“super miejsce na wypad rodzinny- turniej rycerski”
Zamek Czersk — recenzja

Zamek Czersk
Nr 1 wśród 2 atrakcji (Czersk)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Na dziedzińcu zamkowym podziwiać można potężne miotacze pocisków: trebusz i perrier, olbrzymi taran z okutą belką, hak niszczycielski oraz chroniące przed ostrzałem wineję i pluteję. W komnacie na wieży bramnej zamontowano ogromną kuszę wałową.
Kontrybutor: poziom 5
Liczba recenzji: 28
9 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 9
“super miejsce na wypad rodzinny- turniej rycerski”
Zrecenzowano: 24 lipca 2016

Warto opuścić na chwilę stolicę, by mieć możliwość przenieść się do średniowiecza na turniej rycerski. Pyszne jedzenie- na żadnym innym turnieju rycerskim takiego nie było. Atrakcje całe dwa dni. Warto zostać do samego końca.

Data wizyty: sierpniu 2015

48 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 24
“Wspaniały turniej.”
Zrecenzowano: 30 czerwca 2016

W maju byłam na Turnieju rycerskim. Wspaniały zamek i cała impreza. Okazała budowla, jeden z najładniejszych zamków, które zwiedzałam. Podczas imprezy wiele namiotów, w których można było kupić pamiątki, oczywiście strawa dla ciała też była.

Data wizyty: maju 2016
1 Dziękujemy, Dorota S
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 21
7 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 10
“Polecam :)”
Zrecenzowano: 4 czerwca 2016

Bardzo fajny wyjazd na spacer, zwiedzanie zamku, zdjęcia.
Bardzo ciekawe ruiny zamku. Jedyne czego brakuje to opcji zwiedzania z przewodnikiem, ale sam obiekt mi zajął około godziny samodzielnej eksploracji.
Wstęp za symboliczne kilka złotych. Polecam :)

Data wizyty: czerwcu 2016
Dziękujemy, Piotr R
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 16
4 recenzje(-i) atrakcji
“Zobaczyć koniecznie!!!”
Zrecenzowano: 15 maja 2016

Zupełnie niezłe zachowane ruiny zamku książąt mazowieckich. Rewelacyjny widok z bądź ta rozległa dolinę Wisły. Pozostałości murów obronnych oraz 3 wieże. Warto zobaczyć.

Data wizyty: październiku 2015
Dziękujemy, redxpl
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 69
50 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 18
“Dobre miejsce na weekendowy jednodniowy wypad.”
Zrecenzowano: 21 kwietnia 2016

Nie będę ukrywał, że Zamek w Czersku odwiedzamy zwykle raz lub dwa w roku. Zwykle jest to wiosna, albo jesień. Bynajmniej, nie jesteśmy, aż tak wielkimi pasjonatami historii, aby co roku odwiedzać to samo miejsce. Niemniej jednak zamek w Czersku ma swój urok. Niewątpliwie wielkim atutem zamku są widoki. Sam zamek położony jest na skarpie, zatem góruje nad okolicą. Już z pozostałości dziedzińca roztacza się wspaniały widok na okolicę. Wiosną zwykle zieleń jest bardzo intensywna, a w okolicy kwitną drzewa owocowe, które są w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Równie piękny widok roztacza się z baszt, na które można wejść. Latem na zamku odbywają się często warsztaty, można coś zjeść z rusztu, który jest na miejscu. Można rozłożyć kocyk i zrobić sobie piknik. W pobliżu (na rynku) znajduje się restauracja/ knajpka , gdzie można zjeść domowe i niedrogie w sumie jedzenie. Mi osobiście smakowało. Po drodze do zamku mijamy kościół, który także można zwiedzić (jeśli ktoś jest pasjonatem).

Data wizyty: kwietniu 2016
Dziękujemy, Mariusz_Wan

Zamek Czersk — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Płock, Mazowieckie

Byłeś(-aś) w Zamek Czersk? Podziel się wrażeniami!