Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Oferta all inclusive z biurem podróży TUI to jakaś porażka, ale może zacznę od plusów. W dniu przyjazdu, około godziny 22 w hotelu miło powitał nas recepcjonista (przy okazji chyba jedyna osoba rozmawiająca po angielsku w tym hotelu), mimo późnej godziny zaproponował żebyśmy zostawili walizki i zeszli na dół na darmową pizzę w ramach kolacji, co bardzo pozytywnie nas zaskoczyło. Wchodząc do pokoju miałam bardzo mieszane odczucia. Z jednej strony mały, ale ładny i odnowiony pokój, na ostatnim piętrze, z pięknym widokiem, z drugiej- smród wilgoci ze starej łazienki, w której nie znajdziemy ani kawałka półki na kosmetyki. Super działająca klima i lodówka w pokoju, szybkie wi-fi. Plaża praktycznie w hotelu, leżaki darmowe. No i czas na minusy.. Na plaży brudno, morze okropne, pełne śmieci i śmierdzące. Oferta all inclusive to chyba jakiś żart. Na śniadaniu byliśmy tylko dwa razy, były takie pustki w ich niedziałających bemarach, że nawet nie było po co tam chodzić. Jeżeli chodzi o obiady to może i coś byśmy zjedli, ale ciągle wszystko było zimne i wyglądało tak nieapetycznie, że aż na wymioty brało. Napoje na stołówce tak sztuczne i okropne, że jeszcze w życiu czegoś takie nie próbowałam, nawet w hotelach z mniejszą ilością gwiazdek. W hotelu nigdzie nie znajdziesz informacji co wchodzi w all, a co nie lub jakie alkohole masz do wyboru. Raz spróbowaliśmy zamówić sobie w hotelu pizzę na obiad, niby dziewczyna ogarniająca stołówkę powiedziała, ze ok i „no money” za pizzę. Pomyślałam ok, fajnie, widocznie dla gości hotelowych jest za darmo, ale po godzinie czekania i patrzenia jak kucharz robi wszystko inne tylko nie pizzę dla nas, zrezygnowaliśmy. W ogóle ciężko się z nią było dogadać w każdej sprawie, ponieważ nie rozumiała ani słowa po angielsku. W całym hotelu tylko albański. Wyszło na to, że płacąc za all inclusive, cały wyjazd jedliśmy obiady na mieście, a śniadania robiliśmy sobie w pokoju. Kolejnym minusem jak dla mnie była sprzątaczka, która codziennie koło 8.00-8.30 pukała i zrywała nas z łóżka. Pierwszy raz spotkałam się z tak wczesnym sprzątaniem pokoi, a wiadomo, że jadąc na wakacje, mając 20-ścia pare lat nie wstaje się o 8.00. Samo położenie hotelu jak dla mnie super, przy głównej promenadzie z wieloma sklepami i restauracjami. To były moje pierwsze wakacje, z których chciałam wracać jak najszybciej do domu.

Dziękujemy, Daria786
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Ponieważ strona biura podróży TUI po opinie dot. tego hotelu wysyła na strony Tripadvisor piszę swoją opinię tutaj. My, przymierzając się do kupna oferty, również korzystaliśmy z opinii napisanych na tej stronie i... się nacieliśmy. No i chcemy ostrzec innych - ale po kolei :)
hotel: No o 4*, które trochę nas przekonały, to śladu nie zobaczycie... więc naprawdę się tym nie sugerujcie przy wyborze. Nie mniej jednak pokoje są ok, tak jak pisali inni - nie są duże, ale za to ładne, jasne i nowe. Znajdziecie w nich wszystko co jest Wam potrzebne - szafa, duże łóżko, piękny widok z balkonu ( wszystkie pokoje mają widok na morze). Sprawna klima. Lodówka - u nas akurat działała jak dzika, ale wiem, że sąsiedzi w innych pokojach mieli z nią problemy. Jest winda. Na niższych piętrach konkretnie daje rybą, zwłaszcza w łazience ( bo na dole jest meeeeega restauracja z owocami morza ale o tym później…)
łazienka - no tu jest gorzej, ale nie dramatycznie. My na dzień dobry mieliśmy zonka - nie mieliśmy deski sedesowej :) ale przyszli, zamontowali także się nie czepiam. Minus jest taki - zwłaszcza dla kobiet- że ani pół półki tam nie było, więc cały czas trzeba było z tobołami do łazienki chodzić. Ale spoko- nie spędza się w łazience urlopu więc tu też się nie czepiam.
plaża - codziennie ogarniana przez obsługę hotelu a i leżak dostaniecie bez bitwy ( jest ich pod dostatkiem). Plaża pod nosem. I to prawda, że cały czas ktoś łazi i sprzedaje Ci orzeszki, banany, lody, oliwę z oliwek, płyny z karotenem, gruszki, firanki a nawet jakieś pudełka z gołębiem (chyba na pamiątkę). No ale taki mają klimat - nie ma wpływu na to ani organizator wycieczki ani hotel. W morzu jest syf: butelki, skórki po ogórkach – bo wczasowicze rzucają wszystko gdzie popadnie. Ale da się poplusiać i popływać, chyba że ktoś bardzo wrażliwy jest to nie polecam 
A teraz wisienka na torcie mojej wypowiedzi – WYŻYWIENIE ALL INCLUSIVE oferowane przez TUI.
W ofercie mieliśmy napisane, że do naszej dyspozycji będzie restauracja a’ la carte, pizzeria, wyżywienie w formie bufetu. Chcieliśmy wziąć bez wyżywienia, ale skoro tak… pomyśleliśmy SUPER, bierzemy  A na miejscu okazało się, że:
- jest pizzeria i restauracja słynąca z pysznych owoców morza (jak w recenzjach niżej) – ale nie dla nas. Ani słowa o tym nie było w ofercie, że dodatkowo płatna. Człowiek by to zrozumiał, ale informacje musi dostać przy kupnie oferty! Nie można było tego napisać? Nie musiałabym teraz się tu uzewnętrzniać i pisać oficjalnej reklamacji do TUI…
- nasze „jedzonko” jest w 8 bemarach. Popsutych, aż do dnia piątego wczasów. Nawet śmialiśmy się na miejscu, że chyba ktoś dym zrobił  Podczas wcześniejszych wojaży zawsze śmiałam się z ludzi, którzy marudzili, że codziennie muszą jeść to samo. Sugerowałam, żeby nie nakładali 3 rodzajów mięs na talerz na raz, to będzie łatwiej o urozmaicenia. No ale tutaj, gdybym chciała skorzystać ze swojej złotej rady, to jednego dnia bym jadła tylko ogórka z pomidorem, drugiego sam makaron z sosem pomidorowym.. Ja się już pastwić nie będę nad tymi obiadami, bo może i one byłyby smaczne – gdyby były ciepłe - ciężko ocenić. Ale umówmy się: to była masakra a nie all inclusive. I naprawdę nie należymy do osób, które na jeden talerz kładą sobie rybę, mięso, pizzę, spaghetti i polewają to lodami. Tam nie było za bardzo co jeść. O śniadaniach naprawdę nie wspomnę bo… już i tak trzeba moje wypociny czytać 5 min. Rozpiszę się do TUI a Wam powiem: NIE BIERZCIE TAM ALL’a!!! i tak będziecie szukać jedzenia po knajpach, szkoda Waszych pieniędzy.
- lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe w opcji all inclusive:
• nie liczcie na kawę (tylko do śniadania)
• nie liczcie na soki czy colę czy nawet wodę gazowaną ( stały jakieś butelki koło talerzy z kolorowymi napojami w fluo barwach, ciepłe, otwarte od nie wiem kiedy… nie miałam odwagi się poczęstować. Przed śmiercią z pragnienia (w 30 stopniowym upale) uratowała mnie woda z dystrybutora, jedyna zimna z asortymentu). Herbaty jakieś stały - rumianek i porzeczka, czarna chwilę była ale się zmyła, jakaś zielona co smakowała jak zioła na ładną cerę…
• A przede wszystkim nie liczcie na drinki :D wino jest – z wora, przelewane do butelek. Raki – tak samo, nawet się nie czaili. Piwo – dla mnie jedyne akceptowane, takie lajtowe na plaże. Tak czy siak, drinka możesz sobie zrobić z tej raki z wora i z fluo-napojów, o których pisałam wyżej ale ciepłe (lodu nie ma;). Oczywiście kombinujesz sam, tylko piwo nalewał barman, bo ciężko było ten nalewak z kegiem przestawić 

Na koniec dodam, że czuliśmy się tam i byliśmy traktowani jak ubodzy krewni, co z opieki społecznej wakacje dostali – jak pan kelner z restauracji chciał do naszego „paśnika” przynieść restauracyjne eleganckie szklanki, właściciel mało nóg nie połamał, tak leciał, żeby go cofnąć z powrotem 
Mam nadzieję, że Was ostrzegłam. Reasumując- hotel spoko, ale w życiu w all’ em z TUI.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
2  Dziękujemy, Sylwia_F071
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019

Obiekt reklamowany jako 4 * nie posiada nawet jednej. Co więcej - sam hotel w żaden sposób nie ogłasza swoich gwiazdek i na żadnej z tablic czy reklam ich nie znajdziemy. Hotel reklamowany jako 4 gwiazdkowy, położony bezpośrednio przy plaży, odnowiony w 2017 roku, z bogatą ofertą posiłków i miejscowych napoi bezalkoholowych i alkoholowych. Z tego wszystkiego zgadza się jedynie położenie - przy plaży, z dużą ilością bezpłatnych leżaków. Odnowione były jedynie pokoje, niestety łazienki nie. W pokoju nie było nawet 1 butelki wody przez cały pobyt nikt nie doniósł jej ani nam, ani innym gościom. Hotel ma piękną restauracje, niestety jak się okazało wyłącznie dla gości, którzy wejdą z ulicy i będą za wszystko płacić - dla gości z pakietem all inclusive pozostaje obskurna pizzeryjka. Najgorszy był jednak brak wyboru dań - jedzenie było podawane często zimne już na starcie. Wszystko smażone w głębokim tłuszczu, potwornie tłuste i nieapetyczne. Musieliśmy się ratować dojadaniem w okolicznych knajpkach. O wyborze napojów też trudno powiedzieć coś dobrego - albańska cola nalewana samodzielnie z butelki, woda z dytrybutora. I tyle. Piwo (chyba 2%), oraz dwa lokalne alkohole przelewane z wielkich worków do butelek lokalnej destylarni, co było w środku - nikt nie wie. Rozumiem, że w wersji all jakość podawanego alkoholu jest co najwyżej średnia, ale żeby przelewać to przy gościach ? Bylem na kilkunastu wycieczkach i wszędzie był jakiś wybór - wódka, gin, whisky, rum itd. Tu nie było żadnego. Do tego wino serwowane w wielkich słojach... Aby było jasne - nie pojechałem do Albanii nażreć się i nachlać, ale jedzenie dzień w dzień tego samego tłustego cholerstwa i popijanie raki z worka nie jest tym czego oczekuje się od 4 gwiazdkowego hotelu. Uprzedzam więc wszystkich - zdjęcia jedzenia są zrobione w restauracji, której nie obejmuje pakiet all inclusive - równie dobrze można wejść do jakiejkolwiek innej restauracji i zrobić kilka ładnych fotek.
Brak lobby czy pomieszczenia, gdzie wieczorem można by posiedzieć i pogadać. Jest duży taras restauracji gdzie można to robić, przy czym mieszają się tu klienci restauracji i Ci drugiej kategorii, czyli z all inclusive, wieczorem jest dość tłoczno.
Woda ciepła, choć brudna - masa papierów, pustych worków i innego śmiecia pływającego dookoła. Okolica dobra na wypady po mieście i wycieczki.

1  Dziękujemy, InkanusInkanus
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Hotel bardzo przytulny. Pokoje czyste, łazienka troche mała, ale widok z balkonu rekompensuje tą niedogodność. Jedzenie bardzo smaczne oraz w dużej ilości. Hotel położony jest blisko sklepów. Panie sprzątające wymieniał ręczniki codziennie, a pościel co 2 dni. Ogólnie polecamy :)

Dziękujemy, Niedowiarekk
Zrecenzowano: 26 marca 2019

Hotel dla ludzi, którzy nie szukają luksusu. Pokoje czyste, malutki prysznic, balkon z widokiem na morze. Byliśmy w sierpniu, cały tydzień upał, dla mnie idealnie. Jedzenie w hotelu na średnim poziomie (mieliśmy HB, więc obiady jedliśmy na mieście). Natomiast w okolicy dużo restauracji w których można zjeść przeróżne dobroci (polecam restauracje Troy, obsługa mówi bardzo dobrze po angielsku co nie jest standardem w Albanii). Dużo sklepów, sklepików, przystanek z którego można dojechać do centrum w ok. 15 min, bilety kupuje się w autobusie. Nie ma rozkładu, trzeba czekać po prostu. W centrum super miejsce na drinka Fly Bar and Wine na 16 piętrze bodajrze (dach). Można trochę pozwiedzać. Generalnie brudu dużo poza centrum, ludzie dość biedni, ale nam się podobało. Bardzo tanio na miejscu. Obad na dwie osoby z napojami to ok. 20 zł Polecam wycieczkę do Macedonii oraz cudowny off road z pięknymi widokami!

Termin pobytu: sierpień 2018
1  Dziękujemy, LasPalmas01