Zapisz
Wycieczka na 1 godz

Wszystkie ruiny świetnie się prezentują, im lepsza pogoda tym zwiedzanie przyjemniejsze. Opłaty: 10... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 24 lipca 2020
Marcin J
Wałbrzych, Polska
Zamek w Olsztynie - pierwszy przystanek od Częstochowy w stronę Krakowa

Spontaniczny wyjazd na jurę krakowsko- częstochowską był strzałem w dziesiątkę. Po zajechaniu w... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 14 lipca 2020
Pysiekm
Kraków, Polska

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019

Wracając z Częstochowy zahaczyliśmy o ruiny Zamku i nie żałowaliśmy, rewelacyjne widoki, super miejscówka, warto!!

Dziękujemy, Ilona K
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Hej ! Wycieczka zaczęła się właśnie w tym miejscu. Najlepiej przyjechać oczywiście w tygodniu, nie ma tłumów można się przespacerować i zrobić spokojnie zdjęcia. Zamek zachwyca mimo że nie zachował się w całości. Obecnie jest remontowany, przez co niemożliwe jest wejście w każdy zakątek. Widoki wokoło piękne! Warto zejść na rynek, gdzie znajduje się makieta z wizualizacją zamku.

Dziękujemy, Ewiii
Zrecenzowano: 28 lipca 2019

Ze wszystkich zamków na Jurze, zamek w Olsztynie podoba mi najlepiej.W ogóle całe wzgórze zamkowe a także karczma w starym spichlerzu. Lubię tu po lazić zawsze jak jadę do Częstochowy.Tym razem było tak samo

Dziękujemy, Jan K
Zrecenzowano: 26 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo fajnie miejsce do spacerowania, widoki są niesamowite. Dobrym pomysłem było zainstalowanie lunety na wieży widokowej.
Warto odwiedzić to miejsce ze względu na krajobraz.
Wstęp na teren ruin płatny 7 zł dla osób dorosłych, wejście na wieżę widokową 4 zł.
Psy mile widziane :)

Dziękujemy, Anitt1903
Zrecenzowano: 22 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

ruiny zamku same sie bronia.moze warto pomoc.by staly sie jeszcze wieksza atrakcja.przyciagajaca turystow..

Dziękujemy, zwyczajnie