Obowiazkowo

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019
SylwiaBu
Szczyrk, Polska
Butrint

Butrint to przede wszystkim świetna propozycja dla lubiących historie i zabytki, to ruiny... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019
ismenka29
Polska Centralna, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 384)

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Butrint to obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania Albanii. Pięknie zachowane ruiny antycznego miasta: mury, teatr, baptysterium i wiele innych. Całość położona w lesie, więc zwiedzania nie utrudnia palace słońce. Dzieci zachwycone możliwością biegania i odkrywania ciekawych zakamarków. Mnie osobiście podobała się także roślinność (pierwszy raz w życiu widziałam eukaliptusa czy drzewo migdałowe). Na miejscu mały bar i sklepik z pamiątkami. Wejście płatne dla dorosłych i starszych dzieci-w naszym przypadku 900 lek (nie płaciliśmy za 7-latka)

Dziękujemy, SylwiaBu
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

to ruiny starożytnego miasta, którego teren został objęty ochroną w ramach parku narodowego (Parku Kombëtar i Butrintit). Znalazł się on również na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO (1992 )
Latem warto się tam wybrać wcześnie rano, by zwiedzać bez towarzystwa tłumów i przy nieco niższej temperaturze. Dobra organizacja na miejscu, ulotki z informacjami do zwiedzania dostępne w języku polskim, płatność za wstęp możliwy w euro

Piękne okoliczności przyrody

Dziękujemy, ismenka29
Zrecenzowano: 22 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Ruiny starożytnego miasta. To po prostu trzeba zobaczyć. Przepiękne i bardzo ciekawe miejsce, można "dotknąć" prawdziwej historii. Na dodatek wspaniały krajobraz. Bardzo polecam.

Dziękujemy, Gasza_1
Zrecenzowano: 24 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo ciekawe miejsce, którego nie może zabraknąć w planie zwiedzania Albańskiej Riwiery. Blisko Ksamilu i Sarandy, nawet nasze siedmiolatki były przez cały czas zafascynowane. Gorąco polecam
Sugeruje aby wybrać się tam z samego rana ok 9:00. Później zaczynają przyjeżdżać zorganizowane wycieczki. Na miejscu można kupić pamiątki, skorzystać z toalety oraz chwilę odpocząć w kawiarni przy zamku.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Marcin_P37
Zrecenzowano: 22 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Warte zobaczenia, historyczne i ciekawe miejsce, jest co oglądać dla dorosłych i dzieci; żal tylko, ze utrzymane w takim stanie niszczeje wszystko; zdjęcia wychodzą bardzo ciekawe

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Aga K