Niestety całe jego wnętrze zostało zniszczone, zachował się 3/4 muru dookoła zamku i dwie wieże. warto odwiedzić.

Data wizyty: maju 2016
Dziękujemy, Artur G
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 18
15 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 4
“Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku gmina Góra Kalwaria piękny zabytek - gorąco polecam !!!”
Zrecenzowano: 22 grudnia 2016

Zamek zbudowany na przełomie XIV i XV wieku niegdyś był stolicą Ziemi Czerskiej i siedzibą książąt mazowieckich, potem własnością królów polskich. Wybudowany został przez księcia Janusza I Starszego na miejscu wcześniejszego grodu.Jego gotyckie baszty i mury przyciągają miłośników historii. Wspaniałe widoki na pradolinę Wisły, przestrzeń i cisza zachęcają do odpoczynku. Serdecznie zapraszam.

Data wizyty: sierpniu 2016
Dziękujemy, Barbara G
Warszawa, Polska
Liczba recenzji: 2
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 2
“Klimatycznie”
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2016

Przepiękne widoki z murów, klimat miejsca, w dodatku trafiliśmy na bardzo ciekawą imprezę ("Starcie Książąt"): duża porcja wiedzy i rozrywki, atrakcja dla całej rodziny.

Data wizyty: sierpniu 2016
1 Dziękujemy, mryg81
Warszawa, Polska
Kontrybutor: poziom 2
Liczba recenzji: 9
common_n_attraction_reviews_1bd8 1 podziękowanie
“Ciekawe miejsce, ale raczej przy okazji”
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2016

Ruiny zamku, kawałek muru dwie wieże, na które można wejść i jedna zamknięta - nie jest to z mojej strony krytyka miejsca, tylko po prostu określenie czym ono jest. Na plus na pewno ładny widok.

Miejsce blisko Warszawy, więc można wybrać Zamek Czersk jako cel wycieczki rowerowej czy motocyklowej. Natomiast z dalszej odległości specjalnie raczej nie warto tam jechać, ale przejeżdżając obok (trasa na Warkę) spokojnie można tam podjechać, chociażby urządzając sobie tam przerwę w podróży.

Data wizyty: lipcu 2016
1 Dziękujemy, kwaki

Zamek Czersk — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Płock, Mazowieckie

Byłeś(-aś) w Zamek Czersk? Podziel się wrażeniami!