Zapisz
Obowiązkowo

Mały obiekt jak się go porówna z twierdzą, ale bardzo mili młodzi ludzie, którzy na każdym kroku... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 13 września 2020
838dagmarag
Kraków, Polska
Miejsce z pasją!

Odwiedziliśmy fort z dziećmi (4 lata i 1,5 roku) i na pewno tu wrócimy! Przewodnik pełen pasji i... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 31 sierpnia 2020
113justynan
Wrocław, Polska

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przewodnicy rewelacyjni przedstawili historię fortu w taki sposób że czujemy że dzieje się ona na naszych oczach. Wytrwałości w dokończeniu dzieła i zapewne wrócę tu przy najbliższej okazji.

Dziękujemy, JacekM920
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Byłem, zobaczyłem i polecam! Ludzie prowadzący ten obiekt to prawdziwi pasjonaci. Wiedza niesamowita. Za pomysł z melexem dla mających problem z chodzeniem pod górkę - piąteczka. Każdy znajdzie tam coś interesującego dla siebie i wiek nie ma tu znaczenia. Tam kupiłem sobie Przewodnik po Górach Sowich i o dziwo nasz przewodnik wiedział co tam jest opisane. Będę tam w następnym roku bo wierzę, że w następnym sezonie przygotują nowe niespodzianki jak powiedział nasz przewodnik.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, szukacz2000
Zrecenzowano: 29 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Na twierdzy w Srebrnej Górze byłam 2 razy w życiu: na szkolnej wycieczce i prawie 30 lat później z dwójką dzieci.

Warto wziąć pod uwagę, że ukształtowanie terenu było jednym z kryteriów doboru lokalizacji obiektu : droga na nią jest stroma i kręta. Do dyspozycji zwiedzajacych są dwa duże parkingi oddalone o ok. 1km od samej twierdzy. Dystans można pokonać pieszo (asfaltówką przez las) lub melexem.

Zwiedzanie twierdzy odbywa się z przewodnikiem. Pani, która nas odprowadzała obrazowo tłumaczyła zasady funkcjonowania i historię zabytku. Dobrze wiedzieć, że mury twierdzy mają w najwęższym miejscu 1.5m, więc w środku jest chłodno. W podziemiach po prostu zimno, trzeba mieć bluzę lub kurtkę. Do podziemi nie wybrałabym się z dziećmi - jest ciemno i dość ciasno.

Poza zwiedzaniem dla turystów przygotowane są inne atrakcje jak polowa kuchnia (proste potrawy, napoje, lody) i przyjemny plac zabaw.

1  Dziękujemy, Joanna S
Zrecenzowano: 28 lipca 2019

Po 14 latach wróciliśmy w okolice Srebrnej Góry. Fort Ostróg to na nowo przywrócone miejsce na mapę atrakcji. I wiecie co ...jest super. I nie chodzi o sam obiekt, uwierzcie ciekawych miejsc w Polsce jest sporo,ale tacy przewodnicy to już rzadkość. Z wiedzą, zaangażowaniem, humorem. Dzięki ogromne za przyspieszony kurs obierania ziemniaków!

1  Dziękujemy, Anna R
Zrecenzowano: 25 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobrze zachowane obiekt w którym znajduje się muzeum i wiele ciekawych eksponatów. Bardzo fajnie zorganizowana jest forma zwiedzania z przewodnikiem. Człowiek czuje się jak w wojsku. Przewodnik odpowiedział wiele ciekawych historii.

Dziękujemy, tomaszr290