“Bardzo dobre jedzenie, sprawna i miła obsługa, tylko ta muzyka”

Karczma Skansen Smaków
Nr 1 wśród 2 Restauracje (Kryspinów)
Polecane, biorąc pod uwagę: Rodziny z dziećmi, Duże grupy
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: Skansen Smaków to karczma regionalna usytułowana nad pięknym zalewem w Kryspinowie. Z dala od wielkomiejskiego hałasu, wśród zieleni, a tylko 15 min. od centrum historycznego Krakowa i 3 minuty od Portu Lotniczego Balice. Tutaj można zapomnieć się na chwilę... poczuć klimat, zapach i smak z lat świetności staropolskich karczm. Zasiadając przy drewnianych ławach suto zastawionych soczystymi kiełbasami, pieczonymi mięsami, świeżymi sałatkami, rozkoszując podniebienie pachnącym chlebem Lisieckim zapomina się o smutkach i troskach. Serwujemy dania kuchni polskiej i staropolskiej. Skansen Smaków to idealne miejsce zarówno na obiad z rodziną lub przyjaciółmi, a także na organizację wszelkich imprez firmowych i okolicznościowych nawet do 350 osób.

Jeśli chodzi o jedzenie to byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Smaczna kwaśnica (wolę nieco kwaśniejsze ale jakościowo świetna) i przepyszny żurek pachnący wędzonką.

Placki ziemniaczane z polędwiczką i sosem grzybowym z menu jesiennego idealnie wysmażone, sos pomysłowy z nutą słodkości, miękkie grzyby i polędwiczka.

Żeberko z musem śliwkowym, idealnie wypieczone a nie wysuszone. Świetny mus.

Obsługa uprzejma i sprawna. Szkoda, że obłożenie było spore i musieliśmy czekać na stolik. Wystrój i wygoda typowa jak dla karczmy.

Wszystko psuje muzyka na żywo, zdecydowanie za głośna i zbyt nachalna. Na szczęście dostaliśmy stoli na zewnątrz bo w środku nie dało się wytrzymać.

Dziękujemy, Piotr B

Zrecenzowano 11 sierpnia 2019

Nic dobrego o tej restauracji nie da się powiedzieć. Byłem dziś z żoną i już więcej tam nie wrócę. Nie dość że w knajpie jest duszno bo okna są nie pootwierane to jeszcze obsługa ma gości totalnie gdzieś. Czekałem na jedzenie ponad godzinę. Kilkakrotnie pytałem się kelnerki co z moim zamówieniem. Nie raczyła nawet podejść na kuchnię mimo że nie było dużego ruchu. Goście którzy weszli po nas mieli wcześniej podane jedzenie a my siedzieliśmy przy pustym stole i w końcu nie zjedliśmy nic. Po godzinie straciliśmy cierpliwość i wyszliśmy głodni i wściekli.stracilem tylko czas i paliwo na dojazd.

Dziękujemy, Bartlomiej1111
Zrecenzowano 6 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo efektowna restauracja. Jedzenie bardzo smaczne, na sam początek miły poczęstunek chlebem ze smalcem.
warto odwiedzić :)

Dziękujemy, Agata013
Zrecenzowano 5 sierpnia 2019

Drewniana, góralska z konstrukcji i wystroju karczma regionalna, ale w tle niezbyt profesjonalni muzykanci na żywo z ludowymi melodiami.... z pod Krakowa. Pierwsze wrażenie OK, choć ludzi sporo, to działa serwis obsługi przydzielający wolne miejsca, czasem trzeba chwilkę poczekać. Zwłaszcza gdy na ogólnej sali równolegle odbywają się okolicznościowe przyjęcia (np. komunijne lub "chrzestne"), co niestety nie sprzyja kameralnej atmosferze. Sympatyczny taras, ale tam też trzeba się "załapać" na wolne miejsca. Wnętrze czyste, nie czuć kuchni, po zajęciu miejsc obsługa podchodzi w miarę szybko, po przyjęciu zamówienia - wjeżdża czekadełko w postaci dobrego wiejskiego, świeżego chleba i smalcu ze skwarkami. Zamówiony tatar OK - klasyka w dobrym rozumieniu tego słowa, wszystkie niezbędne składniki osobno, nawet rybka się znalazła. Ale - do tatara nie przewidziano podania pieczywa, o które trzeba się upomnieć i dodatkowo w rachunku też się znalazło ( 2 kromki chleba - 4 ZŁOTE !!). Zupy niezłe (barszcz, żurek), ale nie powalają. Podobnie ze schabowymi i pierogami; na golonkę trzeba odważnego/głodnego, bo karta uprzedza, że OD 500 g. Wracając do konsumpcji - osoba towarzysząca zjadła barszcz, a ja dopiero W POŁOWIE tatara, a tutaj kelnerka przynosi już zamówione drugie dania - takie serwowanie zamówień, to już jednak duuużo poniżej przeciętnej, to poziom jadłodajni !! A ceny na szczęście średnie... więc w sumie daję 3,5.

Dziękujemy, JerzyZ41
Zrecenzowano 26 lipca 2019

Obsługa miła. Na początek chleb ze smalcem dla wszystkich gości. Dania różne, zdarza się zjeść coś bardzo dobrego, albo odwrotnie... Lokal czysty, zadbany, mozna miło spędzić czas np. Na tarasie.

Dziękujemy, 1989Asia1989

Karczma Skansen Smaków — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Krzywaczka, Małopolskie
Liszki, Gmina Liszki

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Karczma Skansen Smaków? Podziel się wrażeniami!