Zrecenzowano: 19 sierpnia 2014

Byliśmy w Turcji pierwszy raz i padło na Serra ....Hotel polecany przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, jedzenie, czystość obiektu na najwyzszym poziomie ...rewelacja. .....a pytanie do Pana Piotra w jakich dniach w sierpniu był Pan w tym hotelu?

• Data pobytu: sierpień 2014
6  Dziękujemy, Olaxa
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2014

Mamy bardzo mieszane uczucia związane z pobytem w tym hotelu. Otóż z jednej strony jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych hotel w jakim w ogóle byliśmy (możemy to porównać z kilkunastoma różnymi hotelami wakacyjnymi w których byliśmy), z drugiej strony przykra "przygoda", która nam się przydarzyła pierwszego dnia, położyła się cieniem na nasz cały 2-tygodniowy pobyt w Club Calimera Serra Palace.

Otóż nasz 12-letni syn poważnie rozciął sobie głowę na zjeżdżalni wodnej w nowym aquaparku. Skończyło się na wizycie w szpitalu i zakładaniu szwów. Winna była konstrukcja aquaparku, w którym bezpośrednio nad wyjściem z jednej ze ślizgawek była umieszczona ostro zakończona rura konstrukcji. Po naszym wypadku hotel szybko zabezpieczył rurę i całkowicie przybudował spód aquaparku. Nie mieli wątpliwości, że to ich wina. Ostatecznie wypłacili nam też drobne odszkodowanie. Niestety, nasze biuro podróży oraz rezydentka - Pani Magda - pomimo, że tak naprawdę to oni byli stroną transakcji (bo przecież oni sprzedali wycieczkę), zachowali się w sposób skandaliczny. Nie dość, że w niczym nam nie pomogli, to jeszcze tak naprawdę utrudniali rozmowy z hotelem. A na koniec załatwili nas, nie blokując dla nas miejsc na wycieczkę, pomimo, że wcześniej zgłaszaliśmy akces. Szczerze odradzam kontakty z ALFA STAR - wytoczymy im za to sprawę sądową.

A co do samego hotelu, to mogę się właściwie wyrażać w samych superlatywach.

Wyżywienie - świeże, duży wybór, dużo zmian w menu, sporo potraw przygotowywanych na twoich oczach. W hotelu od samego rana do późnego wieczora non-stop można coś było jeść. Śniadanie, późne śniadanie, przekąski, obiad w restauracji głównej, obiad w restauracji plażowej, lody, pieczone ziemniaki, kolacja. Horrorrrr! Non-stop coś dobrego do jedzenia.

Napoje - kawa, herbata, soki (okropnie słodkie!), piwo, wina itp. itd. - przyzwoitej jakości, serwowane ciągle, wszędzie i bez ograniczeń.

Restauracje - główna i przy plaży, dość czysto, sporo wolnych stolików, obsługa momentami dość wolna (czasami kilka minut trzeba było czekać na podanie do stołu napojów), ale zawsze sympatyczna.

Baseny - coś strasznego! Chyba z 8 basenów do wyboru i zawsze masz człowieku problem, gdzie się dziś położyć! ;) Sporo wolnych miejsc, choć najlepsze leżaki były rezerwowane wcześnie rano. Ale zawsze coś mogłeś znaleźć. Leżaki nowe, dobrej jakości.

Aquaparki - były dwa: jeden malutki i dość stary, i jeden nowiutki rewelacyjna wyspa piratów (patrz foto).

Plaża - szeroka, czysta, kamienista (warto zabrać obuwie do wody), ze świetną infrastrukturą parasolowo-leżakową. Dużo wolnych miejsc.

Obsługa - bardzo miła i przyjazna, momentami nieco wolna.

Czystość - na najwyższym poziomie. Codzienne sprzątanie pokoju, wymiana ręczników, co kilka dni zmiana pościeli itp. Ogrodnicy ciągle w ruchu.

Otoczenie - cudowne, zadbane ogrody, alejki itp. co widać na zdjęciach.

Animacje - chyba najlepsze w jakich uczestniczyłem. Była raz jedna animacja głupkowata, ale Michael Jackson Show, albo pokaz magika, albo pokaz grupy akrobatycznej z Afryki były powalające! Team animacyjny w normie. Za bardzo się nie narzucali, ale można było uczestniczyć w wielu aktywnościach, jak ktoś miał ochotę.

Ogólne wrażenie - bardzo, bardzo dobre.

Uwaga:
- hotel leży na całkowitym uboczu. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w życiu nocno-dyskotekowym poza hotelem, to będzie miał problem. Jeśli ktoś chce spędzić większość czasu w hotelu, to będzie się świetnie bawił
- hotel jest nastawiony na rodziny z małymi dziećmi, których jest mnóstwo. Jeśli komuś to przeszkadza, to przeżyje koszmar.

Wskazówka dotycząca pokojów: Najlepsze pokoje znajdują się w bungalowach w ogrodzie. W 2014 roku hotel otworzył duży, nowy budynek od strony ulicy. Pokoje są w dobrym standardzie, ale niestety, ze względu na rozległość kompleksu hotelowego, jest stamtąd dość daleko do restauracji, basenów i plaży.
  • Data pobytu: lipiec 2014, podróż z rodziną
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
3  Dziękujemy, Piotr R
Zrecenzowano: 11 września 2013

polecam hotel rodziną z dziećmi, przede wszystkim czysto(pokoje bardzo duże) , niezłe jedzenie (w pokojach darmowy minibarek)i wiele atrakcji dla dzieci- kilka basenów ,blisko do morza i wiele atrakcyjnych animacji.

• Data pobytu: sierpień 2013, podróż z rodziną
Dziękujemy, Piotr321
Zrecenzowano: 8 maja 2012

Bardzo dobry hotel. Przepyszne jedzenie, ogromny wybór posiłków i przekąsek, bardzo dużo owoców i sałatek, bardzo dobre kebaby robione na bieżąco przez kucharza, ze świeżymi dodatkami. Hotel czysty, bardzo zadbany ogród i baseny. Mimo ogromnej powierzchni wszędzie jest blisko. Bogata oferta SPA. Jedynym mankamentem jak dla nas było położenie, hotel jest na totalnym uboczu, do miasta trzeba jechać taksówką (spod hotelu - zdecydowanie wygórowane ceny) lub autobusem (do głównej drogi jest kilkanaście minut spacerem).
Mimo to polecam ten hotel wszystkim i na pewno tam wrócę.

Wskazówka dotycząca pokojów: Jeśli chcecie pojechać do miasta polecam zebrać grupę 4 - 6 osób, wtedy opłaca się wynająć taksówkę. Jeśli chodzi o zakupy to lepiej pojechać do Manavgatu, bliżej, taniej i większy wybór wszystkiego. Side jest zdecydowanie przereklamowane, pełno tam sklepów z podróbkami oryginalnych ciuchów. Poza tymi produktami ciężko coś kupić.
  • Data pobytu: czerwiec 2011, podróż z ukochaną osobą
Dziękujemy, ann a
Zrecenzowano: 6 kwietnia 2011

Bardzo dobry hotel. Świetne jedzenie i All inclusive. Dobre SPa. Polecam na wyjazdy w parach i z dziecmi.

• Data pobytu: maj 2010, podróż ze znajomymi
1  Dziękujemy, mmisju