Teplice nad Metuji
Piękne miejsce

Skalne Miasto to rewelacyjne miejsce dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Atrakcyja z... Przeczytaj więcej

wojtekc137
Zielona Góra, Polska
Piękne widoki

Super 3h z naturą. Przeszliśmy pętlą, niebieskim szlakiem w sumie 8 km, łącznie z wejściem po... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 15 września 2019
530mirekt
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Świetne miejsce na niewymagający spacer, warto połączyć ze skalnym miastem Adrspach, fajne widoki, skały robią wrażenie. Spacer nie wymaga dobrej kondycji czy umiejętności technicznych, warto tu być rano ze względu na kolejki w późniejszych porach.

Dziękujemy, Raczej T
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Zdecydowanie bardziej urozmaicone i ciekawsze miejsce niż Adrspach, a co najważniejsze znacznie mniej ludzi :) Samochód zaparkowaliśmy przy Adrspach i po przejściu tamtejszego skalnego miasta przeszliśmy do Teplic. Spokojne zwiedzanie obu skalnych mias zajeło nam 8 godzin (z 7 letnim dzieckiem). W Teplicach szczególne polecamy wspinaczkę na zamek - tylko dla osób, które nie mają lęku wysokości :) Najpierw wspinaczka po 300 stopniach potem po drabinie bez zabezpieczeń. Teplice są zdecydowanie bardziej urozmaicone pod względem widoków i atrakcji, wspinanie się po skałach, wędrówki przez las. Sama droga z Andrspach do Teplic jest bardzo ciekawa z różnymi kładkami i schodami.

Dziękujemy, Karolina B
Zrecenzowano: 23 lipca 2019

Teplickie Skały podobno są mniej popularne niż Adrszpackie (zapewne wynika to z większego zagęszczenia skalnych atrakcji). Naszym zdaniem zupełnie niesłusznie! Kiedy wyruszysz na szlak wcześnie, kiedy jeszcze nie ma ludzi, a słońce lekko muska wiosenne liście, możesz znaleźć tam dużo spokoju i majestatycznego piękna, które nie przestanie Cię zadziwiać.

Cała relacja i pomysł na weekend w Czeskich skalnych miastach na: stopynadesce.pl

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Stopynadesce
Zrecenzowano: 15 lipca 2019

Za parking ( 20zł ) i bilet wstępu ( 25 zł) można zapłacić w złotówkach. W cenie biletu otrzymamy mapkę z opisem szlaków. Przejście szlaku powolnym tempem to ok. 3h, więc trzeba zabrać wodę. Warto stosować się do kierunku zwiedzania wtedy nie ma problemu z mijaniem się na szlaku. Po drodze jest wiele tablic z informacjami na temat przyrody. Zwiedzaliśmy w deszczu, dzięki temu nie było zbyt wielu turystów. W kasie biletowej można kupić coś przeciwdeszczowego. Nie polecam zabierać dzieci w wózkach.

Na początku szlaku można wejść na Strzemię ( zamek strażniczy ). Odradzam osobom z lękiem przestrzeni czy wysokości. Przy szczycie drabiny są wąskie, stopnie drewniane. Polecam najpierw przepuścić osoby schodzące z samego szczytu zgodnie z zasadą, że najpierw się wychodzi, a potem wchodzi.

1  Dziękujemy, Zjadaczka
Zrecenzowano: 15 lipca 2019

Przepiękne miejsce, zwiedzaliśmy je w deszczu, ale zdecydowanie było warto. Mało turystów, większość czasu szliśmy sami i mogliśmy w ciszy podziwiać piękne skały. Ważne: w kasie i pobliskich sklepach można płacić złotówkami, ale uważajcie bo każdy sprzedający ma ustalony swój kurs wymiany. Nie polecam dużej restauracji obok parkingu - jedzenie bardzo słabe, wszystko ocieka tłuszczem, a kurs przy płatności w złotówkach z kosmosu!

1  Dziękujemy, Joanna Z