Piękne miejsce

Skalne Miasto to rewelacyjne miejsce dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Atrakcyja z... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 6 dni temu
wojtekc137
Zielona Góra, Polska
Rewelacja

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019
wojciechz632
Kędzierzyn Koźle, Polska

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Polecam na jedno dniową wycieczkę. Przejście spokojne poza jednym wejściem po bardzo stromych schodach na szczyt jednej ze skał. Na szczęście przejście po schodach nie jest konieczne aby zwiedzić resztę Teplickich skał. Do parku wybraliśmy się z 3 letnimi bliźniakami i siedmiolatkiem. Dzieciaki spokojnie poradziły sobie z podstawową trasą.
Parking płatny - można płacić w złotówkach (20 PLN), przy wejściu do parku można płacić kartą.

Dziękujemy, wojciechz632
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

W drodze na Skalne Miasto nie należy zapomnieć o drugim wyjątkowym miejscu w okolicy Teplice nad Metuji - Teplickie skały.
Miejsce z niesamowitymi formacjami skalnymi, które pobudzają wyobraźnie. Warto nie pędzić do przodu tylko zatrzymać się na chwilę i rozejrzeć się po okolicy.
Teren nie jest trudny dla wędrówek z małymi dziećmi, pamiętać jedynie trzeba, że na niektóre skały wejścia mogą być sporym wyzwaniem np. zamkowa skała.

Dziękujemy, Tomasz K
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Świetne miejsce na niewymagający spacer, warto połączyć ze skalnym miastem Adrspach, fajne widoki, skały robią wrażenie. Spacer nie wymaga dobrej kondycji czy umiejętności technicznych, warto tu być rano ze względu na kolejki w późniejszych porach.

Dziękujemy, Raczej T
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Zdecydowanie bardziej urozmaicone i ciekawsze miejsce niż Adrspach, a co najważniejsze znacznie mniej ludzi :) Samochód zaparkowaliśmy przy Adrspach i po przejściu tamtejszego skalnego miasta przeszliśmy do Teplic. Spokojne zwiedzanie obu skalnych mias zajeło nam 8 godzin (z 7 letnim dzieckiem). W Teplicach szczególne polecamy wspinaczkę na zamek - tylko dla osób, które nie mają lęku wysokości :) Najpierw wspinaczka po 300 stopniach potem po drabinie bez zabezpieczeń. Teplice są zdecydowanie bardziej urozmaicone pod względem widoków i atrakcji, wspinanie się po skałach, wędrówki przez las. Sama droga z Andrspach do Teplic jest bardzo ciekawa z różnymi kładkami i schodami.

Dziękujemy, Karolina B
Zrecenzowano: 23 lipca 2019

Teplickie Skały podobno są mniej popularne niż Adrszpackie (zapewne wynika to z większego zagęszczenia skalnych atrakcji). Naszym zdaniem zupełnie niesłusznie! Kiedy wyruszysz na szlak wcześnie, kiedy jeszcze nie ma ludzi, a słońce lekko muska wiosenne liście, możesz znaleźć tam dużo spokoju i majestatycznego piękna, które nie przestanie Cię zadziwiać.

Cała relacja i pomysł na weekend w Czeskich skalnych miastach na: stopynadesce.pl

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Stopynadesce