Najpiękniejszy zamek w Transylwanii.

Zrecenzowano: 24 lipca 2019
Darek2016
Gdańsk, Polska
Piękny pałac

Zrecenzowano: 24 czerwca 2019
uukasz
Kraków, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (4 318)

Zrecenzowano: 24 lipca 2019

Byłem ze znajomymi w Transylwanii 8 dni i zostawiliśmy nieświadomie zwiedzanie tego zamku na ostatni dzień. I to był strzał w 10. Zwiedzanie tego zamku stanowiło przysłowiowa "wisienkę na torcie" naszego pobytu w Rumunii. Być tu i ne zobaczyć tak pięknego zamku o tak niespotykanych wnętrzach to grzech. W ogóle całe otoczenie z pobliskimi zabudowaniami i górami tego zamku jest przepiękne.

Dziękujemy, Darek2016
Zrecenzowano: 24 czerwca 2019

Niesamowity pałac. Żeby do niego dojść należy zaparkować u podnóża wzniesienia i podejść kilkanaście minut. Przed wejściem na teren rezydencji znajduje się kilka stoisk z pamiątkami. Rezydencja jest naprawdę duża, nie jest to tylko sam pałac, ale także kilka budynków obok niego. Pałac jest przepiękny i dookoła jest mnóstwo ciekawych rzeźb. Warto zwiedzić to miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, uukasz
Zrecenzowano: 22 maja 2019

Letnia rezydencja królów Rumuni o architekturze w stylu bawarskim z końca XIX wieku położona u stóp gór Bucegi zachwyca swym pięknem.
Jednak to wspaniale zachowane wnętrza decydują o tym, że ten zabytek Rumunii jest unikatowy! Naprawdę warto wydać 60 lei na bilet i dodatkowo 35 za możliwość fotografowania tych wspaniałych wnętrz z mnóstwem witraży, niesamowitych mebli i bibelotów na nich stojących.
Polecam także zwiedzenie prawosławnego Monastyru Sinaia z końca XVII (to ten niewielki wewnątrz budynków klasztornych). Ten widoczny z daleka to Pochodząca z XIX wieku cerkiew w stylu bizantyjskim.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Grażyna G
Zrecenzowano: 6 maja 2019

Pałac zwiedziliśmy podczas naszej pierwszej wyprawy do Rumunii. Widok bajkowy, ponadto można miło spędzić czas w kompleksie parkowym. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, JoannaK4661
Zrecenzowano: 9 stycznia 2019

Pałac Peleş zachwyca. Jest pełen delikatności a drewniane wykończenia dodają mu tylko wdzięku jednocześnie powodując, że idealnie wpisuje się w swoje leśne otoczenie. Okolica sprawia wrażenie jakby czas się zatrzymał, a zza rogu miał wyjść Król Karol. Jedno z najciekawszych miejsc w Rumunii.

Na terenie Pałacu znajdują się też jego zabudowania gospodarcze, które zostały przekształcone w hotele i restauracje.

Opis naszej całej wyprawy do Rumunii na: stopynadesce.pl

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, Stopynadesce