“Lekko zawieszeni”
Mackowa Chata — recenzja

Mackowa Chata
Nr 1 wśród 4 Restauracje (Janowiec)
Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Pojechaliśmy do Maćkowej chaty skuszeni ocenami, w środku ludzie, kelnerkom urywają się telefony z rezerwacjami. Brzmi świetnie. Siadamy, miejsce piękne, regionalne, lokalne i swojskie. Piękne obrazy, babcine w dobrym tego słowa znaczeniu wnętrze. Bar nie świeci piwami typu Warka, Żywiec, a delikatnie kusi piwami regionalnymi nie wyglądającymi na alkohol. Piękne kieliszki do wina, a ich zawartość bardzo smaczna. Kelnerka miła, nie wyglądała jakby stała tam za karę, życzliwa, swym zachowaniem zachęcała do pozostania na dłużej. Zamówiliśmy dania, ja osławione kluski w sosie grzybowym, partner schab ze śliwką. Karta ładna, ciekawe nazwy, przejrzysta, ładne zdjęcia, na plus zachęcanie do przychodzenia z własnym garnkiem po danie na wynos. Przyszły i dania, kluski coś cudownego, delikatne, wyjątkowe, naprawdę pyszne, sos esencjonalny i bogaty w grzyby, nie było w nim mowy o żadnej mące czy innym zagęszczaczu, naprawdę solidnie zrobiony. Jaka szkoda, że kuchnia wyłożyła się na daniu partnera, jego schab choć kruchy, niezbyt suchy z dobrym wnętrzem nie dostał wystarczająco przypraw, to samo ziemniaki, trochę mało słone. Może być to nasze subiektywne odczucie. Surówki też nie zrobiły na nas wrażenia, po prostu to nie nasz smak. Podsumowując, warto tam zajrzeć dla samego klimaty i lampki wina, a ta w tym lokalu jest naprawdę pierwszej klasy. Dodamy także, że ceny są przystępne.

Dziękujemy, Maglamaj

Zrecenzowano 6 września 2019

Smaczna kuchnia regionalna. Przystępne ceny. Pyszne nagrodzone w 2012 kluski i barszcz czerwony. Serdeczna obsluga. Bardzo polecamy.

Dziękujemy, Agavb
Zrecenzowano 3 września 2019

Tutaj naprawdę warto przyjechać z Kazimierza, bardzo przytulna, rodzinna i smaczna restauracja. No i to jedzenie z lokalnej kuchni. Obsługa nawet przy pełnym lokalu sprawnie daje radę a na koniec dodać należy że w porównaniu z Kazimierzem to jest nawet tanio !!

Dziękujemy, mariuszewski
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Bardzo duże porcje, do tego naprawdę tanio. Piwo już od 5 zł, jest również regionalne. Ale przede wszystkim przepysznie. Naprawdę bardzo polecam.

1  Dziękujemy, Ula S
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jeśli szukasz dobrego jedzenia to polecam to miejsce. Oprócz dobrego jedzenia dobre rzemieślnicze piwa.

Dziękujemy, Ranga K

Mackowa Chata — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Janowiec, Województwo Lubelskie

Kazimierz Dolny, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Mackowa Chata? Podziel się wrażeniami!